Modernizacja systemu ciepłowniczego miasta Pyskowice - podgrupa SWC -etap II - zabudowa węzłów cieplnych w budynkach Matejki Boczna 1, Matejki Boczna 2, Konopnickiej 1, Konopnickiej 2.
Gmina Pyskowice
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00121629
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00121629/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-07-21 09:22
- Lokalizacja
- Pyskowice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-97b73d0c-c1e2-11eb-911f-9ad5f74c2a25
- Identyfikator
- 9691573512
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00121629 z dnia 2021-07-21 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja systemu ciepłowniczego miasta Pyskowice - podgrupa SWC -etap II
- zabudowa węzłów cieplnych w budynkach Matejki Boczna 1, Matejki Boczna 2, Konopnickiej 1, Konopnickiej 2.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Pyskowice
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276257593
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Strzelców Bytomskich 3
1.5.2.) Miejscowość: Pyskowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-120
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmpyskowice@pyskowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.pyskowice.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://e-zp.pyskowice.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja systemu ciepłowniczego miasta Pyskowice - podgrupa SWC -etap II- zabudowa węzłów cieplnych w budynkach Matejki Boczna 1, Matejki Boczna 2, Konopnickiej 1, Konopnickiej 2.
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-97b73d0c-c1e2-11eb-911f-9ad5f74c2a25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00121629
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-07-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000066/14/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Modernizacja systemu ciepłowniczego miasta Pyskowice – podgrupa SWC2 – etap II- zabudowa węzłów cieplnych w budynkach Matejki Boczna 1, Matejki Boczna 2, Konopnickiej 1, Konopnickiej 2
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00069275/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.014.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 1164954,40 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 335796,67 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na zabudowie 4 indywidualnych węzłów cieplnych w budynkach przy ul. Matejki Boczna 1, Matejki Boczna 2, Konopnickiej 1, Konopnickiej 2 ( po jednym w każdym z budynków). Niniejsze prace są elementem inwestycji pn. „Modernizacja systemu ciepłowniczego miasta Pyskowice - podgrupa SWC etap II”, która uzyskała w 2021 r. dofinansowanie z Górnośląsko - Zagłębiowskiej Metropolii w ramach Programu „Metropolitalny Fundusz Solidarności” oraz w ramach Programu działań na rzecz ograniczenia niskiej emisji.
2. Zakres zamówienia:
Prace objęte niniejszym postępowaniem obejmują wykonanie robót budowlano-montażowych, mających na celu przygotowanie pomieszczeń pod wymiennikownie oraz zabudowę 4 kompaktowych, indywidualnych, jednofunkcyjnych węzłów cieplnych wraz z wykonaniem elektryki i AKPiA w czterech budynkach wielorodzinnych: Matejki Boczna 1, Matejki Boczna 2, Konopnickiej 1, Konopnickiej 2.
W 2020r. do niniejszych budynków zostały doprowadzone przyłącza wykonane z rur preizolowanych na wysoki parametr. Obecnie budynki przy ul. Matejki Boczna 1, Matejki Boczna 2, Konopnickiej 1 zasilane są bezpośrednio z sieci niskiego parametru. Budynek przy ul. Konopnickiej 2 posiada przyłącze, jednak nie jest podłączony do sieci miejskiej centralnego ogrzewania. W bieżącym roku w budynku przy ul. Konopnickiej 2 zostanie wykonana instalacja wewnętrzna centralnego ogrzewania (nie jest to elementem niniejszego postępowania). Zamawiający po zamontowaniu niniejszych węzłów cieplnych zamierza uruchomić sieć wysokiego parametru (uruchomienie nastąpi w 2021 r.).
Zakres prac:
a) roboty przygotowawcze,
b) demontaże,
c) roboty budowlane i instalacyjne w obrębie pomieszczenia wymiennikowni,
d) zabudowa indywidualnych jednofunkcyjnych węzłów cieplnych
e) roboty związane z zasileniem węzła cieplnego w energię elektryczną, wykonanie instalacji AKPiA
f) podłączenie węzłów do sieci ciepłowniczej wysokoparametrowej oraz do wewnętrznych instalacji centralnego ogrzewania w budynkach
g) próby szczelności, uruchomienie węzłów cieplnych
h) wykonanie dokumentacji powykonawczej branży sanitarnej oraz elektrycznej w tym dokumentacji odbiorowej naczynia wzbiorczego dla Urzędu Dozoru Technicznego oraz dokonanie zgłoszenia do UDT. Wykonawca przedstawi pisemne oświadczenie dotyczące pozytywnego odbioru urządzeń przez Inspektora UDT.
Szczegółowy zakres robót określają:
• projekty budowlano - wykonawcze stanowiące załącznik nr 5
• przedmiary robót stanowiące załącznik nr 6
• specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót montażowo – instalacyjnych oraz budowlanych węzła cieplnego stanowiące załącznik nr 7
Przedmiar robót ma charakter informacyjno – pomocniczy, z uwagi na przyjętą formę wynagrodzenia ryczałtowego. Jeżeli w SWZ Zamawiający posługuje się przedmiarem robót, to dokument ten ma jedynie na celu łatwiejsze skalkulowanie wynagrodzenia Wykonawcy.
Uwagi:
1) Projekt budowlano – wykonawczy węzła cieplnego w budynku przy ul. Matejki Boczna 1 obejmuje węzeł dwufunkcyjny na potrzeby c.o. oraz c.w.u., jednakże niniejsze zamówienie oraz przedmiary dotyczą tylko zabudowy węzła na potrzeby c.o. Element węzła c.w.u. zostanie wykonany w późniejszym okresie przez Wspólnotę Mieszkaniową budynku.
2) Niniejsze zamówienie nie obejmuje prac budowlanych, o których mowa w rozdziale 3.6 dokumentacji projektowej budynku przy ul. Konopnicka 2. Prace te wykona wspólnota mieszkaniowa na własny koszt.
3) Przed wbudowaniem materiałów, Wykonawca zobligowany jest do przedłożenia ich wraz z obliczeniami, certyfikatami, deklaracjami użytkowymi itp. i uzyskania akceptacji Inspektora Nadzoru powołanego przez Zamawiającego.
4) Zamawiający nie wymaga opracowania Programu Zapewnienia Jakości, o którym mowa w pkt 5 STWiOR.
5) Przy realizacji zadania wszystkie sprawy dotyczące możliwości dojazdu sprzętem i materiałami na budowę Wykonawca winien uzgodnić z właścicielami terenu, z którego będzie korzystał.
6) Wykonawca odpowiada za właściwą eksploatację węzłów cieplnych do dnia odbioru końcowego potwierdzonego protokołem odbioru końcowego bez uwag.
7) Przed zakończeniem prac, Wykonawca umieści na drzwiach wymiennikowni trwałą tabliczkę o treści: „Pomieszczenie węzła cieplnego.”
8) Zamawiający wymaga, aby Wykonawca był obecny na terenie inwestycji w dniu uruchomienia i puszczenia ciepła do odbiorców.
Gwarancja będzie zgodna z ofertą, przy czym minimalny wymagany okres gwarancji wynosi 5 lat licząc od dnia odbioru końcowego przedmiotu zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 09323000-9 - Węzeł cieplny lokalny
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45232140-5 - Roboty budowlane w zakresie lokalnych sieci grzewczych
45232141-2 - Roboty grzewcze
45232142-9 - Roboty budowlane w zakresie stacji przesyłu ciepła
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 366046,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 413000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 366046,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ACE Instal Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 1010618997
7.3.3) Ulica: Modelarska 31
7.3.4) Miejscowość: Katowice
7.3.5) Kod pocztowy: 40-142
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-07-13
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 366046,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 70 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2021-07-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |