Przebudowa dworca PKP w Nysie na Centrum Przesiadkowe
Gmina Nysa
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00122687
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00122687/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-07-21 14:56
- Lokalizacja
- Nysa, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0bbe2fec-d35b-11eb-911f-9ad5f74c2a25
- Identyfikator
- 7532414579
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00122687 z dnia 2021-07-21 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa dworca PKP w Nysie na Centrum Przesiadkowe
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzą zamawiający działający wspólnie1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Nysa
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412869
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Kolejowa 15
1.5.2.) Miejscowość: Nysa
1.5.3.) Kod pocztowy: 48-300
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski
1.5.7.) Numer telefonu: +48 774080553
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: j.krzywon@www.nysa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.nysa.eu
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
http://bip.nysa.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
1.9.) Informacje o pozostałych zamawiających działających wspólnie
Zamawiający 2
1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Nyski
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7532132088
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Piastowska 33
1.5.2.) Miejscowość: Nysa
1.5.3.) Kod pocztowy: 48-300
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski
1.5.7.) Numer telefonu: +48 77 4085070
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bok@powiat.nysa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.powiat.nysa.pl/
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa dworca PKP w Nysie na Centrum Przesiadkowe2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0bbe2fec-d35b-11eb-911f-9ad5f74c2a25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00122687
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-07-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00003797/13/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Przebudowa dworca PKP w Nysie na Centrum Przesiadkowe
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00090832/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.17.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedsięwzięcie inwestycyjne o nazwie: „Przebudowa dworca PKP w Nysie na Centrum Przesiadkowe”, składające się odpowiednio z następujących działań:
1) Gmina Nysa - realizacja inwestycji pn : „Budowa subregionalnego Centrum Przesiadkowego w Nysie w powiązaniu ze Szprychą Nr 8 CPK”
2) Powiat Nyski - realizacja inwestycji pn : „Budowa Centrum Przesiadkowego w Nysie”.
Gmina Nysa: Budowa subregionalnego Centrum Przesiadkowego w Nysie w powiązaniu ze Szprychą Nr 8 CPK
- przebudowa budynku dworca PKP w Nysie z przeznaczeniem na Centrum Przesiadkowe,
- budowa zatok autobusowych dla autobusów MZK,
- budowa parkingów dla samochodów osobowych oraz motocykli - liczba miejsc postojowych 75 w tym
5 dla osób niepełnosprawnych,
- budowa miejsc postojowych dla taxi – 5 miejsc,
- budowa wiat rowerowych,
- przebudowa pasa drogowego w ul. Racławickiej,
- budowa ciągów pieszo-jednych, ciągów pieszych, ścieżki rowerowej,
- budowa odwodnienia pasa drogowego z odprowadzeniem wody do Kanału Bielawskiego,
- budowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej,
- budowa sieci ciepłowniczej,
- przebudowa sieci teletechnicznej,
- budowa kanalizacji teletechnicznej,
- przebudowa sieci oświetlenia terenu,
- budowa przyłącza do zasilania budynku PKP,
- zieleń
- mała architektura
- pylon
Powiat Nyski: Budowa Centrum Przesiadkowego w Nysie
- roboty rozbiórkowe
- wiata przystankowa nr 1
- wiata przystankowa nr 2
- tablice informacji pasażerskich
- roboty elektryczne - zasilanie wiat przystankowych, śmietnik, pylon, oświetlenie wiat
- kanalizacja deszczowa
- jezdnia manewrowa pętli autobusowej
- place, ciągi piesze, zatoka autobusowa
- ścieżka rowerowa
- zieleń
- mała architektura
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233340-4 - Fundamentowanie ścieżek ruchu pieszego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnia przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie art. 255 pkt.3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych.Zgodnie z wyżej wskazaną podstawą prawną: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.
Na sfinansowanie zamówienia Zamawiający zamierzał przeznaczyć kwotę: 21.060.000,00 zł brutto.
Informację o w/w kwocie, zgodnie z art.222 ust.4 ustawy Pzp., Zamawiający udostępnił przed otwarciem ofert, na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
Ceny ofertowe wszystkich złożonych ofert przewyższają kwotę jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. W związku z powyższym Zamawiający unieważnił postępowanie jak wyżej.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 23108006,80 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 23862000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2021-07-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |