Remont pomieszczeń przychodni przy ul. Monte Cassino 13 w Koszalinie
Gmina Miasto Koszalin Zarząd Budynków Mieszkalnych
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00122968
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00122968/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-07-22 08:19
- Lokalizacja
- Koszalin, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-af74d5f3-d8b2-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 6690504335
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Roboty budowlaneRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychRoboty remontowe i renowacyjne
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00122968 z dnia 2021-07-22 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont pomieszczeń przychodni przy ul. Monte Cassino 13 w Koszalinie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Koszalin Zarząd Budynków Mieszkalnych
1.3.) Oddział zamawiającego: Zarząd Budynków Mieszkalnych w Koszalinie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000153940
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Połczyńska 24
1.5.2.) Miejscowość: Koszalin
1.5.3.) Kod pocztowy: 75-518
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński
1.5.7.) Numer telefonu: 94 3409100
1.5.8.) Numer faksu: 94 3409196
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zbm@zbm.koszalin.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: zbm.koszalin.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
http://zbm.koszalin.ibip.pl/public/?id=1466091.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samorządowy zakład budżetowy
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont pomieszczeń przychodni przy ul. Monte Cassino 13 w Koszalinie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-af74d5f3-d8b2-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00122968
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-07-22
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00004264/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Remont pomieszczeń przychodni przy Monte Cassinio 13
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00097851/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DP.261.5.1.2021.AC
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 167610,33 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część nr 1 obejmuje remont budynku głównego przy ul. Monte Cassino 13 (MULTIMED).Szczegółowy zakres robót oraz warunki ich wykonania określa dokumentacja techniczna
stanowiaca załączniki do SWZ.
Dla części nr 1 są to:
- kosztorys inwestorski - branża budowlana,
- kosztorys inwestorski - branża elektryczna,
- projekt umowy,
Wykonawca winien stosować się do zapisów ustawy Prawo ochrony środowiska i jako posiadacz
odpadów postępować z nimi zgodnie z ustawą o odpadach.
Remont pięter w budynku będzie przebiegał w obiekcie czynnym z możliwością, w razie
konieczności, pracy w soboty i niedziele oraz w godzinach popołudniowych, z zabezpieczaniem
przed kurzem gabinetów lekarskich, z koniecznością wykonywania parawanów z folii.
Na wykonane przez siebie prace i zastosowane materiały Wykonawca udzieli co najmniej 2
letniej gwarancji. Okres gwarancji jest pozacenowym kryterium oceny ofert i należy wykazać go
w formularzu oferty.
Wymagania Zamawiającego dotyczące zatrudniania osób na umowę o pracę przez wykonawcę
lub podwykonawcę. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę
na podstawie umowy o pracę co najmniej 4 osób - dla kazdej części wykonujących czynności w
zakresie realizacji zamówienia (roboty budowlane
i elektryczne), zgodnie z art. 95 Pzp, których wykonanie polega na wykonywaniu pracy w sposób
określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy
(t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 1320).
Zamawiający wymaga aby do wykonania przedmiotu umowy był kierowany personel, którego
wynagrodzenie za pracę jest równe lub przekracza równowartość wysokości wynagrodzenia
minimalnego, o którym mowa w ustawie z 10 października 2002 roku o minimalnym
wynagrodzeniu za pracę (Dz. U. z 2020 r. poz. 2207)
Dokumentowanie zatrudnienia osób wykonujących wskazane w poprzednim punkcie czynności
będzie polegało na:
1) Na etapie składania ofert - Wykonawca składa oświadczenie zgodnie z treścią
Załącznika nr 1 do SWZ.
2) Na etapie realizacji umowy - Wykonawca na każde pisemne żądanie Zamawiającego
w terminie do 7 dni roboczych licząc od dnia wezwania, będzie zobowiązany
do przedstawienia Zamawiającemu dokumentów potwierdzających sposób zatrudnienia ww.
osób:
• poświadczone za zgodność z oryginałem kopie umów o pracę, zawierających informacje, w
tym dane osobowe, niezbędne do weryfikacji zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, w
szczególności imię i nazwisko zatrudnionego pracownika, datę zawarcia umowy o pracę, rodzaj
umowy o pracę i zakres obowiązków pracownika (w pozostałym zakresie kopia umowy powinna
zostać zanonimizowana w sposób zapewniający ochronę danych osobowych pracownika),
• oświadczenia ww. osób, że są zatrudnione na podstawie umów o pracę
z uwzględnieniem minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie art. 2
ust. 3-5 ustawy z dnia 10 października 2002 roku o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz. U.
z 2020 r. poz. 2207) przez cały okres realizacji przedmiotu zamówienia,
• oświadczenia zatrudnionych osób o otrzymaniu wynagrodzenia, dowody odprowadzenia
składek ZUS.
W przypadku nieprzedstawienia w terminie informacji, o których mowa w pkt 12.2) SWZ,
Wykonawca płacić będzie każdorazowo karę w wysokości 1 000,00 zł.
Niewypełnienie zobowiązań dotyczących zatrudniania osób może być podstawą do
wypowiedzenia przez Zamawiającego umowy z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
Zamawiający zastrzega sobie prawo przeprowadzenia kontroli w miejscu wykonywania
przedmiotu umowy w celu zweryfikowania, czy osoby wykonujące czynności wskazane w pkt. 9
są osobami wskazanymi przez Wykonawcę w wykazie, stanowiącym Załącznik nr 6
do niniejszej SWZ. Podczas kontroli prowadzonej przez Zamawiającego, osoby oddelegowane
przez Wykonawcę do wykonywania czynności, o których mowa w pkt. 9 są zobowiązane podać
imię i nazwisko. W razie odmowy podania danych umożliwiających identyfikację osób
wykonujących czynności w trakcie realizacji przedmiotu umowy Zamawiający wezwie
Wykonawcę do wydania zakazu wykonywania przez te osoby prac, do momentu wyjaśnienia
podstawy ich zatrudnienia oraz wezwie Wykonawcę do złożenia pisemnego oświadczenia
wskazującego dane osób, które odmówiły podania imienia i nazwiska podczas kontroli
Zamawiającego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
4.5.5.) Wartość części: 66050,18 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część nr 2 obejmuje remont korytarza NZOZ „RODZINA”.Szczegółowy zakres robót oraz warunki ich wykonania określa dokumentacja techniczna
stanowiaca załączniki do SWZ.
Dla części nr 2 są to:
- kosztorys inwestorski - branża budowlana,
- kosztorys inwestorski - branża elektryczna,
- projekt budowlany przebudowy instalacji elektrycznej,
- STWiOR,
- projekt umowy,
- Ekspertyza techniczna części budynku użytkowego przy al. Monte Cassino 13 w Koszalinie
zajmowanej przez NZOZ „RODZINA” poradnia Pediatryczna,
- rysunki.Wykonawca winien stosować się do zapisów ustawy Prawo ochrony środowiska i jako posiadacz
odpadów postępować z nimi zgodnie z ustawą o odpadach.
Remont pięter w budynku będzie przebiegał w obiekcie czynnym z możliwością, w razie
konieczności, pracy w soboty i niedziele oraz w godzinach popołudniowych, z zabezpieczaniem
przed kurzem gabinetów lekarskich, z koniecznością wykonywania parawanów z folii.
Na wykonane przez siebie prace i zastosowane materiały Wykonawca udzieli co najmniej 2
letniej gwarancji. Okres gwarancji jest pozacenowym kryterium oceny ofert i należy wykazać go
w formularzu oferty.
Wymagania Zamawiającego dotyczące zatrudniania osób na umowę o pracę przez wykonawcę
lub podwykonawcę. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę
na podstawie umowy o pracę co najmniej 4 osób - dla kazdej części wykonujących czynności w
zakresie realizacji zamówienia (roboty budowlane
i elektryczne), zgodnie z art. 95 Pzp, których wykonanie polega na wykonywaniu pracy w sposób
określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (t.j. Dz.U. z 2020 r.
poz. 1320).
Zamawiający wymaga aby do wykonania przedmiotu umowy był kierowany personel, którego
wynagrodzenie za pracę jest równe lub przekracza równowartość wysokości wynagrodzenia
minimalnego, o którym mowa w ustawie z 10 października 2002 roku o minimalnym
wynagrodzeniu za pracę (Dz. U. z 2020 r. poz. 2207)
Dokumentowanie zatrudnienia osób wykonujących wskazane w poprzednim punkcie czynności
będzie polegało na:
1) Na etapie składania ofert - Wykonawca składa oświadczenie zgodnie z treścią
Załącznika nr 1 do SWZ.
2) Na etapie realizacji umowy - Wykonawca na każde pisemne żądanie Zamawiającego w
terminie do 7 dni roboczych licząc od dnia wezwania, będzie zobowiązany do przedstawienia
Zamawiającemu dokumentów potwierdzających sposób zatrudnienia ww. osób:
• poświadczone za zgodność z oryginałem kopie umów o pracę, zawierających informacje, w
tym dane osobowe, niezbędne do weryfikacji zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, w
szczególności imię i nazwisko zatrudnionego pracownika, datę zawarcia umowy o pracę, rodzaj
umowy o pracę i zakres obowiązków pracownika (w pozostałym zakresie kopia umowy powinna
zostać zanonimizowana w sposób zapewniający ochronę danych osobowych pracownika),
• oświadczenia ww. osób, że są zatrudnione na podstawie umów o pracę
z uwzględnieniem minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie art. 2
ust. 3-5 ustawy z dnia 10 października 2002 roku o minimalnym wynagrodzeniu za pracę
(Dz. U. z 2020 r. poz. 2207) przez cały okres realizacji przedmiotu zamówienia,
• oświadczenia zatrudnionych osób o otrzymaniu wynagrodzenia, dowody odprowadzenia
składek ZUS.
W przypadku nieprzedstawienia w terminie informacji, o których mowa w pkt 12.2) SWZ,
Wykonawca płacić będzie każdorazowo karę w wysokości 1 000,00 zł.
Niewypełnienie zobowiązań dotyczących zatrudniania osób może być podstawą do
wypowiedzenia przez Zamawiającego umowy z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
Zamawiający zastrzega sobie prawo przeprowadzenia kontroli w miejscu wykonywania
przedmiotu umowy w celu zweryfikowania, czy osoby wykonujące czynności wskazane
w pkt. 9 są osobami wskazanymi przez Wykonawcę w wykazie, stanowiącym Załącznik nr 6 do
niniejszej SWZ. Podczas kontroli prowadzonej przez Zamawiającego, osoby oddelegowane przez Wykonawcę do wykonywania czynności, o których mowa w pkt. 9 są zobowiązane podać
imię i nazwisko. W razie odmowy podania danych umożliwiających identyfikację osób
wykonujących czynności w trakcie realizacji przedmiotu umowy Zamawiający wezwie
Wykonawcę do wydania zakazu wykonywania przez te osoby prac, do momentu wyjaśnienia
podstawy ich zatrudnienia oraz wezwie Wykonawcę do złożenia pisemnego oświadczenia
wskazującego dane osób, które odmówiły podania imienia i nazwiska podczas kontroli
Zamawiającego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
4.5.5.) Wartość części: 101560,15 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Wszystkie złożone oferty podlegają odrzuceniu.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Wszystkie złożone oferty podlegają odrzuceniu.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
| 2021-07-22 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |