Przebudowa drogi powiatowej 5905S, ul. Bojszowskiej w Bieruniu w zakresie budowy chodnika
POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W BIERUNIU
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00123505
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00123505/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-07-22 11:42
- Lokalizacja
- Bieruń, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-479b01ae-d266-11eb-911f-9ad5f74c2a25
- Identyfikator
- 6462529844
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00123505 z dnia 2021-07-22 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi powiatowej 5905S, ul. Bojszowskiej w Bieruniu w zakresie budowy chodnika
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W BIERUNIU
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 277653948
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Warszawska 168
1.5.2.) Miejscowość: Bieruń
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-155
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski
1.5.7.) Numer telefonu: (32) 216-21-73
1.5.8.) Numer faksu: (32) 216-21-73
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@pzdbierun.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.pzd-powiatbl.bip.net.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
http://www.pzd-powiatbl.bip.net.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi powiatowej 5905S, ul. Bojszowskiej w Bieruniu w zakresie budowy chodnika2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-479b01ae-d266-11eb-911f-9ad5f74c2a25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00123505
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-07-22
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000073/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Przebudowa drogi powiatowej 5905S, ul. Bojszowskiej w Bieruniu w zakresie budowy chodnika
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00088653/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RZP/5/2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 132352,79 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia pod ww. nazwą jest wykonanie robót budowlanych w rozumieniu art. 7 pkt 21 ustawy p.z.p. polegających na przebudowie drogi powiatowej 5905S, ul. Bojszowskiej w Bieruniu w zakresie budowy odcinkowego ciągu pieszego.
Roboty w ramach przedmiotowego zadania polegały będą w szczególności na wykonaniu:
- wycinki istniejących drzew,
- przestawieniu słupa teletechnicznego,
- robót rozbiórkowych, przygotowawczych i ziemnych,
- regulacji i zabezpieczeń istniejącego uzbrojenia,
- odwodnienia,
- budowy kanału technologicznego,
- podbudowy i nawierzchni chodnika oraz zjazdu,
- oznakowania pionowego i poziomego.
Miejsce wykonania robót budowlanych – lokalizacja dla drogi objętej przedmiotem zamówienia: droga powiatowa 5905S, ul. Bojszowska w Bieruniu w km od 0+849,00 do 0+957,00, Powiat Bieruńsko-Lędziński, województwo śląskie.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
34922100-7 - Oznakowanie drogowe
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych
45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych
77211400-6 - Usługi wycinania drzew
77211600-8 - Sadzenie drzew
77314100-5 - Usługi w zakresie trawników
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
- uzasadnienie faktyczne:Podstawą do unieważnienia przez Zamawiającego przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w oparciu o dyspozycję art. 255 pkt. 3 ustawy p.z.p. jest fakt, iż cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
W dniu 16.07.2021 r. Zamawiający dokonał wyboru najkorzystniejszej oferty, złożonej przez Wykonawcę, którym jest: INFRAX Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, ul. Jedlińska 97, 43-220 Bojszowy.
Cena najkorzystniejszej oferty złożonej przez Wykonawcę, którym jest: INFRAX Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, ul. Jedlińska 97, 43-220 Bojszowy wynosi 367 551,12 zł (słownie: trzysta sześćdziesiąt siedem tysięcy pięćset pięćdziesiąt jeden złotych 12/100) i przewyższa kwotę jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia, tj.: 150 000,00 zł (słownie: sto pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100). Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
W związku z powyższym zachodzi konieczność unieważnienia niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie podstawowym na roboty budowlane pn.: Przebudowa drogi powiatowej 5905S, ul. Bojszowskiej w Bieruniu w zakresie budowy chodnika.
- uzasadnienie prawne:
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3 ustawy p.z.p.:
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli:
(…)
3) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty;.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 367551,12 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 367551,12 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2021-07-22 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |