Utworzenie i wyposażenie Dziennego Domu „SENIOR+”
Gmina Środa Wielkopolska
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00127609
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00127609/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-07-27 10:31
- Lokalizacja
- Środa Wielkopolska, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1b1735f4-de39-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 7861636737
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00127609 z dnia 2021-07-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Utworzenie i wyposażenie Dziennego Domu „SENIOR+”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Środa Wielkopolska
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631258193
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Ignacego Daszyńskiego 5
1.5.2.) Miejscowość: Środa Wielkopolska
1.5.3.) Kod pocztowy: 63-000
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL418 - Poznański
1.5.7.) Numer telefonu: +48 61 286 77 00
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@sroda.wlkp.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sroda.wlkp.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/sroda_wlkp1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Utworzenie i wyposażenie Dziennego Domu „SENIOR+”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1b1735f4-de39-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00127609
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-07-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000308/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.10 Utworzenie i wyposażenie Dziennego Domu „SENIOR”+ .
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00106701/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IiZ.271.9.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 272926,83 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Utworzenie i wyposażenie Dziennego Domu „SENIOR+” w zakresie przebudowy części pomieszczeń w budynku Domu Pogodnej Jesieni przy ul. Szpitalnej w Środzie Wielkopolskiej na potrzeby programu SENIOR+. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest przebudowa części pomieszczeń w domu Pogodnej Jesieni położonym w Środzie Wielkopolskiej w rejonie ul. Szpitalnej. Budynek pełni obecnie funkcje budynku mieszkalnego przeznaczonego dla osób starszych i samotnych z częściami wspólnymi i socjalnymi typu kuchnia, jadalnia. Przebudowa ma na celu dostosowanie pomieszczeń do wytycznych programu SENIOR+ (utworzenie dziennego domu seniora). Prace związane z przebudową obejmują dokonanie wyburzeń części ścian, dokonanie rozkuć mających na celu połączenie pomieszczeń, wykonanie nowych ścian działowych wydzielających pomieszczenia oraz wykonanie nowych instalacji elektrycznych, teleinformacyjnej, sanitarnej wodociągowej, przebudowę instalacji grzewczej w przebudowywanych pomieszczeniach. W ramach inwestycji w planowanych pomieszczeniach zostaną przeprowadzone ogólne prace remontowo – wykończeniowe oraz planuje się dokonania wymiany stolarki okiennej (zgodnie ze wskazaniami WWKZ na stolarkę drewnianą) i drzwiowej . Prace budowlane nie będą związane ze zmianą zagospodarowania terenu wokół budynku.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawneZgodnie z dyspozycją art.255 pkt.2) wyżej cytowanej ustawy, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego unieważnia się, jeżeli wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postepowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu
Uzasadnienie faktyczne
W postępowaniu wpłynęła jedna oferta złożona przez:
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Łukasz Pacyński, 63-000 Środa Wielkopolska ul. Rejtana 3/24
W przedmiotowym postępowaniu oferta ww. wykonawcy została odrzucona
Uzasadnienie prawne odrzucenia oferty
Oferta podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt.3) ustawy Pzp gdyż jest niezgodna z przepisami ustawy t.j. art. 63 ust. 2 ustawy Pzp.
Oferta podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 4) ustawy w związku z art. 73 Kc , gdyż jest nieważna na podstawie odrębnych przepisów.
Oferta podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 6) ustawy Pzp z uwagi na to, że nie została sporządzona lub przekazana w sposób zgodny z wymogami technicznymi oraz organizacyjnymi sporządzania lub przekazywania ofert przy użyciu środków komunikacji elektronicznej określonymi przez zamawiającego .
Uzasadnienie
Zamawiający wskazuje, że oferta wykonawcy została przekazana za pośrednictwem platformy udostępnionej przez Zamawiającego , jednak nie została przez wykonawcę podpisana ani podpisem kwalifikowanym, ani podpisem zaufanym ani podpisem osobistym. Tym samym oferta nie została złożona zgodnie z art. 63 ustawy Pzp, a że zastrzeżono taką formę złożenia pod rygorem nieważności zgodnie z art. 73 Kc oferta została odrzucona. Sposób przygotowania oferty został opisany w rodziale XIV SWZ.
Mając powyższe na względzie uznać należy, iż zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania na ww. podstawie prawnej.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
| 2021-07-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |