Przebudowa i modernizacja pomieszczeń Obwodu Drogowego w Murowanej Goślinie
WIELKOPOLSKI ZARZĄD DRÓG WOJEWÓDZKICH W POZNANIU
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00128340
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00128340/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-07-27 14:16
- Lokalizacja
- Poznań, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f8a23423-d976-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 9720914891
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Roboty budowlane
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00128340 z dnia 2021-07-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa i modernizacja pomieszczeń Obwodu Drogowego w Murowanej Goślinie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: WIELKOPOLSKI ZARZĄD DRÓG WOJEWÓDZKICH W POZNANIU
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631280809
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Wilczak 51
1.5.2.) Miejscowość: Poznań
1.5.3.) Kod pocztowy: 61-623
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@wzdw.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.platformazakupowa.pl/pn/wzdw
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
www.platformazakupowa.pl/pn/wzdw1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
zarządzanie drogami wojewódzkimi
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa i modernizacja pomieszczeń Obwodu Drogowego w Murowanej Goślinie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f8a23423-d976-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00128340
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-07-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00002060/18/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.52 przebudowa i modernizacja pomieszczeń Budynku Obwodu Drogowego w Murowanej Goślinie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00099586/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WZP.271-69/21
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 325110,58 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przebudowa i modernizacja pomieszczeń Obwodu Drogowego w Murowanej Goślinie. Przedmiot zamówienia określony został w Tomie III niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia przy pomocy Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót oraz dokumentacji projektowej
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Wszystkie złożone (…) oferty podlegały odrzuceniu.Oferta NORMAX Janusz Norkiewicz, ul. Południowa 33a, 62-005 Promnice, została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5) ustawy Pzp: „Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia”.
Zamawiający opisał przedmiot zamówienia między innymi za pomocą dokumentacji projektowej, w tym Tabeli Elementów Rozliczeniowych (TER). Zgodnie z pkt-em 15.4 ppkt 1), ze względu na rozliczenie kosztorysowe, Wykonawca miał złożyć TER stanowiącą nierozłączną część formularza oferty. W ofercie Wykonawcy znalazł się kosztorys ofertowy niezgodny co do treści poszczególnych pozycji z przygotowaną przez Zamawiającego Tabelą elementów rozliczeniowych. Zgodnie z pkt. 17 ppkt 3 Instrukcji dla Wykonawców, Tom I, Rozdział 1 SWZ (opis sposobu obliczenia ceny) „Wykonawca obliczając cenę oferty musi uwzględnić wszystkie pozycje opisane w TER. Wykonawca nie może samodzielnie wprowadzić zmian do TER. Wszystkie błędy ujawnione na rysunkach, w Szczegółowych Specyfikacjach Technicznych (SST) oraz w TER Wykonawca winien zgłosić Zamawiającemu przed terminem określonym w pkt 12.9”.
Oferta Firmy Handlowo-Usługowej Daniel Bartczak, Kiszewy 12, 62-740 Tuliszków została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 3) i 4) ustawy Pzp: „Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli: 3) jest niezgodna z przepisami ustawy; 4) jest nieważna na podstawie odrębnych przepisów;
Wykonawca złożył formularz ofertowy w pliku xml. Plik nie został podpisany podpisem kwalifikowanym, zaufanym ani osobistym a brak możliwości weryfikacji podpisu skutkował niemożliwością pobrania treści oferty.
Zgodnie z art. 63 ust. 2 ustawy Pzp w postępowaniu o udzielenie zamówienia o wartości mniejszej niż progi unijne ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. W związku z powyższym złożona niepodpisana oferta (formularz ofertowy) jest niezgodna z przepisami ustawy Pzp oraz nieważna na postawie art. 73 § 1 Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1740 ze zm.): „Jeżeli ustawa zastrzega dla czynności prawnej formę pisemną, dokumentową albo elektroniczną, czynność dokonana bez zachowania zastrzeżonej formy jest nieważna tylko wtedy, gdy ustawa przewiduje rygor nieważności”.
| 2021-07-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |