Modernizacja budynku mieszkalnego przy ul. Mickiewicza 148 w Toruniu w celu przeciwdziałania problemom społecznym na obszarze rewitalizacji.

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00119006
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00119006/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-07-19 11:38
Lokalizacja
Toruń, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a69672ac-c90c-11eb-911f-9ad5f74c2a25
Identyfikator
8790177262
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty w zakresie burzeniaRoboty w zakresie usuwania gruzuRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych opieki zdrowotnej i społecznej, krematoriów oraz obiektów użyteczności publicznejRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów naftowych i gazociągówRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeWykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne robotyKładzenie zaprawy i rynienKładzenie rynienSpecjalne roboty budowlane inne niż dachoweRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychRoboty izolacyjneInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty instalacyjne gazoweRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychTynkowanieRoboty w zakresie stolarki budowlanejInstalowanie drzwi i okien, i podobnych elementówInstalowanie progówInstalowanie sufitów podwieszanychPokrywanie podłóg i ścianKładzenie płytekKładzenie i wykładanie podłóg, ścian i tapetowanie ścianRoboty malarskie i szklarskieNakładanie powierzchni kryjącychRoboty remontowe i renowacyjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00119006 z dnia 2021-07-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja budynku mieszkalnego przy ul. Mickiewicza 148 w Toruniu w celu przeciwdziałania problemom społecznym na obszarze rewitalizacji.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zakład Gospodarki Mieszkaniowej

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 870001402

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Grudziądzka 159B

1.5.2.) Miejscowość: Toruń

1.5.3.) Kod pocztowy: 87-100

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@zgm.torun.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zgm.bip.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zgm-torun.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samorządowy zakład budżetowy

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja budynku mieszkalnego przy ul. Mickiewicza 148 w Toruniu w celu przeciwdziałania problemom społecznym na obszarze rewitalizacji.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a69672ac-c90c-11eb-911f-9ad5f74c2a25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00119006

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-07-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00004263/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.18 Modernizacja budynku mieszkalnego przy ul. Mickiewicza 148 w Toruniu w celu przeciwdziałania problemom społecznym na obszarze rewitalizacji.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

RPKP Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014 - 2020. Modernizacja budynku mieszkalnego przy ul. Mickiewicza 148 w Toruniu w celu przeciwdziałania problemom społecznym na obszarze rewitalizacji.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00084913/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP-15/2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1266802,36 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Modernizacja budynku mieszkalnego przy ul. Mickiewicza 148 w Toruniu w celu przeciwdziałania problemom społecznym na obszarze rewitalizacji.
Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności wykonanie następujących prac:
a) remont części wspólnych budynku, w tym:
- roboty murowe i konstrukcyjne,
- elewacja – roboty konserwatorskie,
- elewacja – obróbki blacharskie,
- wymiana pokrycia dachu, częściowa wymiana deskowania i krokwi oraz zabezpieczenie p.poż.,
- przemurowanie kominów,
- obróbki blacharskie,
- stolarka okienna,
- konserwacja istniejącej stolarki,
- stolarka drzwiowa,
- obudowa kanałów wentylacji,
- schody zewnętrzne,
- roboty zabezpieczające,
- roboty towarzyszące,
b) demontaż istniejących pionów wentylacyjnych i spalinowych z elewacji budynku i montaż wewnątrz, wykonanie izolacji pionów instalacji wraz z robotami towarzyszącymi,
c) uporządkowanie instalacji elektrycznej na elewacji budynku.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają:
1) Projekt budowlany – remontu części wspólnych budynku mieszkalnego zlokalizowanego w Toruniu przy ul. Mickiewicza 148 prowadzonego w ramach inwestycji polegającej na rewitalizacji nieruchomości GMT położonych w Toruniu;
2) Aneks do projektu budowlanego dla zadania: remont części wspólnych budynku mieszkalnego zlokalizowanego w Toruniu przy ul. Mickiewicza 148 prowadzonego w ramach inwestycji polegającej na rewitalizacji nieruchomości GMT położonych w Toruniu
3) Program prac konserwatorskich elewacji i klatek schodowych budynków przy ulicy Mickiewicza 146,148,150 w Toruniu;
4) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych SST1 (RB01) dla inwestycji remont części wspólnych budynku mieszkalnego zlokalizowanego w Toruniu przy ul. Mickiewicza 148 prowadzonego w ramach inwestycji polegającej na rewitalizacji nieruchomości GMT położonych w Toruniu;
5) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót z zakresu instalacji elektrycznych SST1 (RE01) dla inwestycji remont części wspólnych budynku mieszkalnego zlokalizowanego w Toruniu przy ul. Mickiewicza 148 prowadzonego w ramach inwestycji polegającej na rewitalizacji nieruchomości GMT położonych w Toruniu;
6) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót z zakresu instalacji sanitarnych SST1 (RS01) dla inwestycji remont części wspólnych budynku mieszkalnego zlokalizowanego w Toruniu przy ul. Mickiewicza 148 prowadzonego w ramach inwestycji polegającej na rewitalizacji nieruchomości GMT położonych w Toruniu.
7) Przedmiar robót – architektura i konstrukcja – remont części wspólnych budynku mieszkalnego przy ul. Mickiewicza 148 w Toruniu;
8) Przedmiar robót – kominy wentylacyjne i spalinowe – remont części wspólnych budynku mieszkalnego zlokalizowanego w Toruniu przy ul. Mickiewicza 148 prowadzonego w ramach inwestycji polegającej na rewitalizacji nieruchomości GMT położonych w Toruniu;
9) Przedmiar robót – uporządkowanie instalacji elektrycznej na elewacji budynku mieszkalnego przy ul. Mickiewicza 148 w Toruniu.
Wykonawca zrealizuje przedmiot umowy w zakresie i w sposób określony w dokumentacji projektowej, w tym w programie prac konserwatorskich oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych (opracowania wykonane przez firmę EMGIE projekt Sp. z o.o.,; części składowe dokumentacji projektowej i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, aneks do projektu – opracowanie własne zamawiającego, wymienione w punktach 2.1) – 2.9) oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami, sztuką budowlaną, na podstawie oględzin terenu budowy oraz zgodnie z posiadanymi przez Zamawiającego decyzjami administracyjnymi.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45215000-7 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych opieki zdrowotnej i społecznej, krematoriów oraz obiektów użyteczności publicznej

45231200-7 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów naftowych i gazociągów

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45261300-7 - Kładzenie zaprawy i rynien

45261320-3 - Kładzenie rynien

45262000-1 - Specjalne roboty budowlane inne niż dachowe

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45410000-4 - Tynkowanie

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45421120-1 - Instalowanie progów

45421146-9 - Instalowanie sufitów podwieszanych

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45431000-7 - Kładzenie płytek

45432000-4 - Kładzenie i wykładanie podłóg, ścian i tapetowanie ścian

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45442000-7 - Nakładanie powierzchni kryjących

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu zaistniały przesłanki do unieważnienia postępowania wskazane w art. 255 pkt 3 ustawy Pzp – ceny wszystkich złożonych ofert przewyższają kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1672720,50 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2139685,86 PLN

2021-07-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane