Budowa kolumbarium na cmentarzu komunalnym w Pyskowicach - etap I i II

Gmina Pyskowice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00118657
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00118657/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-07-19 09:47
Lokalizacja
Pyskowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e3ec852a-cf4a-11eb-911f-9ad5f74c2a25
Identyfikator
9691573512
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty na cmentarzachRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie różnych nawierzchni

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00118657 z dnia 2021-07-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa kolumbarium na cmentarzu komunalnym w Pyskowicach - etap I i II

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Pyskowice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276257593

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Strzelców Bytomskich 3

1.5.2.) Miejscowość: Pyskowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-120

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmpyskowice@pyskowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.pyskowice.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://e-zp.pyskowice.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa kolumbarium na cmentarzu komunalnym w Pyskowicach - etap I i II

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e3ec852a-cf4a-11eb-911f-9ad5f74c2a25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00118657

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-07-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000066/14/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.17 Budowa kolumbarium na cmentarzu komunalnym w Pyskowicach - etap I i II

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00086298/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.019.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 73597,80 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na budowie kolumbarium (etap I i II) – budowli cmentarnej pełniącej funkcję zbiorowego grobowca, z elementów prefabrykowanych wraz z elementami towarzyszącymi na terenie Cmentarza Komunalnego przy ul. Poznańskiej w Pyskowicach. Do obowiązków Wykonawcy będzie należała bieżąca obsługa geodezyjna tj. wytyczenie i naniesienie reperu roboczego bez naniesienia obiektu na zasoby geodezyjne.
Zamawiający w załączniku nr 7 do SWZ pn. dokumentacja projektowa udostępnia cały projekt wykonania kolumbarium, jednakże informuje, iż przedmiotem niniejszego zamówienia jest tylko wykonanie I i II etapu prac. Powyższe oznaczone jest na rysunku nr PCK_PP kolorami: niebieskim I etap i kolorem żółtym II etap.

Zakres robót :
·Roboty przygotowawcze-przygotowanie terenu pod budowę,
·Roboty ziemne - korytowanie pod nawierzchnię,
·Kolumbarium - roboty ziemne-wykopy oraz przekopy
·Kolumbarium - fundamenty-betonowanie konstrukcji, zbrojenie, roboty izolacyjne, roboty murarskie,
·Kolumbarium - roboty murowe, betonowe, kamieniarskie, instalowanie wyrobów metalowych, konstrukcje z betonu zbrojonego,
·Podbudowa i nawierzchnia-roboty w zakresie różnych nawierzchni, fundamentowanie ścieżek ,
·Wyposażenie-dostawa i montaż nowych ławek żeliwnych, malowanych proszkowo na kolor czarny w ilości 4 sztuk. Siedzisko i oparcie ma być wykonane z zaimpregnowanych, drewnianych desek - kolor orzech, dwukrotnie pomalowanych lakierem.
Przed wbudowaniem materiałów Wykonawca zobligowany jest do przedłożenia certyfikatów, deklaracji użytkowych itp. i uzyskania akceptacji Inspektora Nadzoru powołanego przez Zamawiającego.
Szczegółowy opis zamówienia został określony w dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik nr 7 do SWZ, przedmiarze robót stanowiącym załącznik nr 5 do SWZ oraz w STWiORB stanowiącej załącznik do 6 do SWZ.

Przedmiar robót ma charakter informacyjno – pomocniczy, gdyż ze względu na przyjętą formę wynagrodzenia ryczałtowego, Wykonawca ma obowiązek wykonać przedmiot zamówienia zgodnie z dokumentacją projektową i specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych oraz wymaganiami określonymi we wzorze umowy. Jeżeli w SWZ Zamawiający posługuje się przedmiarem robót, to dokument ten ma jedynie na celu łatwiejsze skalkulowanie wynagrodzenia Wykonawcy.

Wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych lub projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników (art. 100 ust. 1 ustawy Pzp):
Nawierzchnia wykonanego chodnika musi być równa, a jej wysokość w miejscach przemieszczania pieszych musi być dostosowana do wysokości istniejącego krawężnika w miejscu przemieszczania i musi wynosić 2 cm.
2.1. Gwarancja będzie zgodna z ofertą, przy czym minimalny wymagany okres gwarancji wynosi 2 lata licząc od dnia odbioru końcowego przedmiotu zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45215400-1 - Roboty na cmentarzach

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne unieważnienia postępowania
Podstawą prawną unieważnienia postępowania jest art. 255 pkt 3) ustawy pzp, który stanowi, że „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.

Uzasadnienie faktyczne unieważnienia postępowania
Do wyznaczonego terminu składania ofert, tj. do dnia 02.07.2021r., do godziny 8.00 została złożona jedna oferta z ceną ofertową-135 000.00 zł.
Zamawiający zgodnie z art. 222 ust. 4 ustawy pzp przed otwarciem ofert udostępnił na stronie prowadzonego postępowania informację o kwocie jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości 90 525,29 zł brutto.
Z uwagi na fakt, iż Zamawiający nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia unieważnia przedmiotowe postępowanie.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

2021-07-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane