Wymiana pionów instalacji centralnego ogrzewania. Oznaczenie sprawy: IA1/B/21/39/HP
Politechnika Śląska
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00123699
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00123699/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-07-22 12:44
- Lokalizacja
- Gliwice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9698f312-daf9-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 6310200736
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00123699 z dnia 2021-07-22 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wymiana pionów instalacji centralnego ogrzewania. Oznaczenie sprawy: IA1/B/21/39/HP
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Politechnika Śląska
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001637
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Akademicka 2A
1.5.2.) Miejscowość: Gliwice
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-100
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki
1.5.7.) Numer telefonu: (32) 237-13-34, 237-13-35
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: IA1@polsl.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.polsl.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
http://www.administracja.polsl.pl/zamowienia1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wymiana pionów instalacji centralnego ogrzewania. Oznaczenie sprawy: IA1/B/21/39/HP2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9698f312-daf9-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00123699
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-07-22
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000229/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.56 IA1/B/21/39 Wymiana pionów instalacji centralnego ogrzewania w budynku Politechniki śląskiej przy ul. Krasińskiego 8 W Katowicach.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00102668/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IA1/B/21/39/HP
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 3433720,93 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 1241540,09 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
CZĘŚĆ 1:Wymiana pionów instalacji c.o. zasilanych z węzła wymiennikowego nr 2
oraz fragmentów rozprowadzeń
W zakres robót wchodzą:
a) roboty demontażowe istniejących fragmentów instalacji (rurociągi, grzejniki, armatura),
b) wykonanie nowych pionów z rur miedzianych, montaż grzejników konwektorowo -
płytowych, armatury (zawory grzejnikowe termostatyczne, zawory grzejnikowe odcinające powrotne, zawory podpionowe),
c) wymiana fragmentów rurociągów rozprowadzających z rur stalowych,
d) badanie szczelności instalacji,
e) roboty ogólnobudowlane towarzyszące (m.in. malowanie, uzupełnianie tynków, wykucie bruzd, przebicia w ścianach itp.).
Kod CPV: 45331100-7 Instalowanie centralnego ogrzewania
4.5.3.) Główny kod CPV: 45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
4.5.5.) Wartość części: 636242,44 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
CZĘŚĆ 2:Wymiana pionów instalacji c.o. zasilanych z węzła wymiennikowego nr 3
W zakres robót wchodzą:
a) roboty demontażowe istniejących fragmentów instalacji (rurociągi, grzejniki, armatura),
b) wykonanie nowych pionów z rur miedzianych, montaż grzejników konwektorowo -
płytowych, armatury (zawory grzejnikowe termostatyczne, zawory grzejnikowe odcinające powrotne, zawory podpionowe),
c) wymiana fragmentów rurociągów rozprowadzających z rur stalowych,
d) badanie szczelności instalacji,
e) roboty ogólnobudowlane towarzyszące (m.in. malowanie, uzupełnianie tynków, wykucie bruzd, przebicia w ścianach itp.).
Kod CPV: 45331100-7 Instalowanie centralnego ogrzewania
4.5.3.) Główny kod CPV: 45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
4.5.5.) Wartość części: 605297,65 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Na mocy art. 255 pkt 2) ustawy, ponieważ wszystkie złożone oferty podlegały odrzuceniu.
Uzasadnienie:
W wyznaczonym terminie składania ofert została złożona jedna oferta, która została odrzucona na mocy art. 226 ust. 1 pkt 5) ustawy.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Unieważniono na mocy art. 255 pkt 3), ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Uzasadnienie:
Cena najkorzystniejszej oferty, tj. 830.250,00 zł brutto przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 413.620,06 zł brutto.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 830250,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 830250,00 PLN
| 2021-07-22 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |