Wymiana urządzeń grzewczych wraz termomodernizacją budynku Szkoły Podstawowej w Gzowie oraz montaż instalacji fotowoltaicznej
Gmina Pokrzywnica
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00119205
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00119205/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-07-19 12:45
- Lokalizacja
- Pokrzywnica, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-151a2de4-a97f-11eb-911f-9ad5f74c2a25
- Identyfikator
- 5681524651
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00119205 z dnia 2021-07-19 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wymiana urządzeń grzewczych wraz termomodernizacją budynku Szkoły Podstawowej w Gzowie oraz montaż instalacji fotowoltaicznej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Pokrzywnica
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 130378367
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Al. Jana Pawła II 1
1.5.2.) Miejscowość: Pokrzywnica
1.5.3.) Kod pocztowy: 06-121
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL922 - Ciechanowski
1.5.7.) Numer telefonu: 236918721
1.5.8.) Numer faksu: 236918555
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@pokrzywnica.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pokrzywnica.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
bip.pokrzywnica.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wymiana urządzeń grzewczych wraz termomodernizacją budynku Szkoły Podstawowej w Gzowie oraz montaż instalacji fotowoltaicznej2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-151a2de4-a97f-11eb-911f-9ad5f74c2a25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00119205
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-07-19
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000224/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Gzowie wraz z montażem kotła na gaz płynny i instalacją fotowoltaiczną
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zamówienie jest dofinansowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa IV Przejście na gospodarkę niskoemisyjną Działanie 4.3. Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza poddziałanie 4.3.1 Ograniczanie zanieczyszczeń powietrza i rozwój mobilności miejskiej.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00045101/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RI.271.1.3.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 477210,97 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1 Zamówienie dotyczy projektu - Termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej w Gzowie adres: Gzowo 5 06-114 Pokrzywnica wraz z montażem instalacji fotowoltaicznej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i sposobu wykonania zadania znajduje się w Programie funkcjonalno-użytkowy (PFU) w formacie PDF (dalej: PFU) – stanowiący załącznik nr 1 do SWZ.
2 Zamówienie jest dofinansowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa IV Przejście na gospodarkę niskoemisyjną Działanie 4.3. Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza poddziałanie 4.3.1 Ograniczanie zanieczyszczeń powietrza i rozwój mobilności miejskiej.
3 Zamówienie obejmuje wykonanie kompletnej dokumentacji budowlanej i wykonawczej oraz wykonanie niżej wymienionych robót w zakresie:
a) Modernizacji instalacji centralnego ogrzewania: wymiana istniejącego źródła ciepła na kocioł gazowy kondensacyjny na gaz płynny wraz z oprzyrządowaniem i instalacją gazową (z przyłączem i zbiornikiem na gaz płynny).
b) Modernizacji instalacji ciepłej wody użytkowej: wymianę istniejącego źródła ciepła (podgrzewaczy elektrycznych) na gazowy kocioł kondensacyjny.
c) Ocieplenia stropodachu niewentylowanego budynku szkoły (z wyłączeniem stropodachu kotłowni i świetlicy) warstwą izolacji, np. styropapą o grubości 22 cm, o współczynniku przewodzenia ciepła λ = 0,040 W/mK.
d) Ocieplenia stropodachu niewentylowanego kotłowni warstwą izolacji, np. styropapą o grubości 14 cm, o współczynniku przewodzenia ciepła λ = 0,040 W/mK.
e) Ocieplenia ścian zewnętrznych budynku oraz w pasie przylegającym do gruntu, z wyłączeniem ścian kotłowni warstwą izolacji, np. styropianu o grubości 15 cm, o współczynniku przewodzenia ciepła λ = 0,036 W/mK.
f) Ocieplenia ścian zewnętrznych kotłowni budynku oraz w pasie przylegającym do gruntu warstwą izolacji, np. styropianu o grubości 12 cm, o współczynniku przewodzenia ciepła λ = 0,036 W/mK.
g) Wymiany starych drzwi zewnętrznych na nowe o współczynniku przenikania ciepła U = 1,3 W/m2K.
h) Montażu instalacji fotowoltaicznej na potrzeby własne budynku.
4 Wykonawca także wykona w ramach zamówienia (o ile wymagane) następujące prace:
a) Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania obejmującej projekty budowlane z branży sanitarnej w zakresie modernizacji instalacji grzewczych i cwu wraz z wymianą źródeł ciepła, projekty budowlane w zakresie prac termomodernizacyjnych, projekty z branży elektroenergetycznej w zakresie montażu instalacji PV wraz z wymaganą dokumentacją wykonawczą.
b) Uzyskanie wszelkich opinii, uzgodnień, pozwoleń i innych dokumentów wymaganych przepisami szczególnymi, niezbędnych do prowadzenia prac budowlanych
c) Opracowanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót.
d) Wykonanie niezbędnych robót towarzyszących (np. zorganizowanie placu budowy, zaplecza budowy, uporządkowania terenu po pracach itp.).
e) Wykonanie montażu kondensacyjnego kotła gazowego na gaz płynny, modernizacji instalacji co i cwu, robót termomodernizacyjnych, montażu instalacji ogniw fotowoltaicznych.
f) Realizacja harmonogramu rzeczowo-finansowego.
g) Zakup niezbędnych materiałów i zrealizowaniu ich dostawy.
h) Wykonanie pełnego zakresu robót ujętych w projektach.
i) Wykonanie i dostarczeniu dokumentacji powykonawczej niezbędnej do prawidłowego użytkowania instalacji przez użytkowników,
j) Wykonanie szczegółowego planu testów i rozruchu systemu.
k) Uruchomienie oraz wykonanie rozruchu i przekazanie kotłowni, rurociągów i sieci cieplnych do eksploatacji.
l) Dokonanie przeszkolenia personelu przyszłego użytkownika.
m) Usługi serwisowe w okresie gwarancyjnym.
n) Uzyskanie wszelkich opinii, uzgodnień, pozwoleń i innych dokumentów wymaganych przepisami szczególnymi, niezbędnych do uzyskania zgody na użytkowanie i eksploatację urządzeń grzewczych.
o) Wykonanie instrukcji obsługi zmodernizowanej kotłowni, sieci i rozdzielni cieplnych oraz projektów powykonawczych.
5 Wykonawca udzieli gwarancji na pełen zakres zamówienia na okres minimum 5 lat od oddania inwestycji do eksploatacji, a czas reakcji Wykonawcy na zgłoszenie awarii instalacji w okresie gwarancji nie może być dłuższy niż 72 godzin. Przez czas reakcji rozumie się czas od momentu zgłoszenia do momentu rozpoczęcia usuwania zgłoszonej awarii.
6 Wszystkie elementy instalacji, będące przedmiotem dostawy, muszą być fabrycznie nowe.
7 Zamawiający wymaga, żeby panele fotowoltaiczne dostarczone na miejsce montażu miały datę produkcji nie starszą niż 1 rok od daty dostawy.
8 Opisując przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 PZP, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne z opisywanymi.
9 Zamawiający nie może odrzucić oferty tylko dlatego, że oferowane dostawy nie są zgodne z normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi i systemami referencji technicznych, do których opis przedmiotu zamówienia się odnosi, pod warunkiem że Wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 PZP, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45321000-3 - Izolacja cieplna
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
09120000-6 - Paliwa gazowe
09133000-0 - Skroplony gaz ropopochodny (LPG)
09331000-8 - Baterie słoneczne
09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
44612000-3 - Pojemniki na gaz skroplony
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45315100-9 - Instalacyjne roboty elektrotechniczne
45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego
45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45331110-0 - Instalowanie kotłów
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45410000-4 - Tynkowanie
45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 694950,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1496256,01 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 694950,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: P.H.U BUDOMUR Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5681596998
7.3.3) Ulica: ul. Ogrodowa 5
7.3.4) Miejscowość: Pułtusk
7.3.5) Kod pocztowy: 06-100
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-07-14
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 694950,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące
| 2021-07-19 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |