Zagospodarowanie terenu na cele turystyczno - rekreacyjne w Parku Natury w Odolanowie

Odolanowski Dom Kultury

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00123069
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00123069/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-07-22 09:10
Lokalizacja
Odolanów, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-dab7b667-c38d-11eb-911f-9ad5f74c2a25
Identyfikator
6221015463
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneWyposażenie placów zabawWyposażenie parków i placów zabawPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty w zakresie kształtowania terenuRoboty w zakresie kształtowania placów zabaw

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00123069 z dnia 2021-07-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zagospodarowanie terenu na cele turystyczno - rekreacyjne w Parku Natury w Odolanowie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Odolanowski Dom Kultury

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 302021008

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Bartosza 7

1.5.2.) Miejscowość: Odolanów

1.5.3.) Kod pocztowy: 63-430

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski

1.5.7.) Numer telefonu: 62/7331308

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: odk.odolanow@op.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: odk.odolanow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://odk.logintrade.net

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zagospodarowanie terenu na cele turystyczno - rekreacyjne w Parku Natury w Odolanowie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-dab7b667-c38d-11eb-911f-9ad5f74c2a25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00123069

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-07-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00030271/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 "Zagospodarowanie terenu na cele turystyczno-rekreacyjne w Parku Natury w Odolanowie"

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność" w ramach Priorytetu 4 "Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej', objętego Programem Operacyjnym "Rybactwo i Morze", z wyłączeniem projektów grantowych

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00072848/02

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 271.1.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 328522,32

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zagospodarowanie terenu na cele turystyczno - rekreacyjne w Parku Natury w Odolanowie. Zadanie będzie realizowane na części dz. nr 1140/2 oraz dz.nr 1140/18, ul. Bartosza, obręb Odolanów i będzie polegało na przekształceniu "dawnego" placu zabaw w nową strefę zabawowo- rekreacyjną, wyposażoną w atrakcyjne urządzenia zabawowe oraz elementy małej architektury, które to w sposób pośredni lub bezpośredni nawiązywać będą do Doliny Baryczy.
2. Zadanie zostało dofinansowane w ramach działania "Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność" w ramach Priorytetu 4 "Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej', objętego Programem Operacyjnym "Rybactwo i Morze", z wyłączeniem projektów grantowych.
3. Na terenie inwestycji znajdują się urządzenia rekreacyjne oraz elementy małej architektury przewidziane do zachowania. Elementami przewidzianymi do pozostawienia są: ławki, słupy oświetleniowe, urządzenia siłowni plenerowej (8 sztuk), mała fontanna kaskadowa oraz drewniane ogrodzenie wokół całego obszaru objętego niniejszym opracowaniem. Elementami przeznaczonymi do rozbiórki i usunięcia z terenu inwestycji są elementy dawnego, zniszczonego placu zabaw (11 elementów: piramida, huśtawka wahadłowa, huśtawka wagowa, 2 bujaki, karuzela, piaskownica, zamek drewniany, zjeżdżalnia mała, głosowe urządzenie zabawowe, gra kółko-krzyżyk ). Elementy z rozbiórki Wykonawca jest zobowiązany przekazać osobie wskazanej przez Zamawiającego w stanie niepogorszonym. Przekazanie nastąpi w drodze protokołu zdawczo-odbiorczego.
4. Zakres robót obejmuje wykonanie wraz z montażem:
1) placu zabaw wraz z wyposażeniem w urządzenia zabawowe, rekreacyjne oraz sprawnościowe, który został podzielony na strefy:
a) strefa placu zabaw dla dzieci najmłodszych,
b) strefa zabaw dla dzieci starszych,
c) strefa zabaw sprawnościowych,
d) strefa "mokra" - wyposażona w zamgławiacze tworzące mgiełkę wodną,
e) strefa siłowni plenerowej (istniejąca, niepodlegająca przekształceniu).
2) elementów małej architektury:
a) ławki z oparciem - 5 szt,.
b) kosz na śmieci - 4 szt.,
c) tablica informacyjna - 1 szt.,
d) stojaki rowerowe - 2 szt.,
e) zamgławiacze proste pionowe - 2 szt.,
3) regulaminu palcu zabaw,
4) ciągów komunikacyjnych, utwardzenia,
5) modernizacji ogrodzenia,
6) posadowienie zieleni,
7) montaż monitoringu - 2 kamery, rejestrator i okablowanie.
5. Strefa placu zabaw dla dzieci najmłodszych obejmuje:
1) zestaw zabawowy wyposażony w wieże, zjeżdżalnie, blat ruchomy i koryta z piaskiem, piaskownicę integracyjną, wiaderka na prowadnicach etc.
2) 2 bujaki sprężynowe (kaczka, ryba) - nawiązujące motywem do Doliny Baryczy
3) tak zwana "mysia norka" (czyli tunel podziemny przez który będą mogły przejść najmłodsze dzieci)
4) huśtawka wahadłowa podwójna z siedziskami przystosowanymi dla małych dzieci
6. Strefa placu zabaw dla dzieci starszych obejmuje:
1) zestaw zabawowy okręt wyposażony min w zjeżdżalnię rurową, zjeżdżalnię spiralną, ściankę wspinaczkową, podesty, mostki, linki do wspinania etc.
Okręt występuje w kolorystyce charakterystycznej dla barw Doliny Baryczy oraz ozdobiony jest rysunkami karpia,
2) zjazd linowy dł. ok 25m,
3) huśtawka wahadłowa podwójna.
7. Strefa sprawnościowa obejmuje:
1) dużą piramidę o wys. ok 4m,
2) 3 x trampoliny (trampoliny w poziomie terenu, na nawierzchni bezpiecznej typu EPDM).
8. Wszystkie urządzenia zabawowe i elementy placu zabaw muszą być wykonane z bezpiecznych i trwałych materiałów zgodnie z Polskimi Normami PN-EN 1176 oraz warunkami bezpieczeństwa. Muszą posiadać niezbędne atesty i certyfikaty bezpieczeństwa potwierdzające, iż zostały wykonane w oparciu o obowiązujące normy w tym zakresie oraz posiadać dopuszczenie do stosowania w kontakcie z dziećmi. Wszystkie urządzenia muszą posiadać właściwe sobie strefy bezpieczeństwa. Wszystkie urządzenia i elementy wyposażenia placu zabaw należy fundamentować i instalować zgodnie z PN-EN 1176-1: 2017, PN-EN 1176-7: 2017 oraz kartami technicznymi wyrobów i zasadami określonymi przez producenta urządzenia zabawowego.
9. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został opisany w dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik do SWZ opracowanej przez mgr inż. Macieja Boreckiego oraz mgr inż. Przemysława Wojciechowskiego.
10. W projekcie zastosowano rozwiązania architektoniczne i komunikacyjne umożliwiające korzystanie z terenu placu zabaw przez osoby ze szczególnymi potrzebami. Ciągi komunikacyjne zaprojektowano zgodnie z obwiązującymi przepisami, sposób zagospodarowania terenu nie stwarza barier oraz ograniczeń w poruszaniu się osób o ograniczonej sprawności.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw

43325000-7 - Wyposażenie parków i placów zabaw

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena najniższej i zarazem jedynej oferty w niniejszym postępowaniu znacznie przewyższa kwotę jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia środków, dlatego też jest zobowiązany unieważnić całe postępowanie.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 455167,84 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 455167,84 PLN

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2021-07-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane