Modernizacja energetyczna budynków publicznych w gminie Lubomino
Gmina Lubomino
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00116846
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00116846/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-07-16 08:47
- Lokalizacja
- Lubomino, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4b638fa4-b7bd-11eb-911f-9ad5f74c2a25
- Identyfikator
- 7431991269
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00116846 z dnia 2021-07-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja energetyczna budynków publicznych w gminie Lubomino
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Lubomino
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000540920
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Kopernika 7
1.5.2.) Miejscowość: Lubomino
1.5.3.) Kod pocztowy: 11-135
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński
1.5.7.) Numer telefonu: 895324450
1.5.8.) Numer faksu: 895324451
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: fundusze@lubomino.ug.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lubomino.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja energetyczna budynków publicznych w gminie Lubomino2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4b638fa4-b7bd-11eb-911f-9ad5f74c2a25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00116846
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-07-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00045911/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Modernizacja energetyczna budynków publicznych w gminie Lubomino
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Modernizacja energetyczna budynków publicznych w gminie Lubomino2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00057618/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RGKiT.271.4/2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 5158203,79 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem udzielanego zamówienia jest wykonanie prac budowlanych poprawiających efektywność energetyczną budynków publicznych przy ul. Kopernika 7 i 4 w Lubominie, nr 28 w Rogiedlach i nr 73 w Wilczkowie w Gminie Lubomino:
a) Budynek Rogiedle 28:
1. Wymiana źródła ciepła: montaż pompy ciepła powietrze - woda o mocy 30 kW. Wymiana instalacji grzewczej w budynku: montaż nowego orurowania z izolacją termiczną, armatury oraz grzejników stalowych z zaworami termostatycznymi. Montaż licznika ciepła i energii elektrycznej.
2. Docieplenie dachu budynku za pomocą styropianu-25 cm.
3. Docieplenie nadziemnych ścian zewnętrznych za pomocą styropianu-15 cm.
4. Montaż instalacji wentylacyjnej nawiewno - wywiewnej z odzyskiem ciepła. Zakłada się instalację urządzeń ściennych, tzw. rekuperatorów, o nominalnej sprawności odzysku ciepła nie mniejszej niż 80%. Instalacja bezkanałowa. Urządzenia wyposażone w wymienniki antyseptyczne.
5. Montaż instalacji fotowoltaicznej:
90 paneli PV o mocy jednostkowej nie mniejszej niż 350 W, o sumarycznej mocy instalacji 31,50 kW na dachu budynku.
6. Roboty uzupełniające: wymiana obróbek blacharskich, wymiana parapetów zewnętrznych, rynien i rur spustowych, wykonanie opaski wokół budynku, uporządkowanie terenu budowy niezwłocznie po zakończeniu prac modernizacyjnych
Zamawiający dopuszcza zastosowanie innych rozwiązań zapewniających nie gorszą efektywność energetyczną pod warunkiem złożenia pisemnego wniosku popartego stosownymi obliczeniami i pozytywnego zaopiniowania go przez przedstawicieli Zamawiającego.
b) Budynek Wilczkowo 73:
1. Wymiana źródła ciepła: demontaż istniejącej kotłowni, montaż dwóch pomp ciepła powietrze - woda o mocy 40 kW każda, łącznie 80 kW. Wymiana kanału ciepłowniczego pomiędzy kotłownią, a salą gimnastyczną na preizolowany.
2. Wymiana instalacji grzewczej w budynku: montaż ogrzewania podłogowego w pomieszczeniu stołówki wraz z dostosowaniem posadzki, montaż nowego orurowania z izolacją termiczną, armatury oraz grzejników stalowych z zaworami termostatycznymi w pozostałem części budynku, w tym na hali gimnastycznej. Montaż licznika ciepła i energii elektrycznej.
3. Docieplenie dachu budynku szkoły za pomocą styropianu - 25 cm.
4. Docieplenie dachu hali gimnastycznej za pomocą wełny mineralnej- 25 cm
5. Docieplenie nadziemnych ścian zewnętrznych za pomocą styropianu-15 cm. Docieplenie ścian piwnicznych za pomocą styropianu ekstrudowanego-12 cm.
6. Montaż instalacji wentylacyjnej nawiewno - wywiewnej z odzyskiem ciepła. Zakłada się instalację urządzeń ściennych, tzw. rekuperatorów, o nominalnej sprawności odzysku ciepła nie mniejszej niż 80%. Instalacja bezkanałowa. Urządzenia wyposażone w wymienniki antyseptyczne.
7. Wymiana okien zewnętrznych znajdujących się w złym stanie technicznym na energooszczędne.
8. Wymiana drzwi zewnętrznych na energooszczędne.
9. Montaż instalacji fotowoltaicznej: 142 panele PV o mocy jednostkowej nie mniejszej niż 350 W, o sumarycznej mocy instalacji 49,70 kW na dachu budynku.
10. Roboty uzupełniające: wymiana obróbek blacharskich, wymiana parapetów zewnętrznych, rynien i rur spustowych, wykonanie opaski wokół budynku, uporządkowanie terenu budowy niezwłocznie po zakończeniu prac modernizacyjnych
Zamawiający dopuszcza zastosowanie innych rozwiązań zapewniających nie gorszą efektywność energetyczną pod warunkiem złożenia pisemnego wniosku popartego stosownymi obliczeniami i pozytywnego zaopiniowania go przez przedstawicieli Zamawiającego.
c) Budynek ul. Kopernika 7 w Lubominie:
1. Wymiana źródła ciepła: montaż pompy ciepła powietrze - woda o mocy 35 kW. Wymiana instalacji grzewczej w budynku: montaż nowego orurowania z izolacją termiczną, armatury oraz grzejników stalowych z zaworami termostatycznymi. Montaż licznika ciepła i energii elektrycznej. -Docieplenie stropu pod nieogrzewanym poddaszem w starej części budynku wełną mineralną - 25 cm.
2. Montaż instalacji wentylacyjnej nawiewno - wywiewnej z odzyskiem ciepła. Zakłada się instalację urządzeń ściennych, tzw. rekuperatorów, o nominalnej sprawności odzysku ciepła nie mniejszej niż 80%. Instalacja bezkanałowa. Urządzenia wyposażone w wymienniki antyseptyczne.
3. Docieplenie nieocieplonych ścian zewnętrznych w nowej części budynku za pomocą styropianu- 14 cm.
4. Wymiana drzwi zewnętrznych w nowej części budynku na energooszczędne
5. Montaż instalacji fotowoltaicznej: 90 paneli PV o mocy jednostkowej nie mniejszej niż 350 W, o sumarycznej mocy instalacji 31,5 kW na dachu budynku.
6. Roboty uzupełniające: wymiana obróbek blacharskich, wymiana parapetów zewnętrznych, rynien i rur spustowych, wykonanie opaski wokół budynku, uporządkowanie terenu budowy niezwłocznie po zakończeniu prac modernizacyjnych
Zamawiający dopuszcza zastosowanie innych rozwiązań zapewniających nie gorszą efektywność energetyczną pod warunkiem złożenia pisemnego wniosku popartego stosownymi obliczeniami i pozytywnego zaopiniowania go przez przedstawicieli Zamawiającego.
d) Budynek ul. Kopernika 4 w Lubominie:
1.Wymiana źródła ciepła: montaż trzech pomp ciepła powietrze - woda o mocach 60, 35, 35 kW, łącznie130 kW. Wymiana instalacji grzewczej w budynku: montaż nowego orurowania z izolacją termiczną, armatury oraz grzejników stalowych z zaworami termostatycznymi. Montaż licznika ciepła i energii elektrycznej.
2. Montaż instalacji wentylacyjnej nawiewno - wywiewnej z odzyskiem ciepła. Zakłada się instalację urządzeń ściennych, tzw. rekuperatorów, o nominalnej sprawności odzysku ciepła nie mniejszej niż 80%. Instalacja bezkanałowa. Urządzenia wyposażone w wymienniki antyseptyczne.
3. Docieplenie dachu łącznika pomiędzy starą, a nową bryłą szkoły za pomocą styropianu- 25 cm.
4. Demontaż i utylizacja izolacji ze ściany zachodniej brył szkoły. Docieplenie nadziemnych ścian zewnętrznych za pomocą styropianu- 15 cm.
5. Docieplenie ścian piwnicznych za pomocą styropianu ekstrudowanego-12 cm. Nieodzownym elementem termomodernizacji jest wykonanie izolacji przeciwwodnej ścian fundamentowych.
6. Wymiana drzwi zewnętrznych w wejściu głównym oraz drzwi do kotłowni na energooszczędne
7. Montaż instalacji fotowoltaicznej: 142 panele PV o mocy jednostkowej nie mniejszej niż 350 W, o sumarycznej mocy instalacji 49,70 kW na dachu budynku.
8. Roboty uzupełniające: wymiana obróbek blacharskich, wymiana parapetów zewnętrznych, rynien i rur spustowych, wykonanie opaski wokół budynku, uporządkowanie terenu budowy niezwłocznie po zakończeniu prac modernizacyjnych
Zamawiający dopuszcza zastosowanie innych rozwiązań zapewniających nie gorszą efektywność energetyczną pod warunkiem złożenia pisemnego wniosku popartego stosownymi obliczeniami i pozytywnego zaopiniowania go przez przedstawicieli Zamawiającego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
09332000-5 - Instalacje słoneczne
42511110-5 - Pompy grzewcze
44622100-7 - Urządzenia do odzyskiwania ciepła
45223810-7 - Konstrukcje gotowe
45232221-7 - Podstacje transformatorowe
45261320-3 - Kładzenie rynien
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45315100-9 - Instalacyjne roboty elektrotechniczne
45321000-3 - Izolacja cieplna
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45421132-8 - Instalowanie okien
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 6413076,44 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6968894,37 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 6413076,44 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
6.7.) Wskazanie, czy najkorzystniejsza oferta wykonawcy, któremu udzielono zamówienia uwzględnia określone w kryteriach:
zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty społeczne
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Handlowo - Usługowe DOMEX Jan Fydrych
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 170920355
7.3.3) Ulica: Piłsudskiego 17
7.3.4) Miejscowość: Lidzbark Warmiński
7.3.5) Kod pocztowy: 11-100
7.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-07-05
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 6413076,44 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2022-10-018.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty społeczne
| 2021-07-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |