Przebudowa drogi gminnej – ulica Słowackiego w Ogrodzieńcu

Gmina Ogrodzieniec

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00124820
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00124820/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-07-23 10:25
Lokalizacja
Ogrodzieniec, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6366b0b5-b6fc-11eb-911f-9ad5f74c2a25
Identyfikator
6492275822
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie kanałów ściekowychRoboty drogoweRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaInstalowanie znaków drogowych

Wykonawcy

1 przyznane

NOVUM STONE EXPERT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKatowice, PL · lot 0
1 798 045,96 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00124820 z dnia 2021-07-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej – ulica Słowackiego w Ogrodzieńcu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Ogrodzieniec

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258842

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Wolności 25

1.5.2.) Miejscowość: Ogrodzieniec

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-440

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki

1.5.7.) Numer telefonu: (32) 67-09-700, (32) 67-09-713

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@ogrodzieniec.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ogrodzieniec.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.ogrodzieniec.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi gminnej – ulica Słowackiego w Ogrodzieńcu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6366b0b5-b6fc-11eb-911f-9ad5f74c2a25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00124820

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-07-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00003930/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Przebudowa drogi gminnej ul. Słowackiego w Ogrodzieńcu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00056445/02

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.2.7.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1889314,63 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa odcinka drogi gminnej ul. Słowackiego
w Ogrodzieńcu w zakresie jezdni i chodników oraz przebudowa łącznika pomiędzy ul. Słowackiego a ul. 1 Maja. Zakresem objęty jest odcinek ul. Słowackiego o długości ok. 958 mb i łącznik o długości 108 mb. W ramach przebudowy przeprowadzony zostanie remont istniejącego odwodnienia oraz zostaną wykonane pobocza, zgodnie z dokumentacją projektową, przedmiarem robót i pozwoleniem na budowę – decyzja Starosty Zawierciańskiego Nr 741/2020 z dnia 28.07.2020 r.
2. Charakterystyka stanu istniejącego.
Ulica Słowackiego jest drogą gminną z uwagi na charakter (obsługa okolicznych posesji
z zabudową jednorodzinną) oraz z uwagi na niewielkie natężenia ruchu, klasyfikowana jest do dróg lokalnych o klasie technicznej „L”. Komunikacyjnie zapewnia dojazd do nieruchomości z zabudową jednorodzinną w bezpośredniej lokalizacji. W rejonie przedmiotowej drogi nie występują przystanki regularnej komunikacji zbiorowej. Ulica o nawierzchni z asfaltobetonu jednojezdniowa, dwukierunkowa z licznymi spękaniami i pofałdowaniami uniemożliwiającymi komfortowe i bezpieczne jej użytkowanie,
o szerokości jezdni 6,0 m ograniczona obustronnie krawężnikiem. Jej przebieg jest nieregularny aczkolwiek zbliżony do prostego. Zjazdy na posesje o zróżnicowanej nawierzchni. Wody opadowe w stanie istniejącym w przeważającej części odprowadzane są do istniejących studni chłonnych (wymagających remontu).
Uzbrojenie techniczne teren: ulica jest oświetlona, w pasie drogowym znajdują się: linie napowietrzne i kable energetyczne, wodociąg, gazociąg, kanalizacja sanitarna, kanalizacja deszczowa.
3. Układ wysokościowy przebudowywanej drogi dostosowany będzie do istniejącej niwelety jezdni oraz do usytuowania wysokościowego zjazdów oraz skrzyżowań. Inwestycja przewiduje remont istniejących zjazdów indywidualnych, które dostosowane zostaną do szerokości istniejących bram oraz wykonane zostaną z kostki brukowej. Zjazdy indywidualne dowiązane zostaną do projektowanej jezdni skosami 1:1.
4. Inwestycję podzielono na dwa etapy:
1) ETAP 1 - ulica Słowackiego:
- długość: ok. 957,60 mb;
- szerokość jezdni: 5,5 m;
- pochylenie poprzeczne: 2%;
- odwodnienie: realizowane będzie przez spadek dwustronny do istniejących wpustów deszczowych studni chłonnych.
2) ETAP 2– łącznik:
- długość: 108 mb;
- szerokość jezdni: 6,0 m;
- pochylenie poprzeczne: 2%;
- odwodnienie: realizowane będzie przez spadek dwustronny do istniejących wpustów deszczowych studni chłonnych.
3) Chodnik:
Etap 1 – długość – 762,6 m,
Etap 2 – długość – 195 m,
– szerokość zmienna do granicy ogrodzenia lub 1,5 m.
5. Próg wyspowy
W ramach inwestycji zastosowano próg zwalniający wyspowy (2000 x 1800 x 651) wykonany z gotowych segmentów gumowych w formie dwóch wysp umieszczonych na jezdni. Progi będą montowane do jezdni za pomocą kołków montażowych.
6. Bilans powierzchni:
1) nawierzchnia jezdni z kostki brukowej BEHATON bezfazowej szarej – 1etap 5294,0 m2 / 2 etap 649,0 m2;
2) chodnik z kostki betonowej szarej bezfazowej - 1etap 979,0 m2 / 2 etap 256,0 m2;
3) droga z kostki betonowej szarej bezfazowej - 30,0 m;
4) zjazd z kostki betonowej grafitowej bezfazowej - 1etap 440,0 m2 / 2 etap 11,0 m2;
5) zieleń - 1etap 350,0 m2 / 2 etap 131,0 m2.
7. Rozwiązanie wysokościowe dostosowano do rzędnych istniejących przy włączeniu do istniejących dróg. Przewidziano zachowanie istniejącej niwelety jezdni głównej posiadającej jednokierunkowy spadek przy następujących założeniach:
1) uzyskania możliwie najdłuższych odcinków stałego pochylenia;
2) zapewnienia sprawnego odwodnienia chodnika, wjazdów i pasów postojowych.
8. Układ konstrukcyjny obiektu budowlanego:
1) konstrukcja jezdni:
a) kostka brukowa BEHATON bezfazowa szara - gr. 10 cm;
b) podsypka cementowo-piaskowa 1:4 - 3 cm;
c) podbudowa z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0/31,5 mm - 15 cm;
d) podbudowa z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0/63 mm - 30 cm;
e) warstwa odcinająca z piasku lub pospółki - 10 cm
łącznie: 68 cm.
2) konstrukcja chodnika:
a) kostka betonowa wibroprasowana bez fazy szara - 8 cm;
b) podsypka cementowo-piaskowa 1:4 - 3 cm;
c) podbudowa z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0/31,5 mm - 15 cm
łącznie: 26 cm.
3) konstrukcja zjazdu:
a) warstwa ścieralna z kostki betonowej bez fazy grafitowej - 8 cm;
b) podsypka cementowo-piaskowa 1:4 - 3 cm;
c) podbudowa z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0/31,5 mm - 25 cm;
d) warstwa odcinająca z piasku lub pospółki - 10 cm
łącznie: 46 cm.
4) W celu zapewnienia prawidłowej pracy i trwałości nawierzchni jezdni, chodników i zjazdów oraz prawidłowego spływu wód opadowych zastosowano odpowiednie spadki poprzeczne oraz pochylenia podłużne. Zakłada się utrzymanie odprowadzenia powierzchniowego wód opadowych do istniejących studni chłonnych, aby uniknąć powstawania zlewni przy krawężniku. Lokalizacja studni nie ulegnie zmianie pod względem stanu istniejącego w terenie. W przypadku odkrycia dodatkowych studni chłonnych nie ujętych w dokumentacji a ujawnionych po sfrezowaniu nawierzchni należy uwzględnić je w pracach remontowych. Prace remontowe studni chłonnych zakładają wymianę materiału filtracyjnego. Warstwa filtracyjna powinna być wykonana z piasku gruboziarnistego o miąższości 30 cm i żwiru 4/10 o miąższości 60 cm, natomiast warstwa podtrzymująca ze żwiru 10/20 o miąższości 60 cm na gruncie przepuszczalnym o dostatecznej chłonności. W przypadku nie natrafienia na grunt przepuszczalny zastosować kolejną warstwę 20/40. W celu wydłużenia okresów pomiędzy kolejnymi wymianami materiału filtracyjnego należy zastosować studzienki osadnikowe przed studnią chłonną lub przynajmniej zabezpieczenie koszem (wiaderkiem osadnikowym) do separacji zanieczyszczeń mechanicznych w celu wstępnego podczyszczenia dopływających wód opadowych.
9. Uzbrojenie terenu i występujące kolizje.
Kolizji z istniejącym uzbrojeniem pod i nadziemnym nie stwierdzono. Niemniej zaleca się, aby przy wykonywaniu robót wykopowych zachować szczególną ostrożność. Zaleca się, aby wszelkie roboty ziemne w pobliżu istniejącego uzbrojenia nad i podziemnego prowadzić ręcznie i w obecności przedstawiciela właściciela tych urządzeń.
W miejscach zbliżeń i skrzyżowań z istniejącym uzbrojeniem podziemnym należy przed przystąpieniem do robót zasadniczych wykonać przekopy kontrolne w celu ustalenia głębokości ich posadowienia, a także ewentualnego sposobu ich zabezpieczenia. Należy na etapie realizacji robót dokonać regulacji wysokościowej istniejących studzienek i zasuw znajdujących się w pasie objętym inwestycją
10. Należy stosować materiały i urządzenia posiadające aktualne atesty i certyfikaty dopuszczające do powszechnego stosowania, zamontowane urządzenia powinny posiadać oznaczenia B lub CE wraz z aktualna deklaracja zgodności.
11. Prace należy tak prowadzić aby mieszkańcy mieli zapewniony stały dostęp do swoich posesji. W przypadku rozpoczęcia robót bezpośrednio w rejonie zjazdu do posesji Wykonawca jest zobowiązany poinformować o utrudnieniach właściciela posesji z 24 godzinnym wyprzedzeniem.
12. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja techniczna: specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych, projekt wykonawczy, przedmiar Etap I i Etap II (Załączniki nr 7-10 do SWZ) – zmieniona w zakresie rodzaju nawierzchni.
Uwaga: w ramach kosztów ogólnych, Wykonawca (dla zmniejszenia utrudnień dla mieszkańców w czasie budowy i zapewnienia dojazdu do DW 790) będzie zobowiązany wykonać tymczasowy dojazd pomiędzy ulicami Słowackiego a 1 Maja w miejscu wskazanym przez Zamawiającego (na działce nr 3054/1) z wykorzystaniem pozyskanych materiałów z rozbiórki:
- długość: 175 mb;
- szerokość: 4,5 m;
- powierzchnia: 787,5 m2.
Powyższy zakres prac nie został ujęty w dokumentacji technicznej.
Ewentualne materiały z rozbiórki nadające się do ponownego użycia, po decyzji Inspektora nadzoru, Wykonawca będzie miał obowiązek przetransportować własnym transportem we wskazane przez Zamawiającego miejsce. Odwóz materiałów do 5 km.
13. W przypadku zastosowania w załączonej do SWZ dokumentacji nazw dostawców, producentów, materiałów, urządzeń lub ich elementów, znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, Zamawiający traktuje takie użycia, zgodnie z art. 99 ust. 4 i 5 ustawy pzp, jako określenie minimalnych wymaganych parametrów przedmiotu zamówienia za pomocą podania standardu. Równocześnie Zamawiający dopuszcza możliwość zastosowania innych odpowiedników rynkowych, równoważnych ze wskazanymi z zastrzeżeniem jednak, że nie będą one gorsze pod względem parametrów technicznych, jakościowych i eksploatacyjnych od podanych
i zagwarantują uzyskanie takich samych (lub lepszych) parametrów technicznych, oraz będą posiadać niezbędne atesty i dopuszczenia do stosowania.
14. W przypadku w załączonej do SWZ dokumentacji odniesienia do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych Zamawiający dopuszcza, zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy pzp, rozwiązania równoważne opisywanym.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych

45233140-2 - Roboty drogowe

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1798045,96 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2575000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1798045,96 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Novum Stone Expert sp. z o.o. sp. K.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 6442892872

7.3.3) Ulica: Kredytowa 9

7.3.4) Miejscowość: Katowice

7.3.5) Kod pocztowy: 40-562

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-07-08

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1798045,96 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2022-04-29

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2021-07-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane