Termomodernizacja sali gimnastycznej z łącznikiem Szkoły Podstawowej nr 4 w Łaziskach Górnych
Miasto Łaziska Górne
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00125981
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00125981/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-07-26 08:43
- Lokalizacja
- Łaziska Górne, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-522e1c42-d01b-11eb-911f-9ad5f74c2a25
- Identyfikator
- 6351834018
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00125981 z dnia 2021-07-26 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja sali gimnastycznej z łącznikiem Szkoły Podstawowej nr 4 w Łaziskach Górnych
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Łaziska Górne
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276257601
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Ratuszowy 1
1.5.2.) Miejscowość: Łaziska Górne
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-170
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski
1.5.7.) Numer telefonu: 32 324 80 00
1.5.8.) Numer faksu: 32324 80 06
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@laziska.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.laziska.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
www.miniportal.uzp.gov.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Termomodernizacja sali gimnastycznej z łącznikiem Szkoły Podstawowej nr 4 w Łaziskach Górnych2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-522e1c42-d01b-11eb-911f-9ad5f74c2a25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00125981
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-07-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001356/10/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Termomodernizacja sali gimnastycznej z łącznikiem Szkoły Podstawowej nr 4 w Łaziskach Górnych
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00087832/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RZPK.271.8.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1741734,99 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na wykonaniu termomodernizacji budynku sali gimnastycznej wraz z łącznikiem w Szkole Podstawowej nr 4 w Łaziskach Górnych.
W zakres zadania wchodzą roboty:
• termomodernizacja ścian fundamentowych z izolacją termiczną i przeciwwilgociową, drenaż, kanalizacja deszczowa wraz z odprowadzeniem wód deszczowych do sieci kanalizacji deszczowej, odtworzenie ciągów pieszo jezdnych wokół budynku;
• termomodernizacja zewnętrznych ścian budynku z wymianą stolarki okiennej, drzwiowej;
• termomodernizacja stropodachu sali gimnastycznej;
• termomodernizacja dachu łącznika;
• wentylacja mechaniczna sali gimnastycznej;
• instalacja elektryczna i niskoprądowa;
• instalacja c.o. w wymianą grzejników;
• izolacja termiczna i przeciwwilgociowa posadzki;
• instalacja wodno kanalizacyjna z białym montażem;
• przebudowa przyłącza kanalizacji sanitarnej i deszczowej.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i jego zakres został określony w załącznikach do niniejszej specyfikacji Przedmiot zamówienia, Przedmiar robót, Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych, Dokumentacja Projektowa oraz w projektowanych postanowienia umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne: art. 255 pkt 6 i 255 pkt 3 w związku z art. 266 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych.Uzasadnienie faktyczne: W przedmiotowym postępowaniu zamawiający wyznaczył termin składania ofert na dzień 09.07.2021 r. do godz. 8.00. Termin otwarcia wyznaczono na dzień 09.07.2021 r. na godz. 10.00. Do upływu terminu otwarcia ofert na skrzynkę podawczą ePUAP Zamawiającego wpłynęła jedna oferta złożona przez firmę Portal S.C. Dagmara Malmon-Lech, Paweł Lech, ul. Leszczyńska 65 z Bielska-Białej, która została odczytana podczas otwarcia ofert. Pomimo, że na platformie miniportal, za pomocą której prowadzone jest postępowanie, znajdowała się informacja, że do postępowania została przesłana oferta przez firmę DAN POL BUDOWNICTWO SP. z o.o. Sp. K., z datą złożenia przez ePUAP 08.07.2021 r. godz. 14.10, na skrzynce ePUAPU Zamawiającego do upływu terminu otwarcia ofert nie odnotowano wpływu tej oferty. Tym samym wobec braku jej faktycznego ujawnienia na skrzynce podawczej ePUAP (brak dotarcia na skrzynkę ePUAP), Zamawiający nie mógł pobrać oferty, aby ją odszyfrować za pomocą miniportalu. Mimo, iż wykonawca przedstawił Zamawiającemu dokumenty potwierdzające złożenie przez niego oferty, w tym Urzędowe Poświadczenie Przedłożenia (UPP), Zamawiający z niezależnej od niego przyczyny, zarówno do chwili otwarcia ofert tj. do dnia 09.07.2021 do godz. 10.00, jak i do dnia unieważnienia niniejszego postępowania nie miał możliwości pobrania oferty ze swojej skrzynki ePUAP. Zamawiający niezwłocznie podjął działania badające przyczynę zaistniałej sytuacji, w tym zgłosił problem do administratora miniportalu, a także zwrócił się z prośbą o wyjaśnienie powodu problemów do Centralnego Ośrodka Informatyki (COI)- odpowiedzialnego za utrzymanie ePUAP. Odpowiedzi z COI – do tej pory nie otrzymano.
Wobec stanu faktycznego, w którym Zamawiający nie mógł dokonać otwarcia i oceny wszystkich przesłanych do postępowania ofert, co powoduje niemożliwość udzielenia zamówienia zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych, a także mając na uwadze zasadę zapewnienia zachowania uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców oraz zasadę przejrzystości postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, Zamawiający wskazuje, że postępowanie obarczone jest wadą niemożliwą do usunięcia uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia i na podstawie art. 255 pkt 6 ustawy Prawo zamówień publicznych unieważnia postępowanie.
Uzasadnienie faktyczne: Niezależnie od powyższego, zamawiający unieważnia przedmiotowe postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 w związku z art. 266 ustawy Prawo zamówień publicznych.W postępowaniu do upływu wyznaczonego terminu składania ofert, została złożona jedna oferta - przez firmę Portal S.C. Dagmara Malmon-Lech, Paweł Lech, ul. Leszczyńska 65,43-300 Bielsko-Biała, z zaoferowaną cena brutto 2 097 895,18 zł. Cena tej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości 1 800 000,00 zł brutto. Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.
Z uwagi na fakt, iż zamawiający nie może zwiększyć kwoty, którą zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, przedmiotowe postępowanie zostaje unieważnione.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2097895,18 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2097895,18 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2021-07-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |