Usunięcie uszkodzeń przepustu w ciągu DP 1499N w miejscowości Kominki, powstałych w wyniku gwałtownych i intensywnych opadów deszczu”

POWIATOWA SŁUŻBA DROGOWA W OLSZTYNIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00126669
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00126669/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-07-26 13:02
Lokalizacja
Olsztyn, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-38ca1ac6-e87c-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
7393019602
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogowe

Wykonawcy

1 przyznane

ZBIGNIEW SZYNKOWSKIZalbki, PL · lot 0
236 633,55 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00126669 z dnia 2021-07-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Usunięcie uszkodzeń przepustu w ciągu DP 1499N w miejscowości Kominki, powstałych w wyniku gwałtownych i intensywnych opadów deszczu”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIATOWA SŁUŻBA DROGOWA W OLSZTYNIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510866733

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Cementowa 3

1.5.2.) Miejscowość: Olsztyn

1.5.3.) Kod pocztowy: 10-429

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński

1.5.7.) Numer telefonu: 89 535 66 30

1.5.8.) Numer faksu: 89 535 66 40

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: z.publiczne_psd@powiat-olsztynski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.psd.olsztyn.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


działalność wspomagająca transport lądowy, pozostała

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usunięcie uszkodzeń przepustu w ciągu DP 1499N w miejscowości Kominki, powstałych w wyniku gwałtownych i intensywnych opadów deszczu”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-38ca1ac6-e87c-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00126669

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-07-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00002362/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.18 Usunięcie uszkodzeń przepustu w ciągu DP 1499N w miejscowości Kominki, powstałych w wyniku gwałtownych i intensywnych opadów deszczu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00119285/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

W związku z intensywnymi opadami deszczu doszło do poważnego uszkodzenia przepustu w ciągu drogi powiatowej Nr 1499N w m. Kominki . Stwierdzono, że postępujący napływ wód opadowych z rowu przyległego grozi niebezpieczeństwem całkowitego wypłukania korpusu drogi wraz z przepustem, co może skutkować zagrożeniem poważnego zdarzenia drogowego . Z uwagi na stopień zagrożenia dokonano zamknięcia ww. odcinka drogi. Roboty budowlane należy wykonać w trybie pilnym- natychmiast, bo istnieje zagrożenie bezpieczeństwa. Zgodnie z art 305 pkt 1, Zamawiający może udzielić zamówienia w trybie z wolnej ręki, jeżeli zachodzi okoliczność, o których mowa w art 214 ust 1 pkt 5- Zamawiający może udzielić zamówienia w trybie z wolnej ręki, bo ze względu na wyjątkową sytuację niewynikającą z przyczyn leżących po stronie zamawiającego, której nie mógł on przewidzieć, wymagane jest natychmiastowe wykonanie zamówienia, a nie można zachować terminów określonych dla innych trybów udzielenia zamówienia.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.262.21.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 200000 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w zakresie :

Usunięcie uszkodzeń przepustu w ciągu DP 1499N w miejscowości Komiki, powstałych w wyniku gwałtownych i intensywnych opadów deszczu


2. Lokalizacja

Przepust znajduje się w miejscowości Kominki gm. Kolno w ciągu drogi powiatowej 1499N w km 0+635.



3. ZAKRES PRAC



1. Rozbiórka uszkodzonych elementów drogi.
2. Wykopy w gruncie wraz z utylizacją urobku.
3. Rozbiórka uszkodzonych kręgów przepustu wraz z przyczółkami.
4. Wykonanie ławy fundamentowej przepustu.
5. Montaż rury przepustu i ścianek czołowych przepustu.
6. Zasypanie wykopu, wykonanie nasypu z formowaniem skarp.
7. Wbudowanie kruszywa łamanego i naturalnego.
8.Wbudowanie AC16W gr.5 cm.
9. Wbudowanie AC11S gr.4 cm.
10. Obrukowanie przepustu.
11.Naprawa odwodnienia liniowego.
12. Montaż barier drogowych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 236633,55 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 236633,55 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 236633,55 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BUDOWNICTWO NADZORY Zbigniew Szynkowski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 7391134061

7.3.3) Ulica: Zalbki 10A

7.3.4) Miejscowość: Olsztyn

7.3.5) Kod pocztowy: 10-370

7.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-07-26

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 236633,55 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 21 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2021-07-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane