Modernizacja oświetlenia ewakuacyjnego w budynku przy ul. Jana Matejki 22 w Szczecinie w formule zaprojektuj i wybuduj

Zakład Ubezpieczeń Społecznych

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00129516
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00129516/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-07-28 12:49
Lokalizacja
Szczecin, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d5f1642a-dfba-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
8512599352
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneOświetlenie awaryjneRoboty instalacyjne elektryczneInstalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00129516 z dnia 2021-07-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja oświetlenia ewakuacyjnego w budynku przy ul. Jana Matejki 22 w Szczecinie w formule zaprojektuj i wybuduj

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zakład Ubezpieczeń Społecznych

1.3.) Oddział zamawiającego: Oddział w Szczecinie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 00001775600317

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Jana Matejki 22

1.5.2.) Miejscowość: Szczecin

1.5.3.) Kod pocztowy: 70-530

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL424 - Miasto Szczecin

1.5.7.) Numer telefonu: 914596578

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: czp_szczecin@zus.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zus.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

http://portal.smartpzp.pl/zus

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz zarządzane przez nie fundusze

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


ubezpieczenia społeczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja oświetlenia ewakuacyjnego w budynku przy ul. Jana Matejki 22 w Szczecinie w formule zaprojektuj i wybuduj

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d5f1642a-dfba-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00129516

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-07-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00004159/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Modernizacja oświetlenia ewakuacyjnego w budynku przy ul. Jana Matejki 22 w Szczecinie w formule zaprojektuj i wybuduj

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00108215/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 271/TPBN/RB/4/ZAP/2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest Modernizacja oświetlenia ewakuacyjnego w budynku przy ul. Jana Matejki 22 w Szczecinie w formule zaprojektuj i wybuduj.
2. W ramach zamówienia należy zaprojektować i zmodernizować instalacje oświetlenia awaryjnego w ilości 920 opraw LED, przystosowanych do automatycznego testu, z własnym źródłem zasilania oraz posiadające świadectwo CNBOP (Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej).
3. W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca będzie zobowiązany:
1) Sporządzić dokumentację techniczną (projekt wykonawczy, dokumentację kosztową),
2) Uzgodnić projekt wykonawczy z rzeczoznawcą ppoż.,
3) Wykonać demontaż obecnie zamontowanych urządzeń oświetlenia ewakuacyjnego a także wywieść i zutylizować,
4) Wykonać niezbędne roboty budowlane,
5) Wykonać dostawę i montaż urządzeń oświetlenia,
6) Wykonać oznakowanie informacyjne,
7) Wykonać niezbędne pomiary potwierdzające właściwe wykonanie przedmiotu umowy ,
8) Przeszkolić pracowników wskazanych przez Zamawiającego dotyczące sposobu użytkowania urządzeń,
9) Sporządzić dokumentację powykonawczą zawierającą m.in dokumentację projektową powykonawczą, w tym: wymagane certyfikaty, aprobaty świadectwa dotyczące zastosowanych wyrobów budowalnych, protokoły pomiarów,
10) Wykonywać czynności serwisowe w trakcie trwania gwarancji - w zakresie napraw gwarancyjnych.
4. Szczegółowy zakres przedmiotu umowy zawiera załącznik do umowy - Program Funkcjonalno- użytkowy dla zadania „Modernizacja systemu oświetlenia ewakuacyjnego w TJO O/Szczecin”.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

31518200-2 - Oświetlenie awaryjne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne i prawne
Zgodnie z art. 255 pkt 3) ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
W prowadzonym postępowaniu zostało złożonych 5 ofert. Oferta z najniższą ceną w wysokości 559 650,00 zł brutto przewyższa kwotę jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 465 051,36 zł brutto. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 559650,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 762953,63 PLN

2021-07-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane