Remont konserwatorski elewacji zabytkowego budynku Przedszkola nr 11 przy ul. 1 Maja 11 w Bielsku-Białej
Miasto Bielsko-Biała Urząd Miejski w Bielsku-Białej
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00121801
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00121801/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-07-21 10:20
- Lokalizacja
- Bielsko-Biała, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c03f1068-ce86-11eb-911f-9ad5f74c2a25
- Identyfikator
- 9372686990
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00121801 z dnia 2021-07-21 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont konserwatorski elewacji zabytkowego budynku Przedszkola nr 11 przy ul. 1 Maja 11 w Bielsku-Białej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Bielsko-Biała Urząd Miejski w Bielsku-Białej
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072181741
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: pl. Ratuszowy 1
1.5.2.) Miejscowość: Bielsko-Biała
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-300
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski
1.5.7.) Numer telefonu: 33 4971851
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@um.bielsko.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.um.bielsko.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://um-bielsko.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont konserwatorski elewacji zabytkowego budynku Przedszkola nr 11 przy ul. 1 Maja 11 w Bielsku-Białej2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c03f1068-ce86-11eb-911f-9ad5f74c2a25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00121801
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-07-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000766/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Modernizacja budynku Przedszkola nr 11 przy ul. 1 Maja 11 w Bielsku-Białej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00086107/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.2.44.2021.BMP
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 2292444,64 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia są prace budowlane polegające na wykonaniu kompleksowego remontu konserwatorskiego elewacji wraz z wymianą pokrycia dachowego oraz wymianą stolarki okiennej i drzwiowej zabytkowego budynku przedszkola nr 11 zlokalizowanego w Bielsku-Białej przy ul. 1 Maja 11 (dz. nr 5/1 i 5/2. Obręb: Dolne Przedmieście 81).
Roboty budowlane obejmują w szczególności:
a) Prace rozbiórkowe (demontaż stolarki, demontaż uszkodzonych elementów elewacji, demontaż pokrycia dachowego),
b) Wykonanie poziomych izolacji przeciwwilgociowych,
c) Wykonanie odgrzybiania pomieszczeń w obrębie piwnic,
d) Wykonanie tynków renowacyjnych w pomieszczeniach piwnicznych,
e) Wymianę pokrycia dachowego wraz z wymianą skorodowanych elementów więźby i deskowania,
f) Wykonanie wszystkich obróbek blacharskich,
g) Naprawę kominów w części nad dachem,
h) Kompleksowa renowacja istniejącej zabytkowej stolarki,
i) Wymiana wtórnej stolarki metalowej drzwiowej i okiennej PCV na drewnianą z odtworzeniem historycznych proporcji i podziałów,
j) Remont tarasu i balkonu wraz z remontem kamiennych schodów zewnętrznych,
k) Remont konserwatorski elewacji w skład którego wchodzi:
- Skucie wtórnych tynków, oczyszczenie elewacji wraz z dezynfekcją miejsc porażonych biologicznie,
- Oczyszczenie, wzmocnienie i uzupełnienie detali sztukatorskich,
- Odtworzenie i rekonstrukcja brakujących elementów sztukatorskich wraz z wykonaniem obróbek blacharskich tych elementów,
- Konserwacja detalu rzeźbiarskiego,
- Konserwacja elementów z piaskowca,
- Konserwacja ścian ceglanych,
- Malowanie elewacji.
l) Wykonanie instalacji elektrycznej (oświetlenie zewnętrzne, przeciwpożarowy wyłącznik prądu, wideodomofon, instalacja przeciwoblodzeniowa) wraz z wymianą instalacji odgromowej i uziomu budynku,
m) Remont witraży okna elewacji wejściowej wraz z wykonaniem programu prac konserwatorskich tego remontu.
Termin realizacji zamówienia - 20 tygodni od daty zawarcia umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia
45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze
45262522-6 - Roboty murarskie
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45312310-3 - Ochrona odgromowa
45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45442100-8 - Roboty malarskie
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, przedmiotowe postępowanie zostało unieważnione, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.Uzasadnienie faktyczne: W przedmiotowym postępowaniu złożone zostały dwie oferty:
- oferta nr 1 Wykonawcy KONIOR Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o. o. – cena ofertowa brutto 4 536 957,13 zł
- oferta nr 2 Wykonawcy INTRAVI Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k . – cena ofertowa brutto 3 825 933,02 zł.
Mając na uwadze, iż Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie kwotę 1 950 000,00 zł brutto i nie może jej zwiększyć do wartości oferty z najniższą ceną, tj. do kwoty 3 825 933,02 zł brutto, należy uznać iż wypełniona została przesłanka unieważnienia postępowania określona w art. 255 pkt 3) ustawy Prawo zamówień publicznych.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3825933,02 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4536937,13 PLN
| 2021-07-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |