Budowa skateparku w Złotym Stoku

GMINA ZŁOTY STOK

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00119873
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00119873/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-07-20 06:53
Lokalizacja
Złoty Stok, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-10f45a8c-d7f9-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
8871635183
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnychRoboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie stabilizacji gruntuRoboty w zakresie usuwania glebyRoboty pomocnicze w zakresie linii energetycznychRoboty drogoweInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowegoElektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00119873 z dnia 2021-07-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa skateparku w Złotym Stoku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ZŁOTY STOK

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890718484

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 22

1.5.2.) Miejscowość: Złoty Stok

1.5.3.) Kod pocztowy: 57-250

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.5.7.) Numer telefonu: 748164164

1.5.8.) Numer faksu: 748164133

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@zlotystok.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.zlotystok.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zlotystok.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa skateparku w Złotym Stoku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-10f45a8c-d7f9-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00119873

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-07-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001015/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Budowa Skateparku w Złotym Stoku

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00099727/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RL.271.8.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia jest budowa skateparku na działce nr ew. 681 w Złotym Stoku wraz z oświetleniem.
2) Zakres rzeczowy robót obejmuje:
a) przygotowanie i oczyszczenie terenu pod wykonanie projektowanych nawierzchni (zdemontowaną kostkę betonową należy złożyć w miejscu wskazanym przez Za-mawiającego),
b) wytyczenie projektowanego skateparku,
c) roboty ziemne – wykop pod płytę, korytowanie,
d) wykonanie odwodnienia wraz ze studnią chłonną
e) wykonanie warstw podbudowy,
f) wykonanie i montaż obiektów skateboardingowych.
g) wykonanie posadzki
h) montaż elementów małej architektury
i) profilowanie, humusowanie i obsianie trawą terenu przyległego w niezbędnym za-kresie
j) wykonanie zasilania i budowa oświetlenia skateparku
3) Szczegółowy zakres robót określa dokumentacja techniczna oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych oraz przedmiary robót stanowiące materiał pomocniczy do oszacowania ceny ofertowej Wykonawcy stanowiące załączniki do SWZ.
4) Wykonawca zobowiązuje się do wykonania wszystkich robót niezbędnych w celu wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z dokumentacją projektową, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych, z zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej, obowiązującymi przepisami, normami, uzgodnieniami, z zaleceniami inwestora oraz do oddania przedmiotu zamówienia Zamawiającemu, w określonym ter-minie.
5) Przedmiot zamówienia musi być wykonany zgodnie z obowiązującymi na dzień odbioru końcowego przepisami i normami, a w szczególności z przepisami Prawa budowlanego oraz na ustalonych w projekcie umowy warunkach.
6) Wykonawca, oprócz ww. obowiązków zobowiązuje się do:
a) protokolarnego przejęcia terenu budowy, jego zabezpieczenia i należytego utrzymania,
b) organizacji zaplecza budowy oraz pomieszczeń socjalno-sanitarnych dla pracowników i miejsca składowania materiałów,
c) zapewnienia dostawy niezbędnych mediów do realizacji robót i opłaty za ich do-stawę; wykonawca we własnym zakresie zapewnia niezbędne media warunkujące prawidłowe wykonawstwo robót,
d) poniesienia wszelkich kosztów związanych z realizacją i bieżącym nadzorem kierownika budowy nad robotami oraz wypełnieniem wszystkich zobowiązań wynikających z decyzji, uzgodnień i opinii w tym także tych, które Wykonawca zobowiązany jest uzyskać w trakcie realizacji robót budowlanych,
e) przekazania Zamawiającemu oświadczenia o przejęciu obowiązków przez kierownika budowy,
f) umożliwienia Przedstawicielom Zamawiającego sprawdzenia każdej roboty, która zanika lub ulega zakryciu,
g) dokonywania wszelkich uzgodnień z instytucjami zewnętrznymi, których działalność wiąże się zakresem prowadzonych robót,
h) przygotowania od strony technicznej i udziału w odbiorach technicznych, częściowych, końcowych robót branżowych i końcowym odbiorze przedmiotu zamówienia, oraz udziału w przeglądach pogwarancyjnych,
i) uporządkowania terenu budowy i terenu przyległego po zakończeniu robót,
j) obsługi geodezyjnej w trakcie realizacji robót budowlanych, jak i do wykonania pomiaru geodezyjnego powykonawczego wraz ze stroną tytułową i dołączoną legendą, dostarczonego również w formie elektronicznej na płycie CD (skan sekcji mapy rozdzielczej 300DPJ w formacie TIF),
k) ochrony punktów osnowy geodezyjnej, a w przypadku ich zniszczenia lub ko-nieczności ich przeniesienia - zlecenia uprawnionej jednostce wykonawstwa geo-dezyjnego ich odtworzenia lub założenia nowych,
l) przedłożenia Zamawiającemu przed podpisaniem umowy dokumentów wynikających ze specyfikacji warunków zamówienia,
m) zapewnienia uczestnictwa kierownika budowy w radach budowy, a kierowników robót branżowych w czasie gdy będą realizowane roboty danej branży.
n) wykonania badań i pomiarów w czasie wykonywania robót budowlanych oraz ba-dań odbiorowych zgodnie ze specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych,
7) Jeżeli Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia wskazał znaki towarowe, patenty lub pochodzenia, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, dopuszcza się zaoferowanie rozwiązań równoważnych opisanym, pod warunkiem zachowania przez nie takich samych minimalnych parametrów technicznych, jakościowych oraz funkcjonalnych itp. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W ta-kim przypadku, Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Za-mawiający dopuszcza rozwiązania równoważne w zakresie opisywanym.
8) Zadanie finansowane jest z budżetu Gminy Złoty Stok i współfinansowane jest ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

4.5.3.) Główny kod CPV: 45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111230-9 - Roboty w zakresie stabilizacji gruntu

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45232200-4 - Roboty pomocnicze w zakresie linii energetycznych

45233140-2 - Roboty drogowe

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

postępowanie unieważniono na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierzył przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. 400.000,00 zł. Cena najkorzystniejszej oferty wyniosła 1.185.720,00 zł okres gwarancji 84 miesiące.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1185720,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1185720,00 PLN

2021-07-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane