Przebudowa drogi powiatowej nr 1330K w km od 2+618,00 do km 2+273,00 w miejscowości Gorzyce polegająca na budowie chodnika
Gmina Żabno
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00116867
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00116867/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-07-16 08:52
- Lokalizacja
- Żabno, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b5196f72-d823-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 9930370109
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00116867 z dnia 2021-07-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi powiatowej nr 1330K w km od 2+618,00 do km 2+273,00
w miejscowości Gorzyce polegająca na budowie chodnika
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Żabno
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000529137
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Ul. Władysława Jagiełły 1
1.5.2.) Miejscowość: Żabno
1.5.3.) Kod pocztowy: 33-240
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL217 - Tarnowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@zabno.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zabno.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://bip.malopolska.pl/umwzabno/Article/get/id,26825.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi powiatowej nr 1330K w km od 2+618,00 do km 2+273,00w miejscowości Gorzyce polegająca na budowie chodnika
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b5196f72-d823-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00116867
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-07-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00003492/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.14 Przebudowa drogi powiatowej nr 1330K w km od 2+618,00 do km 2+273,00 w miejscowości Gorzyce polegająca na budowie chodnika
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00097309/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RG.271.41.21.TG
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 284313,43 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi powiatowej nr 1330 K Czyżów – Gorzyce – Kłyż na odcinku od km 2+273,00 do km 2+618,00 polegająca na budowie lewostronnego chodnika dla pieszych.
2) W ciągu chodnika istniejące zjazdy indywidualne i publiczne zostanę przebudowane.
3) W ramach zamówienia wykonana zostanie instalacja odwadniająca w celu przejęcia wód opadowych z części jezdni oraz projektowanego chodnika oraz odprowadzenie ich do odbiornika, jakim jest rów przebiegający pod drogą powiatową w km 2+273,00.
4) Podstawowe parametry techniczne:
• Powierzchnia chodnika: 625 m²
• Powierzchnia zjazdów: 185 m²
• Powierzchnia pobocza: 7,00 m²
• Szerokość chodnika pomiędzy krawężnikiem i obrzeżem: 2,00 m
• Szerokość całkowita chodnika: 0,15 m + 2,00 m + 0,08 m = 2,23 m
• Szerokość jezdni drogi powiatowej: min. 5,50 m
• Spadek podłużny chodnika: i<6%, dostosowane do pochylenia podłużnego krawędzi jezdni
• Kategoria drogi: powiatowa
• Klasa drogi powiatowej: Z – zbiorcza
4) Ponadto w ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do:
a) dokonania oznakowania i zabezpieczenia miejsca robót zgodnie z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu, oraz prowadzenia stałej kontroli wykonanego oznakowania oraz zapewnienia aby organizacją ruchu obejmowała faktycznie zajmowaną strefę robót. Po zakończeniu realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do likwidacji oznakowania,
b) zapewnienie do kierowania robotami osób z uprawnieniami w specjalnościach niezbędnych do prawidłowego wykonania powierzonego zadania i prowadzenie w okresie realizacji dziennika realizacji inwestycji we współpracy z Inspektorem Nadzoru ustanowionym przez Zamawiającego,
5) Szczegółowy opis Przedmiotu zamówienia określają:
a) Dokumentacja Projektowa – Załącznik nr 5 do SWZ,
b) STWiORB – Załącznik nr 6 do SWZ,
c) Projektowane postanowienia umowy – Załącznik nr 7 do SWZ.
6) W projektowanych postanowieniach umowy przyjęto zasadę wynagrodzenia ryczałtowego, tak więc załączony do SWZ przedmiar robót (Załącznik nr 4) ma na celu wyłącznie umożliwienie dokonania wyceny poszczególnych elementów robót i posiada on jedynie charakter pomocniczy.
7) Zamawiający oczekuje od Wykonawcy podania ceny za realizację zamówienia, jako ceny ryczałtowej, która obejmuje wykonanie wszystkich elementów zamówienia będących przedmiotem rysunku i tekstu załączników do SWZ, łącznie
z podatkiem VAT obowiązującym w dniu złożenia oferty.
8) Zamawiający żąda przed podpisaniem umowy z wybranym Wykonawcą, przedstawienia przez niego Kosztorysu ofertowego uproszczonego, sporządzonego w oparciu o Dokumentację Projektową, Przedmiar robót, STWiORB oraz ewentualną wizję lokalną przeprowadzoną przez Wykonawcę.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45231600-1 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii komunikacyjnych
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z przywołaną podstawą prawną, Zamawiający unieważnia postępowanie jeżeli oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. W przedmiotowym postępowaniu zostały złożone dwie oferty. Cena każdej z nich (525 893,23 oraz 574 586,66 zł) przewyższa kwotę (350.331,00 zł) jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Równocześnie Zamawiający nie jest wstanie podwyższyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 525893,23 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 574586,66 PLN
| 2021-07-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |