„Kompleksowa termomodernizacja budynków wielorodzinnych Spółdzielni Mieszkaniowej WZGÓRZE jako element poprawy efektywności energetycznej w sektorze mieszkaniowym” – w systemie zaprojektuj i wybuduj
Spółdzielnia Mieszkaniowa "Wzgórze"
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00127174
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00127174/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-07-26 19:21
- Lokalizacja
- Ożarów, świętokrzyskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a4c7a4bb-bda6-11eb-911f-9ad5f74c2a25
- Identyfikator
- 8630002588
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00127174 z dnia 2021-07-26 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Kompleksowa termomodernizacja budynków wielorodzinnych Spółdzielni Mieszkaniowej WZGÓRZE jako element poprawy efektywności energetycznej w sektorze mieszkaniowym” – w systemie zaprojektuj i wybuduj
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Spółdzielnia Mieszkaniowa "Wzgórze"
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 001307812
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Stodolna 5C
1.5.2.) Miejscowość: Ożarów
1.5.3.) Kod pocztowy: 27-530
1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zsmozarow@onet.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.smwzgorze.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
platformazakupowa.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
Spółdzielnia Mieszkaniowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Kompleksowa termomodernizacja budynków wielorodzinnych Spółdzielni Mieszkaniowej WZGÓRZE jako element poprawy efektywności energetycznej w sektorze mieszkaniowym” – w systemie zaprojektuj i wybuduj2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a4c7a4bb-bda6-11eb-911f-9ad5f74c2a25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00127174
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-07-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zadanie współfinansowane z: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, Działanie 3.3. "Poprawa efektywności energetycznej z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii w sektorze publicznym i mieszkaniowym Osi Priorytetowa III "Efektywna i zielona energia" Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-20202.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00064425/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.2.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 4339831,97 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania inwestycyjnego pn. „„Kompleksowa
termomodernizacja budynków wielorodzinnych Spółdzielni Mieszkaniowej WZGÓRZE jako element
poprawy efektywności energetycznej w sektorze mieszkaniowym” – w systemie zaprojektuj i wybuduj”. 2.
Kod i nazwa zamówienia według Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 71200000-0 Usługi
architektoniczne i podobne71221000-3 Usługi architektoniczne w zakresie obiektów
budowlanych71300000-1 Usługi inżynieryjne71320000-7 Usługi inżynieryjne w zakresie
projektowania45000000-7 Roboty budowlane45100000-8 Przygotowanie terenu pod budowę45200000-9
Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektówbudowlanych lub ich części oraz roboty
w zakresie inżynierii lądoweji wodnej45300000-0 Roboty instalacyjne w budynkach45400000-1 Roboty
wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych 3. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie
kompletnej dokumentacji projektowej zgodnie z Programem funkcjonalno-użytkowym i opisem przedmiotu
zamówienia oraz uzyskanie niezbędnych decyzji, opinii i pozwoleń wraz z wykonaniem robót budowlanych
w pełnym zakresie. 4. Zamówienie obejmuje m.in: 1) Opracowanie projektu budowlanego z uwzględnieniem
wszystkich branży tj. architektura, konstrukcyjno-budowlana, sanitarna, elektryczna. 2) Uzyskanie
niezbędnych pozwoleń i uzgodnień. 3) Sporządzenie projektów wykonawczych (w tym również
branżowych) i specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, zgodnie z
Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i
formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych (Dz.
U. z 2013 r. poz. 1129).5) Wykonanie kompletnych robót budowlano-montażowych. 6) Wykonanie
przedmiaru i kosztorysów robót. 7) Pełnienie nadzoru autorskiego i zapewnienie nadzoru w postaci
Kierownika robót w każdej z branż przez osoby posiadające właściwe uprawnienia do sprawowania tych
funkcji. 5. Dokumentacja projektowa winna: 1) być wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu,
któremu ma służyć oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami. Na jej podstawie realizowany
będzie pełny zakres robót budowlanych niezbędnych dla użytkowania obiektu zgodnie z jego
przeznaczeniem, 2) w swojej treści określać przedmiot zamówienia, w tym w szczególności technologię
robót, materiały i urządzenia a także parametry techniczne i funkcjonalne przyjętych rozwiązań
materiałowych, wybranej technologii, urządzeń i wyposażenia w sposób nie utrudniający uczciwej
konkurencji oraz nie może opisywać przedmiotu zamówienia przez wskazanie znaków towarowych,
patentów lub pochodzenia, chyba, że jest uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia, 3) opisywać
przedmiot zamówienia za pomocą cech technicznych i jakościowych, przy przestrzeganiu Polskich Norm
przenoszących europejskie normy zharmonizowane. Wszystkie niezbędne opinie, uzgodnienia i sprawdzenia
rozwiązań projektowych w zakresie wynikającym z przepisów, oraz oświadczenia o wzajemnym
skoordynowaniu technicznym opracowań projektowych powinny być wykonane przez osoby posiadające
uprawnienia budowlane do projektowania w odpowiedniej specjalności, zapewniające uwzględnienie
zawartych w przepisach zasad bezpieczeństwa i ochrony zdrowia.6. Szczegółowy zakres prac objętych
niniejszym zamówieniem znajduje się w Programie funkcjonalno-użytkowym (PFU), stanowiącym załącznik
nr 9 do SWZ, w niniejszej SWZ oraz w postanowieniach umowy, a także dokumencie stanowiącym Opis
Przedmiotu Zamówienia i wyciągach z audytów, które stanowią podstawę do sporządzenia oferty. 7. Wykonawca
zobowiązuje się do przedłożenia Zamawiającemu najpóźniej w dniu podpisania umowy do akceptacji
harmonogram rzeczowo-finansowy. 8. Wymagania w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę lub
podwykonawcę osób na podstawie stosunku pracy: Na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Prawo zamówień
publicznych, Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie
stosunku pracy osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia w zakresie bezpośredniego
wykonania robót budowlanych, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób
określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz. U. z 2020 r. poz. 1320).
Szczegółowy sposób weryfikacji zatrudnienia tych osób, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli
spełniania przez Wykonawcę wymagań związanych z zatrudnianiem tych osób oraz sankcji z tytułu
niespełnienia tych wymagań zostały określone we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 8 SWZ. 9.
Zamawiający dołożył wszelkich starań, aby w opisie przedmiotu zamówienia nie znalazła się żadna nazwa
handlowa firmy, towaru lub produktu. Jeśli w dokumentach zamówienia, wskazana jest nazwa handlowa
firmy, towaru lub produktu, ma ona wyłącznie charakter informacyjny.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne
71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych
71300000-1 - Usługi inżynieryjne
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu nieodrzucona oferta z najniższą ceną przewyższa możliwości finansowe Zamawiającego, który na sfinansowanie zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę w wysokości 4 723 866,16 zł brutto, podczas gdy oferta z najniższą ceną spośród ofert nieodrzuconych wynosi 5 380 000,00 zł brutto. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty spośród ofert nieodrzuconych. W związku z powyższym Zamawiający unieważnił przedmiotowe postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5380000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5870000,00 PLN
| 2021-07-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |