„Bezpieczne przejścia dla pieszych – budowa inteligentnych przejść dla pieszych w ulicach: Wróblewskiego, Skłodowskiej i Czartoryskich w Puławach”
Zarząd Dróg Miejskich w Puławach
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00127506
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00127506/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-07-27 09:57
- Lokalizacja
- Puławy, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0875c72a-cf33-11eb-911f-9ad5f74c2a25
- Identyfikator
- 7162469877
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00127506 z dnia 2021-07-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Bezpieczne przejścia dla pieszych – budowa inteligentnych przejść dla pieszych w ulicach: Wróblewskiego, Skłodowskiej i Czartoryskich w Puławach”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Miejskich w Puławach
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 7162469877
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Skowieszyńska 51
1.5.2.) Miejscowość: Puławy
1.5.3.) Kod pocztowy: 24-100
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL815 - Puławski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zdm.pulawy.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdmpulawy.bip.lubelskie.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
www.zdmpulawy.bip.lubelskie.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Bezpieczne przejścia dla pieszych – budowa inteligentnych przejść dla pieszych w ulicach: Wróblewskiego, Skłodowskiej i Czartoryskich w Puławach”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0875c72a-cf33-11eb-911f-9ad5f74c2a25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00127506
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-07-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00002918/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 Budowa inteligentnych przejść dla pieszych w ul. Wróblewskiego i ul. Skłodowskiej oraz ul. Czartoryskich
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00085651/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZDM.421.13.2021.DM
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest budowa inteligentnych przejść dla pieszych w ul. Wróblewskiego, Skłodowskiej oraz ul. Czartoryskich w Puławach, obejmująca wykonanie czterech aktywnych przejść dla pieszych w tym:
zadanie nr 1: w ciągu drogi gminnej nr 107960 L ul. Marii Skłodowskiej- Curie (przy Przychodni Rejonowej SPZOZ nr 2) - przejście dla pieszych wraz ze ścieżką rowerową,
zadanie nr 2: w ciągu drogi gminnej nr 107961 L ul. Zygmunta Wróblewskiego (przy pawilonie handlowym Wróblewskiego 15),
zadanie nr 3: w ciągu drogi gminnej ul. Czartoryskich przy skrzyżowaniu z al. Małą,
zadanie nr 4: w ciągu drogi gminnej ul. Czartoryskich przy skrzyżowaniu z al. Królewską, na wysokości Starostwa Powiatowego w Puławach.
Zastosowany specjalny system wykrywania złożony z kilku, zsynchronizowanych ze sobą elementów - doświetlających lamp LED, czujników ruchu, punktowych aktywnych elementów odblaskowych, znaków drogowych D-6 z lampami LED.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający – Zarząd Dróg Miejskich w Puławach informuje, iż unieważnia w/w postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie art. 255 pkt 3 Ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych ( tj. Dz. U. z 2019 r. poz. 2019 ze zm.), który brzmi, cyt.: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.Uzasadnienie:
W terminie do złożenia ofert, tj. do dnia 02.07.2021 r., do godz. 09:00, do Zamawiającego wpłynęły trzy oferty z cenami ofertowymi brutto:
– 191.880,00 zł.
– 416.696,29 zł.
– 628.527,04 zł.
Oferta Pani Klaudii Sułat, prowadzącej działalność gospodarczą pod nazwą Usługi Budowlane TECHDROG Klaudia Sułat, która zaoferowała najniższą cenę ofertową podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 5 Ustawy – Prawo zamówień publicznych, który mówi, cytuję: „Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia”.
Zgodnie z zapisami SWZ, ze względu na przyjęte wynagrodzenie kosztorysowe, Zamawiający wymagał złożenia wraz z ofertą kosztorysu ofertowego sporządzonego metodą kalkulacji uproszczonej polegającej na obliczeniu wartości kosztorysowej robót objętych przedmiarem jako sumy iloczynów ilości jednostek przedmiarowych robót i ich cen jednostkowych bez podatku od towaru i usług.
Ponieważ do złożonej oferty nie został załączony wymagany kosztorys i nie stanowi on dokumentu o charakterze podmiotowego środka dowodowego, który kwalifikuje się do złożenia na podstawie art. 128 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający zobowiązany jest odrzucić ofertę na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 5 Ustawy Pzp.
W zaistniałej sytuacji, ponieważ oferta z najkorzystniejszą ceną ofertową została odrzucona
a cena ofertowa kolejnej oferty przewyższa kwotę, jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia w wysokości 310.000,00 zł. brutto, Zamawiający postąpił, jak wyżej.
| 2021-07-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |