„Przebudowa mostu na rzece Dzdzennica w ciągu drogi powiatowej nr 1106K (Kwaśniów Dolny - Cieślin do drogi nr 1095K) w miejscowości Bydlin”.
Powiat Olkuski
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00118913
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00118913/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-07-19 11:11
- Lokalizacja
- Olkusz, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-aeadcfa1-c392-11eb-911f-9ad5f74c2a25
- Identyfikator
- 6372024678
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00118913 z dnia 2021-07-19 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa mostu na rzece Dzdzennica w ciągu drogi powiatowej nr 1106K (Kwaśniów Dolny - Cieślin do drogi nr 1095K) w miejscowości Bydlin”.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Olkuski
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255045
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Mickiewicza 2
1.5.2.) Miejscowość: Olkusz
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-300
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@sp.olkusz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sp.olkusz.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/sp_olkusz1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Przebudowa mostu na rzece Dzdzennica w ciągu drogi powiatowej nr 1106K (Kwaśniów Dolny - Cieślin do drogi nr 1095K) w miejscowości Bydlin”.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-aeadcfa1-c392-11eb-911f-9ad5f74c2a25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00118913
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-07-19
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001032/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Przebudowa mostu na rzece Dzdzennica w ciągu drogi powiatowej nr 1106K (Kwaśniów Dolny - Cieślin do drogi nr 1095K) w miejscowości Bydlin
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00072409/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OZP.272.14.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
„Przebudowa mostu na rzece Dzdzennica w ciągu drogi powiatowej nr 1106K (Kwaśniów Dolny - Cieślin do drogi nr 1095K) w miejscowości Bydlin”.
UWAGA:
Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia postępowania na podstawie
art. 257. ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z Rezerwy Subwencji Ogólnej
Z uwagi na fakt, że zadanie dofinansowane będzie ze środków pochodzących z Rezerwy Subwencji Ogólnej, Wykonawca oświadcza, że jest świadomy, iż w interesie Zamawiającego jest terminowa realizacja zamówienia. W przypadku niedotrzymania terminu umownego, zachodzi ryzyko utraty dofinansowania i powstania w związku z tym szkody po stronie Zamawiającego.
Wspólny Słownik Zamówień:
Główna CPV:
45221100-3 Roboty budowlane w zakresie budowy mostów
Pozostałe CPV:
45100000-8 Przygotowanie terenu pod budowę
45110000-1 Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych: roboty ziemne
45233100-0 Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
Przedmiotem inwestycji jest przebudowa mostu drogowego na rzece Dzdzennica
(Tarnówka) w ciągu drogi powiatowej nr 1106 K (Kwaśniów Dolny – Cieślin do drogi
nr 1095K) w miejscowości Bydlin.
Obiekt zaprojektowano na obciążenie klasy „A” normy PN-85/S-10030
Zakres inwestycji obejmuje:
- przebudowę konstrukcji nawierzchni drogowej na dojazdach do mostu,
- przebudowę istniejącego mostu na rzece Dzdzennica (Tarnówka)
- umocnienie rzeki w obrębie mostu
- przebudowę sieci telekomunikacyjnej kolidującej z inwestycją.
Realizacja zadania objętego niniejszym projektem powinna przebiegać w
następującej kolejności:
1. Usunięcie roślinności kolidującej z inwestycją
2. Przebudowa sieci telekomunikacyjnej
3. Rozbiórka istniejącego mostu
4. Rozbiórka konstrukcji drogowej jezdni DP 1106K na dojazdach do mostu
5. Budowa nowego mostu w miejsce rozebranego
6. Wykonanie umocnienia rzeki Dzdzennica (Tarnówka) w obrębie obiektu
mostowego
7. Budowa konstrukcji
Zaprojektowano obiekt jednoprzęsłowy płytowo – belkowy, betonowy, sprężony. Podpory skrajne zaprojektowano jako przyczółki monolityczne posadowione na palach dużych średnic. W celu redukcji wpływu zmiany sztywności na styku obiektu mostowego z nasypem zaprojektowano płyty przejściowe, żelbetowe. Z uwagi na korektę niwelety w obrębie mostu zaprojektowano przebudowę dojazdów do mostu, na odcinku o łącznej długości (z uwzględnieniem mostu) równej 93,98 m. Zaprojektowano przebudowę kabli telekomunikacyjnych przebiegających w płycie chodnika istniejącego mostu. Po przebudowie mostu kable teletechniczne przebiegać będą w rurach osłonowych zabetonowanych w zaprojektowanej kapie chodnikowej.
Układ drogowy nie ulega zmianie.
Powierzchnie poszczególnych elementów projektowanego układu drogowego :
• powierzchnia nawierzchni z SMA – 488,5 m2, w tym:
- nawierzchnia jezdni drogi – 418,9 m2,
- nawierzchnia jezdni mostu – 69,6 m2,
• powierzchnia nawierzchni chodników – 169,9 m2, w tym:
- chodniki z kostki brukowej betonowej – 46,1m2,
- chodniki z żywicy na moście – 123,8m2,
• nawierzchnia ścieków z asfaltu twardolanego – 14,4 m2,
• nawierzchnia ścieków granitowych – 5,3 m2,
• powierzchnia umocnienia koryta rzeki – 349,5 m2,
• powierzchnia umocnienia skarp i stożków nasypów przy moście
– 159,7 m2,
• Powierzchnia mostu – 341,7 m2
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru określają:
załącznik nr 7 do SWZ – przedmiar robót
załącznik nr 8 do SWZ – dokumentacja techniczna
2. Gwarancja i rękojmia
• Wymagany okres gwarancji na wykonany przedmiot umowy – min. 60 miesięcy.
• Wymagany okres rękojmi na wykonany przedmiot umowy – 60 miesięcy.
3. Opis części zamówienia
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
Wymagania w zakresie zatrudniania przez wykonawcę lub podwykonawcę osób na podstawie stosunku pracy
Zamawiający określa wymóg w zakresie zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących niżej wskazane czynności w zakresie realizacji zamówienia.
1) Stosownie do treści art. 95 ust.1 ustawy Pzp Zamawiający wymaga aby wskazane przez Zamawiającego niżej wymienione czynności w zakresie realizacji zamówienia, były wykonane przez osoby zatrudnione na umowę o pracę, są to:
przygotowanie frontu robót,
nadzorowanie jakości, terminowości i zgodności wykonywanych robót,
zamawianie materiałów niezbędnych do realizacji zamówienia,
zapewnienie sprzętu niezbędnego do prowadzenia robót,
kierowanie grupą podległych pracowników,
nadzór nad prawidłowością wykonywanych robót (m.in. przygotowawczych, ziemnych, rozbiórkowych, brukarskich i wykończeniowych), za wyjątkiem kierownika budowy, kierowników robót.
Obowiązek zatrudnienia wyżej wymienionych osób dotyczy wykonawcy, podwykonawcy, jak i dalszego podwykonawcy. Za brak zatrudnienia ww. osób na umowę o pracę w trakcie realizacji umowy, Wykonawca zapłaci karę określoną w §18 ust. 1 pkt. 12 umowy stanowiącej załącznik numer 6 do SWZ.
2) W dniu podpisania umowy Wykonawca zobowiązany jest do przedstawienia oświadczenia o zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności, o których mowa powyżej. Oświadczenie to powinno zawierać w szczególności: dokładne określenie podmiotu składającego oświadczenie, datę złożenia oświadczenia, wskazanie, że objęte wezwaniem czynności wykonują osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę wraz ze wskazaniem liczby tych osób, rodzaju umowy o pracę i wymiaru etatu oraz podpis osoby uprawnionej do złożenia oświadczenia w imieniu wykonawcy lub podwykonawcy.
3) Wykonawca zobowiązuje się, iż zarówno on jak i Podwykonawcy będą zatrudniać pracowników wykonujących czynności wskazane w lit. a) w ramach umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy.
4) Wykonawca zobowiązuje się, iż każdorazowo na żądanie Zamawiającego, w terminie przez niego wskazanym, nie krótszym niż 10 dni roboczych, Wykonawca lub Podwykonawca przedłoży do wglądu poświadczone za zgodność z oryginałem kopie umów o pracę zawartych przez Wykonawcę/Podwykonawcę z pracownikami. Kopie umów powinny zawierać informacje, w tym dane osobowe, niezbędne do weryfikacji zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, w szczególności imię i nazwisko zatrudnionego pracownika, datę zawarcia umowy o pracę, rodzaj umowy o pracę i zakres obowiązków pracownika.
5) Zamawiający ma prawo kontroli zatrudnienia w/w osób przez cały okres realizacji przedmiotu umowy, w szczególności poprzez wezwanie do okazania dokumentów potwierdzających bieżące opłacanie składek i należnych podatków z tytułu zatrudnienia w/w osób. Kontrola może być przeprowadzona bez wcześniejszego uprzedzenia Wykonawcy lub Podwykonawcy.
6) W uzasadnionych przypadkach, z przyczyn niezależnych od Wykonawcy lub Podwykonawcy, możliwe jest zastąpienie osoby lub osób wskazanych w oświadczeniu, o którym mowa w lit. b), inną/ymi osobą/ami pod warunkiem, że spełnione zostaną wszystkie wymagania co do zatrudnienia na okres realizacji przedmiotu zamówienia, określone w niniejszej umowie. W takim przypadku postanowienia lit. b – f stosuje się odpowiednio.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45221100-3 - Roboty budowlane w zakresie budowy mostów
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45233100-0 - Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3083748,74 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6142962,98 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3083748,74 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: SALTOR spółka cywilna Karolina Kobos, Ewelina Wielgo
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 9592018693
7.3.3) Ulica: Al. IX Wieków Kielc 6 lok. 22
7.3.4) Miejscowość: Kielce
7.3.5) Kod pocztowy: 25-516
7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-07-16
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3083748,74 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 130 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2021-07-19 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |