Przebudowa boiska sportowego przy I Liceum Ogólnokształcącym w Namysłowie - Wykonanie dróg wewnętrznych i parkingów - II postępowanie.

Powiat Namysłowski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00130347
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00130347/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-07-29 09:16
Lokalizacja
Namysłów, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e22d6550-9c4e-11eb-b7a8-ba075a5bf367
Identyfikator
7521453127
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowychTrwałe znaki informacyjneOznakowanieBudynki modułowe i przenośneRoboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie oczyszczania terenuRoboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty rozbiórkoweRoboty w zakresie usuwania glebyRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty na placu budowyRoboty budowlane w zakresie parkingówRoboty w zakresie kanalizacji ściekowejRoboty odwadniające i nawierzchnioweRoboty odwadniająceRoboty w zakresie budowy drógRoboty drogoweRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaMalowanie nawierzchni parkingówInstalowanie znaków drogowychInstalowanie urządzeń ochronnychRoboty instalacyjne elektryczneOchrona odgromowaRoboty izolacyjneUsługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00130347 z dnia 2021-07-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa boiska sportowego przy I Liceum Ogólnokształcącym w Namysłowie - Wykonanie dróg wewnętrznych i parkingów - II postępowanie.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Namysłowski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531421963

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Wolności 12A

1.5.2.) Miejscowość: Namysłów

1.5.3.) Kod pocztowy: 46-100

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski

1.5.7.) Numer telefonu: +48 77 410 36 95

1.5.8.) Numer faksu: +48 77 410 39 22

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@namyslow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.namyslow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://www.miniportal.uzp.gov.pl/ oraz https://www.namyslow.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa boiska sportowego przy I Liceum Ogólnokształcącym w Namysłowie - Wykonanie dróg wewnętrznych i parkingów - II postępowanie.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e22d6550-9c4e-11eb-b7a8-ba075a5bf367

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00130347

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-07-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00004325/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Przebudowa boiska sportowego przy I Liceum Ogólnokształcącym w Namysłowie -Wykonanie dróg wewnętrznych i parkingów

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00031934/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IZM.I.272.1.2021.MA

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1093011,25 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.Przedmiot zamówienia: Przebudowa boiska sportowego przy I Liceum Ogólnokształcącym w Namysłowie - Wykonanie dróg wewnętrznych i parkingów. 2.Zakres rzeczowy zadania inwestycyjnego: -wykonanie badań geologicznych, -wykonanie projektu wykonawczego i przebudowy istniejącej wewnętrznej instalacji kanalizacji deszczowej, -wykonanie projektu wykonawczego i przebudowy istniejącej wewnętrznej instalacji kanalizacji sanitarnej, -wykonanie robót rozbiórkowych istniejących nawierzchni betonowych, -usunięcie zużytych naziemnych elementów zagospodarowania terenu, -roboty ziemne - korytowanie pod nawierzchnie z kostki, przygotowanie gruntu do wykonania nasadzeń i trawników, -wykonanie izolacji budynków, -wykonanie stabilizacji gruntu, -wykonanie odwodnienia, -wykonanie drogi dojazdowej i manewrowej (stanowiącej drogę pożarową), -wykonanie chodników, -wykonanie parkingów z miejscami postojowymi, w tym z miejscami parkingowymi przeznaczonymi dla pojazdów, z których korzystają osoby niepełnosprawne, -utworzenie dogodnego dojazdu i wyjazdu z parkingów, -likwidację zróżnicowanych poziomów zewnętrznych ciągów komunikacyjnych poprzez odpowiednie ukształtowanie terenu zewnętrznego, przebudowę ciągów komunikacyjnych, obniżenie krawężników, usunięcie barier i przeszkód, wyrównanie nawierzchni dla umożliwienia osobom niepełnosprawnym dostępu do boiska, kontenera oraz wejść do budynków (poradni i Sali gimnastycznej), -oddzielenie ruchu pieszego od ruchu kołowego – wykonanie oznakowania pionowego i poziomego, -wykonanie chodnika do obiektu modułowego - kontenera szatniowo-socjalnego zlokalizowanego przy Sali gimnastycznej z uwzględnieniem przemieszczania się osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich, -wykonanie placu utwardzonego (z kostki betonowej) pod montaż obiektu modułowego - kontenera szatniowo-socjalnego, -dostawa i montaż obiektu modułowego - kontenera szatniowo-socjalnego wraz z wyposażeniem, przystosowanego również do obsługi osób niepełnosprawnych. Wykonanie i wyposażenie obiektu zgodne z opisem i szkicem dołączonym do SWZ, -wykonanie instalacji wewnętrznych w obiekcie modułowym - kontenerze szatniowo-socjalnym (elektrycznej, wodnej, kanalizacyjnej, grzewczej, odgromowej, klimatyzacji), podłączenie obiektu modułowego - kontenera szatniowo-socjalnego do mediów -(instalacji: wodnej, kanalizacyjnej, elektrycznej), -wykonanie przesadzenia drzew i żywopłotów, -likwidacja istniejącego oświetlenia terenu wraz z likwidacją linii zasilającej, -dostawa, wykonanie i montaż oświetlenia dróg wewnętrznych i parkingów (rozprowadzenie instalacji wewnątrz budynków, montaż na ścianach budynków poradni i Sali gimnastycznej), -współpraca i koordynacja działań z wykonawcą budowy kompleksu sportowego m.in. zakresie etapowania robót oraz wykonania ogrodzenia i nasadzeń przez wykonawcę kompleksu sportowego, -wykonanie trawników,-oznakowanie poziome (malowanie na niebiesko) i oznakowanie pionowe miejsc postojowych dla niepełnosprawnych, -oznakowanie pionowe oraz poziome drogi wewnętrznej, drogi pożarowej, dojścia do kontenera i WC dla niepełnosprawnych, -uporządkowanie terenu budowy wraz z odtworzeniem stanu pierwotnego obiektów naruszonych, -wywiezienie i zagospodarowanie odpadów, materiałów i elementów nienadających się do powtórnego użytku, -wykonanie dokumentacji powykonawczej, w tym geodezyjnych namiarów powykonawczych uwzględniających likwidację demontowanych i przebudowywanych instalacji. 3.Konstrukcja nawierzchni chodników, dróg, parkingów, placów i dojazdów: grunt rodzimy / stabilizacja podłoża 30 cm / kliniec (kruszywo łamane) 15 cm / kliniec (kruszywo łamane) 20 cm / podsypka cementowo-piaskowa 1:4 3 cm / kostka brukowa betonowa fazowana BEHATON gr. 8 cm. 4.Nawierzchnie chodników, dróg, parkingów, placów i dojazdów należy wykonać z kostki brukowej betonowej fazowanej BEHATON koloru grafitowego i czerwonego o grubości 8 cm na podsypce cementowo-piaskowej: -kolor grafitowy: drogi, parkingi, place, dojazdy -kolor czerwony: chodniki, wjazdy/wyjazdy, oznakowanie poziome oddzielenia ruchu pieszego od kołowego, oznakowanie poziome miejsc do parkowania. 5.Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz.U. z 2020 r., poz. 1333 z późn. zmianami), ustawą z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U z 2020 r. poz. 215, z późn. zmianami), rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. z 2017 r. poz. 2285, z późn. zmianami), uzgodnieniami branżowymi, obowiązującymi normami, zasadami współczesnej wiedzy technicznej, sztuką budowlaną, zapewniając bezpieczne i higieniczne warunki pracy, w tym dla użytkowników obiektów oraz w sposób nie zakłócający pracy szkoły i poradni psychologiczno-pedagogicznej. 6.W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. 7.W przypadku wystąpienia w dokumentacji opisującej przedmiot zamówienia (tj. w projektach, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, przedmiarach, zestawieniach, formularzach) nazw producentów, patentów, marek, znaków towarowych, bądź aprobat technicznych, norm, specyfikacji technicznych czy systemów odniesienia, Zamawiający dopuszcza zaoferowanie rozwiązań równoważnych opisanym pod warunkiem zachowania parametrów technicznych, jakościowych i użytkowych na takim samym poziomie lub lepszych niż wskazane w dokumentacji oraz nieprowadzących do zmiany technologii. Wykonawca, który zastosuje podczas wykonywania zamówienia rozwiązania równoważne opisanym przez Zamawiającego w SIWZ, będzie obowiązany uprzednio uzgodnić zmiany na piśmie z Zamawiającym i wykazać, że zastosowane przez niego w ramach realizacji umowy materiały, urządzenia, sprzęt lub wyposażenie spełniają wymagania określone przez Zamawiającego w SWZ. Ewentualna równoważność musi być wykazywana głównie tam, gdzie Zamawiający ustalił opis przedmiotu umowy przy pomocy znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty. Natomiast jeżeli Zamawiający dopuścił rozwiązania równoważne opisywane w dokumentacji, ale nie podał minimalnych parametrów, które by tę równoważność potwierdzały, Wykonawca obowiązany będzie zaoferować produkt o właściwościach takich samych, nadający się funkcjonalnie do zapotrzebowanego zastosowania (potwierdzających zgodność cech technicznych, jakościowych i funkcjonalnych z cechami technicznymi, jakościowymi i funkcjonalnymi wskazanymi w SWZ). 8.Wykonawca może realizować przedmiot umowy o cechach odpowiadających cechom wskazanym w opisie przedmiotu umowy lub lepszych od nich, lecz oznaczonych innym znakiem towarowym. 9.Zastosowanie rozwiązań równoważnych, o których mowa wyżej, bez uprzedniej pisemnej akceptacji Zamawiającego, zostanie uznane przez Zamawiającego, że przedmiot umowy nie został wykonany w sposób prawidłowy i odmówi jego odbioru. 10.Wszystkie nazwy własne podane zarówno w opisach rysunków jak i na rysunkach projektów oraz specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, a także przedmiarach należy traktować jako określenie standardu urządzeń, materiałów i rozwiązań technicznych. Parametry techniczno-eksploatacyjne zastosowanych urządzeń powinny być co najmniej takie, jak pokazane na rysunkach oraz w specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych. Wymiary urządzeń i ich połączeń muszą być zgodne z podanymi na rysunkach, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót oraz przedmiarach. 11.Wszystkie materiały zastosowane do realizacji przedmiotu zamówienia muszą być w gatunku pierwszym i muszą posiadać atesty, certyfikaty i aprobaty techniczne dopuszczające do stosowania w budownictwie (atesty, certyfikaty i aprobaty należy dostarczyć Zamawiającemu do końcowego protokołu odbioru robót). 12.Inwestycja będzie realizowana na terenie stanowiącym własność Zamawiającego. 13.Wykonawca jest zobowiązany do współpracy i koordynacji działań z wykonawcą zadania inwestycyjnego pod nazwą: Budowa bieżni okrężnej o długości 300 m, dwukierunkowej jednościeżkowej skoczni do skoku w dal i trójskoku, boiska piłkarskiego, rzutni do rzutu dyskiem i młotem, rzutni do rzutu oszczepem, rzutni do pchnięcia kulą, skoczni do skoku wzwyż, boiska wielofunkcyjnego przy I Liceum Ogólnokształcącym w Namysłowie, objętego projektem: Budowa kompleksu sportowego w ramach zadania: "Przebudowa boiska sportowego przy I Liceum Ogólnokształcącym w Namysłowie".
Więcej szczegółów w SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45212200-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

31523200-0 - Trwałe znaki informacyjne

34928472-7 - Oznakowanie

44211100-3 - Budynki modułowe i przenośne

45000000-7 - Roboty budowlane

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111213-4 - Roboty w zakresie oczyszczania terenu

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45223300-9 - Roboty budowlane w zakresie parkingów

45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej

45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe

45232452-5 - Roboty odwadniające

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233140-2 - Roboty drogowe

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45233270-2 - Malowanie nawierzchni parkingów

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45233292-2 - Instalowanie urządzeń ochronnych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45312310-3 - Ochrona odgromowa

45320000-6 - Roboty izolacyjne

71250000-5 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zakończenie postępowania: Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia na podstawie art. 255 pkt. 3) ustawy z 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. 2019, poz. 2019 z późn. zmianami), ponieważ cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba, że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie unieważnienia: Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę w wysokości: 715.729,00 zł brutto. Cena zaproponowana w najkorzystniejszej ofercie przewyższają tę kwotę o 29.263,93 zł. W związku z tym, że Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na sfinansowanie zamówienia do wysokości oferty z najniższą ceną, zobowiązany jest unieważnić postępowanie.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 744992,93 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 908584,06 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 0 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2021-07-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane