„Przebudowa kotłowni wraz z wymianą pieca na gazowy i regulacją instalacji centralnego ogrzewania w budynku Przychodni Zdrowia przy ul. Jesionowej nr 1 w Łazach.”

PROMED ŁAZY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00121729
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00121729/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-07-21 09:58
Lokalizacja
Łazy, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b20948e3-d288-11eb-911f-9ad5f74c2a25
Identyfikator
6492297539
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty instalacyjne w budynkachPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychRoboty w zakresie instalacji elektrycznychInstalowanie infrastruktury okablowaniaInstalowanie centralnego ogrzewaniaInstalowanie kotłówRoboty instalacyjne gazowe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00121729 z dnia 2021-07-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa kotłowni wraz z wymianą pieca na gazowy i regulacją instalacji centralnego ogrzewania w budynku Przychodni Zdrowia przy ul. Jesionowej nr 1 w Łazach.”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: PROMED ŁAZY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 278118542

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Jesionowa 1

1.5.2.) Miejscowość: Łazy

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-450

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro@promed.lazy.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.promed.lazy.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl/ http://www.bip.promed.lazy.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Przebudowa kotłowni wraz z wymianą pieca na gazowy i regulacją instalacji centralnego ogrzewania w budynku Przychodni Zdrowia przy ul. Jesionowej nr 1 w Łazach.”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b20948e3-d288-11eb-911f-9ad5f74c2a25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00121729

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-07-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00089760/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP-ZOZ. 1. 2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 344597,99 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 184712,27 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.Nazwa przedmiotu zamówienia: „Przebudowa kotłowni wraz z wymianą pieca na gazowy i regulacją instalacji centralnego ogrzewania w budynku Przychodni Zdrowia przy ul. Jesionowej nr 1 w Łazach.”

Zamawiający informuje, że złożył wniosek o dofinansowanie z funduszy unijnych w ramach: Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Oś priorytetowa IV. Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i gospodarka niskoemisyjna. Działanie 4.3. Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej. Poddziałanie 4.3.1. Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej ZIT.
Tytuł projektu: Ograniczenie niskiej emisji i poprawa efektywności energetycznej w PRS w Łazach przy ul. Jesionowej 1.
Niniejsze zamówienie stanowi etap nr 1 w/w zadania.

2. Zamawiający zamieszcza na stronie internetowej projekty dotyczące szerszego zakresu zadania -termomodernizacji budynku, ale realizacja niniejszego zadania obejmuje tylko część zamieszczonej dokumentacji projektowej i nie obejmuje robót dotyczących: docieplenia dachu, montażu urządzeń fotowoltaicznych i wykonania instalacji odgromowej (nie obowiązują rysunki nr 1, 2, 3, 4, 16 i 21 i wszelkie zapisy w dokumentacji dotyczące w/w wymienionego zakresu).

Zakres zadania obejmuje:
a) modernizację kotłowni wraz z wymianą kotła i regulacją instalacji c.o. – w zakresie wskazanym w dokumentacji projektowej,
b) roboty dotyczące instalacji gazowej – w zakresie wskazanym w dokumentacji projektowej,
c) roboty dotyczące instalacji elektrycznej – w zakresie wskazanym w dokumentacji projektowej
Obowiązujące rysunki: 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 17, 18, 19 i 20 wraz z zapisami w dokumentacji dotyczącymi wymienionego zakresu.

3. Szczegółowy zakres zadania, uwzględniający wniesione uwagi zawiera następująca dokumentacja projektowa:
1) Projekt Budowlany „Termomodernizacja budynku przy ul. Jesionowej nr 1 wraz z budową instalacji fotowoltaicznej, kotłowni gazowej i regulacji instalacji centralnego ogrzewania” wykonany przez INSTAL-SANT Krystian Dydak ul. Warta 29, 42-300 Myszków;
2) Projekt Wykonawczy „Termomodernizacja budynku przy ul. Jesionowej nr 1 wraz z budową instalacji fotowoltaicznej, kotłowni gazowej i regulacji instalacji centralnego ogrzewania” wykonany przez INSTAL-SANT Krystian Dydak ul. Warta 29, 42-300 Myszków;
3) Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót (branża budowlana, sanitarna i elektryczna) wykonane przez INSTAL-SANT Krystian Dydak ul. Warta 29, 42-300 Myszków;
4) przedmiary robót

4.5.3.) Główny kod CPV: 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45331110-0 - Instalowanie kotłów

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

UZASADNIENIE FAKTYCZNE
W związku z tym, że cena oferty która została pierwotnie oceniona najwyżej (złożona przez Wykonawcę: KADJA Sp. z o. o. 42-400 Zawiercie, ul. Pogorzelska 5) budziła wątpliwości Zamawiającego co do możliwości wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z wymaganiami określonymi w SWZ, w szczególności była niższa od wartości zamówienia powiększonej o należny podatek od towarów i usług, ustalonej przed wszczęciem postępowania oraz średniej arytmetycznej cen wszystkich złożonych ofert, pomniejszonej o 30%, Wykonawca został wezwany w dniu 07. 07.2021r do złożenia wyjaśnień dotyczących ceny oferty. Termin na udzielenie wyjaśnień wyznaczono na dzień 13.07.2021r. godzina 10:00. Wykonawca nie złożył wyjaśnień dotyczących ceny oferty w wymaganym terminie. W konsekwencji Zamawiający odrzuca ofertę złożoną przez firmę KADJA Sp. z o.o.
Cena oferty Wykonawcy którego oferta zajęła drugie miejsce w pierwotnej ocenie punktowej dokonanej przez Zamawiającego przekracza kwotę przeznaczoną na sfinansowanie realizacji zadania. Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zadania kwotę 230 000,00 zł brutto.

Wykonawca z drugą pierwotnie przyznaną najwyższą ilością punktów, tj. firma: Alfa Projekt - Instalacje SP. z.o.o. ul. Olszewskiego 11, 43-600 Jaworzno - złożyła ofertę na kwotę brutto 354 000,00 zł.
Zamawiający nie ma możliwości zwiększyć kwoty przeznaczonej na realizację do ceny najkorzystniejszej oferty.


UZASADNIENIE PRAWNE
Zamawiający, po ustaleniu powyższych faktów jest zmuszony unieważnić w/w postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3) Prawa zamówień publicznych. Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba, że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

Informacja o ofertach odrzuconych. Zamawiający odrzuca ofertę nr złożoną przez Wykonawcę: KADJA Sp. z o. o. 42-400 Zawiercie, ul. Pogorzelska 5.

UZASADNIENIE FAKTYCZNE
W związku z tym, że cena oferty która została pierwotnie oceniona najwyżej (KADJA Sp. z o. o. 42-400 Zawiercie, ul. Pogorzelska 5) budziła wątpliwości Zamawiającego co do możliwości wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z wymaganiami określonymi w SWZ, w szczególności była niższa od wartości zamówienia powiększonej o należny podatek od towarów i usług, ustalonej przed wszczęciem postępowania oraz średniej arytmetycznej cen wszystkich złożonych ofert, pomniejszonej o 30%, Wykonawca został wezwany w dniu 07. 07.2021r do złożenia wyjaśnień dotyczących ceny oferty. Termin na udzielenie wyjaśnień wyznaczono na dzień 13.07.2021r. godzina 10:00. Wykonawca nie złożył wyjaśnień dotyczących ceny oferty w wymaganym terminie.

UZASADNIENIE PRAWNE
oferta odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 8) w zw. z art. 224 ust. 6.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 148830,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 354000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2021-07-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane