Termomodernizacja budynku przy ulicy Dalekiej 11A wraz z instalacją fotowoltaiczną w ramach zadania ( Remont pomieszczeń w budynku przy ulicy Dalekiej 11A na siedzibę Starostwa Powiatu Grodziskiego)

POWIAT GRODZISKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00121260
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00121260/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-07-20 15:21
Lokalizacja
Grodzisk Mazowiecki, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1c1f21df-d33d-11eb-911f-9ad5f74c2a25
Identyfikator
5291798895
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Przygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeWykonywanie pokryć dachowych i malowanie dachówPokrywanie dachów panelami ogniw słonecznychRoboty instalacyjne w budynkachRoboty w zakresie okablowania elektrycznegoRoboty w zakresie instalacji elektrycznychOchrona odgromowaRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychNakładanie powłok antykorozyjnychWynajem maszyn i urządzeń wraz z obsługą operatorską do prowadzenia robót z zakresu budownictwa oraz inżynierii wodnej i lądowej

Wykonawcy

1 przyznane

OPOL-SKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWAOpole, PL · lot 0
1 347 597,96 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00121260 z dnia 2021-07-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja budynku przy ulicy Dalekiej 11A wraz z instalacją fotowoltaiczną w ramach zadania ( Remont pomieszczeń w budynku przy ulicy Dalekiej 11A na siedzibę Starostwa Powiatu Grodziskiego)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT GRODZISKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 013269108

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Daleka 11a

1.5.2.) Miejscowość: Grodzisk Mazowiecki

1.5.3.) Kod pocztowy: 05-825

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL913 - Warszawski zachodni

1.5.7.) Numer telefonu: 22 3008523

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@powiat-grodziski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.powiat-grodziski.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://powiat-grodziski.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Termomodernizacja budynku przy ulicy Dalekiej 11A wraz z instalacją fotowoltaiczną w ramach zadania ( Remont pomieszczeń w budynku przy ulicy Dalekiej 11A na siedzibę Starostwa Powiatu Grodziskiego)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1c1f21df-d33d-11eb-911f-9ad5f74c2a25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00121260

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-07-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00090350/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP. 272.1.5.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie ocieplenia elewacji budynku przy ulicy Daleka 11A w Grodzisku Mazowieckim styropianem grubości 17 cm ścian wraz z wykonaniem tynku cienkowarstwowego akrylowego. Ponadto przewiduje się wykonanie ocieplenia dachu styropapą obustronnie powlekaną papa termozgrzewalną o łącznej grubości styropianu 22 centymetry wraz z wymianą obróbek blacharskich dachu. Przewidywane jest również udrożnienie odpływu z powierzchni dachu ( spadek do środka budynku z trzema odpływami) z częściową wymianą rur z PCV 150 mm. Pod nową instalacje fotowoltaiczna przewidywana jest konstrukcja wsporcza metalowa. Ponadto ma zostać wykonana instalacja odgromowa dachu i niezależna instalacja odgromowa instalacji fotowoltaicznej. Ze względu na brak powiązania ocieplenia budynku z pustaka z blokami żelbetowymi typu BW niezbędne jest wywiercenie w ścianie osłonowej grubości 24 cm otworu do ściany nośnej z bloku BW ( żelbetowego kanałowego) wraz z montażem kotwy metalowej długości 280 mm łączącej ocieplaną ścianę (styropian grubości 17 cm + tynk cienkowarstwowy) w rozstawie co 1,0 m2. Do Wykonawcy także należeć będzie wywóz gruzu i materiałów z rozbiórki na odległość 24 kilometrów wraz z utylizacją materiałów z rozbiórki.

Zakres przewidzianych prac objętych niniejszym przetargiem zawierają kosztorysy ofertowe dla robót związanych z ociepleniem elewacji i dachu budynku (Załącznik Nr 8), instalacje fotowoltaiczną (Załącznik Nr 8a) i konstrukcji wsporczej pod instalację fotowoltaiczną (Załącznik Nr 8b) do SWZ. Zamówienie obejmuje również organizację placu budowy oraz wykonanie innych robót wymaganych technologią. Wszystkie roboty należy wykonać zgodnie ze specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB załącznik nr 9 do SWZ) dla ocieplenia elewacji i dachu budynku oraz ( STWiORB) załącznik nr 9a do SWZ dla instalacji fotowoltaicznej i ( STWiORBK) załącznik nr 9b do SWZ dla konstrukcji wsporczej pod panele fotowoltaiczne.

Szczegółowy zakres prac elektrycznych w zakresie instalacji fotowoltaicznej ujęty jest w dokumentacji technicznej – Projekt Wykonawczy Tom I oraz II Montaż Konstrukcji Stalowej Pod Mocowanie Paneli Fotowoltaicznych Na Dachu Budynku Przy Ulicy Dalekiej 11A w Grodzisku Mazowieckim Wraz Z Mikroinstalacją Fotowoltaiczna O MOCY 38,50 kW opracowana przez Firmę NEOEnergetyka Sp. z o.o. , ul. Pana Tadeusza 10, kod 02-494 Warszawa, stanowiącej załącznik Nr 10a i 10b do Specyfikacji Warunków Zamówienia ( SWZ).

Ewentualne roboty nieprzewidziane ( nie ujęte w kosztorysie ślepym i przedmiarze robót) rozliczane będą na osobne zlecenie kosztorysem powykonawczym jako roboty uzupełniające lub zamienne.

UWAGA: Ze względu na wykonywanie prac w czynnym obiekcie budowlanym należy to
uwzględnić w kalkulacji cen jednostkowych. Należy wykonać daszki ochronne nad
wejściami do budynku.

Zastosowane materiały muszą być nowe fabrycznie i posiadać ważne atesty higieniczne, aprobaty techniczne i ważne certyfikaty dopuszczające do stosowania w budownictwie.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45261200-6 - Wykonywanie pokryć dachowych i malowanie dachów

45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45312310-3 - Ochrona odgromowa

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45442200-9 - Nakładanie powłok antykorozyjnych

45500000-2 - Wynajem maszyn i urządzeń wraz z obsługą operatorską do prowadzenia robót z zakresu budownictwa oraz inżynierii wodnej i lądowej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1347597,96 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1375382,75 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1347597,96 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

6.7.) Wskazanie, czy najkorzystniejsza oferta wykonawcy, któremu udzielono zamówienia uwzględnia określone w kryteriach:

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty społeczne

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): OPOL-SKA sp. z o.o. spółka komandytowa

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: DAN-BUD Damian Łuczyk

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7543064373

7.3.3) Ulica: Wygonowa 81/13

7.3.4) Miejscowość: Opole

7.3.5) Kod pocztowy: 45-402

7.3.6.) Województwo: opolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-07-20

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1347597,96 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty społeczne

2021-07-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane