Roboty budowlane pn.: Przebudowa drogi powiatowej nr 2628G na odcinku od miejscowości Krojanty do DK 22

POWIAT CHOJNICKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00127413
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00127413/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-07-27 09:18
Lokalizacja
Chojnice, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e05e7fdf-abe2-11eb-911f-9ad5f74c2a25
Identyfikator
5551917808
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógRoboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00127413 z dnia 2021-07-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Roboty budowlane pn.: Przebudowa drogi powiatowej nr 2628G na odcinku od miejscowości Krojanty do DK 22

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT CHOJNICKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092351239

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: UL. 31 STYCZNIA 56

1.5.2.) Miejscowość: Chojnice

1.5.3.) Kod pocztowy: 89-600

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL637 - Chojnicki

1.5.7.) Numer telefonu: (52) 39 66 501

1.5.8.) Numer faksu: fax. 52 39 66 503.

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@powiat.chojnice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiat.chojnice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/sp_chojnice/aukcje

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Roboty budowlane pn.: Przebudowa drogi powiatowej nr 2628G na odcinku od miejscowości Krojanty do DK 22

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e05e7fdf-abe2-11eb-911f-9ad5f74c2a25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00127413

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-07-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000685/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Przebudowa drogi powiatowej nr 2628G na odcinku od miejscowości Krojanty do DK 22

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00045232/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.272.4.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 3784670,68 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przebudowa drogi powiatowej nr 2628G na odcinku od miejscowości Krojanty do DK 22. Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawarte jest w SWZ, Dokumentacji projektowej oraz Projektowanych Postanowieniach Umownych stanowiących załączniki do SWZ.
1. Przebudowa drogi obejmuje odcinek od km 1+894 do km 3+543,2, według dokumentacji dotyczącej zmiany decyzji, data opracowania 05.10.2020r.
2. Przedmiotem inwestycji jest przebudowa drogi wraz z budową ścieżki rowerowej, przebudową zjazdów publicznych i indywidualnych w ciągu drogi powiatowej nr 2628G na odcinku od końca miejscowości Krojanty do drogi krajowej nr 22 tj.: od km 1+894 do 3+543,2 na terenie Gminy Chojnice. Projekt zakłada remont istniejących przepustów w km: 2+083,5; 2+512,7, 2+892,5 oraz 2+969,6. Na przepustach zostaną zabudowane studnie rewizyjne umożliwiające odprowadzenie wody opadowej oraz roztopowej z rowów i drenów kamiennych.
Odcinek 1+894- 1+939 Należy wykonać poszerzenie istniejącego odcinka do szerokości 6 m z frezowaniem warstwy ścieralnej na całej szerokości oraz wykonaniem poszerzenia zgodnie z przekrojem konstrukcyjnym- poszerzenie istniejącej nawierzchni.
Odcinek 1+939 – 2+317 oraz 2+374 – 3+543,2 Na danych odcinkach projektuje się remont istniejącej nawierzchni wraz z wykonaniem poszerzenia jezdni do 6,0m. Wzdłuż całego odcinka poprowadzono ścieżkę rowerową o szerokości 2,0 m po stronie lewej, oddzieloną od jezdni pasem zieleni o stałej szerokości 1,5 – 2,0 m.
Odcinek 2+317 – 2+374 Należy wykonać całkowitą rozbiórkę nawierzchni wraz z konstrukcją oraz wykonać nową nawierzchnię o szerokości 6,0 m. Wzdłuż całego odcinka poprowadzono ciąg pieszo – rowerowy o szerokości 2,5 m, po stronie lewej, oddzielony od jezdni pasem zieleni o zmiennej szerokości od 2,0 do 3,5 m oraz zlokalizowany bezpośrednio przy krawężniku w okolicy przejazdu kolejowego. Długość projektowanego odcinka nawierzchni drogowych na terenie kolejowym wynosi 40,6 m.
Remont przejazdu kolejowo drogowego. Remont przejazdu kolejowego obejmuje zakup i ustawienie barier U-11 na poboczu drogi, budowę kanalizacji deszczowej z rur DN300, SN-8, dwuściennych karbowanych wraz z wykonaniem wykopu, podbudowy pod rurę, z zasypaniem i zagęszczeniem. Umocnienie rowów płytami ażurowymi 40x60 cm z zatarciem otworów humusem i obsianiem nasionami traw. Wykopy- odtworzenie rowów o głębokości do 1 m i szerokości dna 0,4 m. Umocnienie rowów przez humusowanie z obsianiem. Ułożenie opornika betonowego 12x25 cm na ławie z podsypki cem.-piaskowej oddzielającego nawierzchnie drogi od ścieżki pieszo- rowerowej. Wykonanie odwodnienia powierzchniowego klasy D400 w obudowie żelbetowej ze skrzynką rewizyjną i spustową wraz z odejściem do rowu DN110 (koryto z dnem pochyłym).
3. Połączenie ze skrzyżowaniem z DK 22 należy wykonać zgodnie z rys. nr 1.3 A „Projekt zagospodarowania terenu – rozwiązanie tymczasowe”
4. Uwaga! Zał. Dokumentacja projektowa obejmuje szerszy zakres inwestycji. Zakres w km od 0+000 do 1+900 został zrealizowany w 2017 r. Natomiast dokumentacja dotycząca branży kolejowej w części zostanie wykonana przez spółkę PKP, dlatego do wyceny należy przyjąć zakres zgodny z opisem przedmiotu zamówienia.
5. Wykonawca zapewni nadzór archeologiczny.
6. Na czas realizacji inwestycji Wykonawca sporządzi projekt tymczasowej organizacji ruchu. Przed wprowadzeniem czasowej organizacji ruchu projekt musi być zaopiniowany w odpowiednich jednostkach samorządowych i policji.
7. Zamawiający informuje, iż w związku z tym, że Wykonawca składa ofertę z ceną określoną ryczałtowo - złożony przez wykonawcę kosztorys ofertowy stanowi jedynie uzasadnienie merytoryczne oferowanej kwoty wynagrodzenia ryczałtowego.
8. Zamawiający nie zastrzega w ogłoszeniu o zamówieniu, że o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie Wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy PZP.
9. Zastosowane materiały i urządzenia winny odpowiadać deklaracjom zgodności z Polskimi Normami, atestami i aprobatami technicznymi. Podane w niniejszej SWZ, oraz załącznikach do niej nazwy własne (pochodzenie, producent, itd.) mają jedynie charakter pomocniczy dla określenia podstawowych parametrów i cech zastosowanych materiałów, produktów, urządzeń czy wyposażenia. Zamawiający dopuszcza zastosowanie rozwiązań równoważnych. Produkt równoważny to taki, który ma te same cechy funkcjonalne, co wskazany w dokumentacji konkretny z nazwy lub pochodzenia produkt. Jego jakość nie może być gorsza od jakości określonego w specyfikacji i dokumentacji budowlanej produktu oraz powinien mieć parametry nie gorsze niż wskazany produkt.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233162-2 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie unieważniono na podstawie art. 255 pkt 7 ustawy Prawo zamówień publicznych
(t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 ).

Uzasadnienie:

Postępowanie unieważniono na podstawie art. 255 pkt 7 ustawy Prawo zamówień publicznych
(t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 ). Zgodnie z art. 255 pkt 7 w/w ustawy Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy lub uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego,
z uwzględnieniem art. 263; Zgodnie z zapisami: art. 263 w/w ustawy: „Jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego lub nie wnosi wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, zamawiający może dokonać ponownego badania i oceny ofert spośród ofert pozostałych w postępowaniu wykonawców oraz wybrać najkorzystniejszą ofertę albo unieważnić postępowanie.” Wykonawca, Firma Marbruk Sp. z o.o. Sp. k.,
ul. Długa 1, 89-606 Charzykowy, którego oferta w dniu 08.06.2021 r, została wybrana jako najkorzystniejsza, nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy.


W związku z powyższym postępowanie unieważniono na podstawie art. 255 pkt 7 ustawy Prawo zamówień publicznych.
2021-07-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane