Schody do nieba a nam podjazdu do lekarza potrzeba – zagospodarowanie terenu obok Ośrodka Zdrowia w Doruchowie

GMINA DORUCHÓW

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00127258
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00127258/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-07-27 08:08
Lokalizacja
Doruchów, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-94127e42-dfb0-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
5140255435
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaKonstrukcje z betonu zbrojonego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00127258 z dnia 2021-07-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Schody do nieba a nam podjazdu do lekarza potrzeba – zagospodarowanie terenu obok Ośrodka Zdrowia w Doruchowie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA DORUCHÓW

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250855009

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Kępińska 13

1.5.2.) Miejscowość: Doruchów

1.5.3.) Kod pocztowy: 63-505

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski

1.5.7.) Numer telefonu: 62 736 32 21

1.5.8.) Numer faksu: 62 736 32 40

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@doruchow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.doruchow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/doruchow

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Schody do nieba a nam podjazdu do lekarza potrzeba – zagospodarowanie terenu obok Ośrodka Zdrowia w Doruchowie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-94127e42-dfb0-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00127258

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-07-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00007503/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Schody do nieba a nam podjazdu do lekarza potrzeba – zagospodarowanie terenu obok Ośrodka Zdrowia w Doruchowie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00108193/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OR.271.5.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 361392,72 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zagospodarowanie terenu obok ośrodka zdrowia w Doruchowie. W ramach inwestycji planuje się przebudowę placu parkingowego, schodów wejściowych do ośrodka a także budowę podjazdu dla osób z niepełnosprawnościami.
Zakres robót obejmuje m. in.:
- rozbiórkę istniejącej nawierzchni placu z mieszanek mineralno-bitumicznych wraz z podbudową,
- rozbiórkę nawierzchni chodników z kostki betonowej wraz z obrzeżami i podbudową,
- rozbiórkę schodów i podestu z betonu zbrojonego,
- mechaniczne karczowanie drzew,
- korytowanie pod parking i chodniki,
- osadzenie krawężników i obrzeży,
- wykonanie podbudowy pod kostkę brukową,
- położenie kostki brukowej na podsypce piaskowej na placu parkingowym i chodnikach,
- wykonanie konstrukcji schodów oraz podestu z betonu zbrojonego,
- montaż okładziny z kamienia granitowego na schodach i podeście, kolor jasny, szary;
- montaż balustrady ze stali nierdzewnej spełniającej wymagania określone w § 298 Warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie,
- wykonanie ścian oporowych podjazdu dla osób z niepełnosprawnościami z betonu zbrojonego,
- wykonanie podbudowy pod kostkę brukową na podjeździe,
- położenie kostki brukowej na podjeździe,
- montaż balustrady ze stali nierdzewnej na podjeździe, zgodnie z dokumentacją techniczną,
- uzupełnienie ziemi urodzajnej i siew trawy,
- dostawa oraz montaż elementów małej architektury.
Dokładny zakres prac do wykonania określa dokumentacja projektowa i ślepy kosztorys.
Wykonawca zatrudni kierownika budowy, który będzie bezpośrednio nadzorował prowadzone prace w pełnym wymiarze czasu na przedmiotowym placu budowy.
Wykonawca wykona przedmiot umowy z materiałów odpowiadających wymaganiom określonym w art. 10 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U. z 2020 r., poz. 1333 z późniejszymi zmianami). Wykonawca zobowiązany jest do okazania przed wbudowaniem Zamawiającemu lub Inspektorowi nadzoru inwestorskiego próbki każdego materiału wraz z atestami, certyfikatów zgodności z polską normą lub aprobatą techniczną każdego używanego na budowie wyrobu. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we wzorze umowy stanowiącym załącznik do SWZ. Jeśli w dokumentach składających się na opis przedmiotu zamówienia, wskazana jest nazwa handlowa firmy, towaru lub produktu, zamawiający - w odniesieniu do wskazanych wprost w dokumentacji przetargowej parametrów, czy danych (technicznych lub jakichkolwiek innych), identyfikujących pośrednio lub bezpośrednio towar bądź produkt - dopuszcza rozwiązania równoważne zgodne z danymi technicznymi i parametrami zawartymi w w/w dokumentacji. Jako rozwiązania równoważne, należy rozumieć rozwiązania charakteryzujące się parametrami nie gorszymi od wymaganych, a znajdujących się w dokumentacji. Jeżeli zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w dokumentacji, ale nie podaje minimalnych parametrów, które by tę równoważność potwierdzały – wykonawca obowiązany jest zaoferować produkt o właściwościach zbliżonych, nadający się funkcjonalnie do zapotrzebowanego zastosowania. Zgodnie z art. 101 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych, wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez zamawiającego. Nazwą własną jest nazwa, pod którą oznaczany przez nią przedmiot występuje (lub występowałby) zarówno w Polsce, jak i w innych krajach.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena złożonej oferty znacząco przekracza kwotę jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 731286,25 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 731286,25 PLN

2021-07-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane