Zagospodarowanie przestrzeni publicznej wokół Urzędu Gminy w Biesiekierzu
GMINA BIESIEKIERZ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00119069
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00119069/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-07-19 11:57
- Lokalizacja
- Biesiekierz, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1743fa63-d7dc-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 4990527492
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00119069 z dnia 2021-07-19 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zagospodarowanie przestrzeni publicznej wokół Urzędu Gminy w Biesiekierzu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA BIESIEKIERZ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330920535
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 103
1.5.2.) Miejscowość: Biesiekierz
1.5.3.) Kod pocztowy: 76-039
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński
1.5.7.) Numer telefonu: +48 94 3180 955
1.5.8.) Numer faksu: +48 94 3180 940
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@biesiekierz.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.biesiekierz.eu
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
http://bip.biesiekierz.eu/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zagospodarowanie przestrzeni publicznej wokół Urzędu Gminy w Biesiekierzu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1743fa63-d7dc-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00119069
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-07-19
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000337/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Zagospodarowanie przestrzeni publicznej wokół Urzędu Gminy w Biesiekierzu
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00096318/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: UG.SR.271.1.2021.KK
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 317086,68 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiot zamówienia stanowi realizacja zadania pn. Zagospodarowanie przestrzeni publicznej wokół Urzędu Gminy w Biesiekierzu. W ramach realizacji zadania Wykonawca obowiązany jest wykonać odwodnienie i utwardzenie działki budowlanej nr 67 i 68/1 w Biesiekierzu (teren wokół budynku Urzędu Gminy w Biesiekierzu) poprzez wykonanie nowej konstrukcji nawierzchni placów, w części przełożenie istniejącej nawierzchni z kostki celem dostosowania wysokościowego, wykonanie ogrodzeń wokół działki nr 67 i 68/1 oraz ustawienie elementów małej architektury.
2) Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
a) ROBOTY PRZYGOTOWAWCZE - roboty pomiarowe - koryta pod nawierzchnie placów postojowych (0,14 ha); usunięcie warstwy humusu i darniny grubości 40cm, z wywozem nadmiaru na odkład w miejsce wybrane przez Wykonawcę (650 m2); rozebranie nawierzchni z betonu o grubości 15cm wraz z wywozem materiału z rozbiórki w miejsce wybrane przez Wykonawcę (425 m2) i rozebranie ogrodzenia z siatki na linkach (91,5 m)
b) ROBOTY ZIEMNE - wykonanie wykopów mechanicznie w gruncie kategorii I -II do głębokości 3,0m z transportem urobku w miejsce wybrane przez Wykonawcę (87,9 m3) oraz wykonanie nasypów wraz z zagęszczeniem, pozyskaniem gruntu kategorii I (100,7 m3)
c) PODŁOŻE I PODBUDOWY - koryta o głębokości 50cm pod zjazdy oraz skrzyżowania wykonywane mechanicznie w gruncie kategorii II-VI z profilowaniem, zagęszczeniem oraz wywozem urobku w miejsce wybrane przez Wykonawcę (1311,2 m2); podbudowy z kruszyw łamanych, grubość warstwy po zagęszczeniu 20cm (1311,2 m2); mieszanka kruszywa związana hydraulicznie cementem C1.5/2, grubość warstwy po zagęszczeniu 22cm (1198,5 m2)
d) NAWIERZCHNIE - nawierzchnia z kostki brukowej betonowej grubości 8cm na podsypce cementowo-piaskowej z wypełnieniem spoin piaskiem w kolorach: szarym 789,1 m2; grafitowym 342,6 m2; niebieskim 36,9 m2; piaskowym 77,2 m2; przełożenie nawierzchni istniejącej 65,4 m2
e) ROBOTY WYKOŃCZENIOWE - humusowanie z obsianiem trawą przy grubości humusu 10 cm - humus pozyskany na budowie (866 m2)
f) ELEMENTY ULIC - krawężniki betonowe o wymiarach 15x22cm (kolor szary), z wykonaniem ławy betonowej o przekroju 0.075m2, na podsypce cementowo-piaskowej (129,7 m); obrzeża betonowe o wymiarach 30x8cm na podsypce cementowo-piaskowej z wypełnieniem spoin zaprawą cementową (72 m)
g) INNE ROBOTY - wykonanie ogrodzeń panelowych o wysokości 1.5m z prętów zgrzewanych punktowo ocynkowanych z powłoką PVC, średnica drutu 4.5mm na słupach stalowych obsadzonych w stopce betonowej (196,7 m); ustawienie ławki ze stali nierdzewnej o min. długości 190 cm. (2 szt.); Ustawienie kosza na odpadki ze stali nierdzewnej z wkładem z blachy 60 litrów (1 szt.); ustawienie stojaka na rowery ze stali nierdzewnej, ilość stanowisk 10 (1 szt.); Wykonanie studzienki ściekowej betonowej z betonu B-45 średnicy 500mm z osadnikiem (wpust żeliwny) (1 sz.); Dren z rur PVC średnicy 100mm obsypany żwirem układany na głębokości min.90cm wraz z robotami ziemnymi (95,9 m.); Wykonanie studni rewizyjnych z prefabrykowanych kręgów żelbetowych o śr. 1000mm głębokości do 3.0m z osadnikiem typu BS beton C35/45 wraz z robotami ziemnymi (2 szt.); Wykonanie przykanalika z rur PCV o średnicy 200mm wraz z robotami ziemnymi (48 m.); Wykonanie przykanalika z rur PCV o średnicy 160mm wraz z robotami ziemnymi oraz podłączeniem rynny (16,2 m)
h) wykonanie dokumentacji geodezyjnej powykonawczej zgodnie z ZUDP, zatwierdzonej w Starostwie Powiatowym w Koszalinie.
3) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań Zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru określają:
a) dokumentacja projektowa, stanowiąca załącznik nr 6 do SWZ,
b) projektowane postanowienia umowy, stanowiące załącznik nr 5 SWZ.
Wszystkie wymagania określone w dokumentach wskazanych powyżej stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.
UWAGA: Załączony przedmiar robót ma charakter pomocniczy. Podstawą do wyceny robót jest dokumentacja projektowa.
Rozwiązania równoważne
1) Jeżeli Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia wskazał znaki towarowe, patenty lub pochodzenia, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, dopuszcza się zaoferowanie rozwiązań równoważnych opisanym, pod warunkiem zachowania przez nie takich samych minimalnych parametrów technicznych, jakościowych oraz funkcjonalnych itp.
2) Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku, Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami.
3) W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa wart. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Kwota, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi 295.206,00 zł brutto. Cena najkorzystniejszej oferty złożonej w postępowaniu wynosi 464.940,00 zł brutto. Zamawiający nie zwiększa kwoty, którą zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty, w związku z czym unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 Pzp.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 464940,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 567338,82 PLN
| 2021-07-19 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |