Remonty bieżące dróg, chodników, ulic w 2021 r. -część 1 – Usuwanie przełomów i wybojów na ulicach -etap II - zamówienie uzupełniające

Gmina Pyskowice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00121633
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00121633/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-07-21 09:24
Lokalizacja
Pyskowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-47439ffa-def5-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
9691573512
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty w zakresie naprawy dróg

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00121633 z dnia 2021-07-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remonty bieżące dróg, chodników, ulic w 2021 r. -część 1 – Usuwanie przełomów i wybojów na ulicach -etap II - zamówienie uzupełniające

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Pyskowice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276257593

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Strzelców Bytomskich 3

1.5.2.) Miejscowość: Pyskowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-120

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmpyskowice@pyskowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.pyskowice.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remonty bieżące dróg, chodników, ulic w 2021 r. -część 1 – Usuwanie przełomów i wybojów na ulicach -etap II - zamówienie uzupełniające

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-47439ffa-def5-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00121633

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-07-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000066/14/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.18 Remonty bieżące dróg, chodników, ulic w 2021 r. -część 1 – Usuwanie przełomów i wybojów na ulicach -etap II - zamówienie uzupełniające

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00106646/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zam. w dniu 14.04.2021 r w ogłosz. o zam. nr 2021/BZP 00032338/01 przewidział możliwość udzielenia zam. podobnych polegających na powtórz. zadania. Ich wartość nie przekroczy 50%wartości zam podst. Aktualnie zam. to i 50%wart. zam podst. W ogłosz. o zam. Zam. podał, że robot. budow będą udzielone gdy zostanie wyczerpania kwota umowy, co nastąpiło. Zam zamierza udzielić zam w trybie z wolnej ręki dotych Wyk tj. PUH DOMAX Arkadiusz Mika z siedzibą przy ul. Grabińskiej 8, w Boronowie.Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z art. 305 pkt. 1 ustawy Pzp w związku z art. 214 ust. 1 pkt. 7 Zam może udzielić zam z wolnej ręki, w przypadku udzielenia, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zam podst, dotych wykonawcy usług lub robót budow zam polegającego na powtórzeniu podobnych usług lub robót budowlanych, jeżeli takie zamówienie było przewidziane w ogłoszeniu o zam dla zam podst i jest zgodne z jego przedmiotem oraz całkowita wartość tego zam została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.021.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 29756,09 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia pn. „Remonty bieżące dróg, chodników, ulic w 2021 r – część 1 -Usuwanie przełomów i wybojów na ulicach - zamówienie uzupełniające”, jest:
• Remonty cząstkowe nawierzchni bitumicznych mieszankami mineralno bitumicznymi,mineralno-asfaltowa, grysowa zamknięta na gorąco gr 4 cm: - 325 m2
• Remonty cząstkowe nawierzchni bitumicznych mieszankami mineralno bitumicznymi, mineralno-asfaltowa, na zimno gr 4 cm: 25 m2
• Remonty cząstkowe nawierzchni bitumicznych mieszankami mineralno bitumicznymi, mineralno-asfaltowa, grysowa zamknięta gr 1 cm: 150 m2
• Remont drogi przy użyciu remontera drogowego typu Patcher lub równoważnego grysem i emulsją gr do 4 cm: 60 m2
Roboty należy wykonać zgodnie ze specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót stanowiącą załącznik nr 5a i 5 b do niniejszego zaproszenia.
Okres gwarancji na wykonane roboty budowlane oraz wady i usterki ujawnione w okresie gwarancji wynosi 27 miesięcy od dnia odbioru robót.

Zamawiający wymaga, aby w ramach realizacji umowy czynności wymienione poniżej t.j.:
- obcinanie krawędzi ubytku piłą mechaniczną,
- zbieranie i załadunek rumoszu asfaltowego,
- rozścielanie masy bitumicznej,
- walcowanie masy bitumicznej,
- oblewanie krawędzi ubytków płynnym bitumem,
- obsługa remontera ciśnieniowego,
były wykonywane przez osoby zatrudnione na umowę o pracę niezależnie od tego, czy prace te będzie wykonywał Wykonawca, podwykonawca lub dalszy podwykonawca. Wymóg ten nie dotyczy osób kierujących budową (robotami) oraz dostawców materiałów budowlanych.
Wykonawca jest zobowiązany do spełnienia warunków dotyczących zatrudniania osób na umowę o pracę przy wykonywaniu przedmiotu zamówienia określonego szczegółowo w umowie.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 8 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Podstawą do unieważnienia przedmiotowego postępowania jest art. 255 pkt 8)
ustawy Pzp”. Zgodnie z nim: „
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie
zamówienia, jeżeli: w trybie zamówienia z wolnej ręki negocjacje nie doprowadziły do
zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Zgodnie z pismem nr
ZD/RD.KW.480.2021 z dnia 07.07.2021
r. negocjacje miały odbyć się w dniach 08-09.07.2021
r. W ramach nich wykonawca miał przesłać ofertę negocjacyjną i formularz cenowy.
Wykonawca nie przesłał w wyznaczonym terminie przedmiotach dokumentów więc Zamawiający uznał, iż nie przystąpił do negocjacji, co w
konsekwencji nie do prowadziło do zawarcia umowy
2021-07-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane