Budowa kolumbarium na cmentarzu komunalnym w Pyskowicach -etap I i II
Gmina Pyskowice
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00130816
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00130816/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-07-29 11:58
- Lokalizacja
- Pyskowice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-28efef04-e54c-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 9691573512
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00130816 z dnia 2021-07-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa kolumbarium na cmentarzu komunalnym w Pyskowicach -etap I i II
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Pyskowice
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276257593
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Strzelców Bytomskich 3
1.5.2.) Miejscowość: Pyskowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-120
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmpyskowice@pyskowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.pyskowice.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://e-zp.pyskowice.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa kolumbarium na cmentarzu komunalnym w Pyskowicach -etap I i II2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-28efef04-e54c-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00130816
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-07-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000066/15/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.23 Budowa kolumbarium na cmentarzu komunalnym w Pyskowicach - etap I i II
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00115777/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.025.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 140727,09
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 73597,80 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na budowie kolumbarium (etap I i II) – budowli cmentarnej pełniącej funkcję zbiorowego grobowca, z elementów prefabrykowanych wraz z elementami towarzyszącymi na terenie Cmentarza Komunalnego przy ul. Poznańskiej w Pyskowicach. Do obowiązków Wykonawcy będzie należała bieżąca obsługa geodezyjna tj. wytyczenie i naniesienie reperu roboczego bez naniesienia obiektu na zasoby geodezyjne.
Zamawiający w załączniku nr 7 do SWZ pn. dokumentacja projektowa udostępnia cały projekt wykonania kolumbarium, jednakże informuje, iż przedmiotem niniejszego zamówienia jest tylko wykonanie I i II etapu prac. Powyższe oznaczone jest na rysunku nr PCK_PP kolorami: niebieskim I etap i kolorem żółtym II etap.
Zakres robót :
·Roboty przygotowawcze-przygotowanie terenu pod budowę,
·Roboty ziemne - korytowanie pod nawierzchnię,
·Kolumbarium - roboty ziemne-wykopy oraz przekopy
·Kolumbarium - fundamenty-betonowanie konstrukcji, zbrojenie, roboty izolacyjne, roboty murarskie,
·Kolumbarium - roboty murowe, betonowe, kamieniarskie, instalowanie wyrobów metalowych, konstrukcje z betonu zbrojonego,
·Podbudowa i nawierzchnia-roboty w zakresie różnych nawierzchni, fundamentowanie ścieżek ,
·Wyposażenie-dostawa i montaż nowych ławek żeliwnych, malowanych proszkowo na kolor czarny w ilości 4 sztuk. Siedzisko i oparcie ma być wykonane z zaimpregnowanych, drewnianych desek - kolor orzech, dwukrotnie pomalowanych lakierem.
Przed wbudowaniem materiałów Wykonawca zobligowany jest do przedłożenia certyfikatów, deklaracji użytkowych itp. i uzyskania akceptacji Inspektora Nadzoru powołanego przez Zamawiającego.
Szczegółowy opis zamówienia został określony w dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik nr 7 do SWZ, przedmiarze robót stanowiącym załącznik nr 5 do SWZ oraz w STWiORB stanowiącej załącznik do 6 do SWZ.
Przedmiar robót ma charakter informacyjno – pomocniczy, gdyż ze względu na przyjętą formę wynagrodzenia ryczałtowego, Wykonawca ma obowiązek wykonać przedmiot zamówienia zgodnie z dokumentacją projektową i specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych oraz wymaganiami określonymi we wzorze umowy. Jeżeli w SWZ Zamawiający posługuje się przedmiarem robót, to dokument ten ma jedynie na celu łatwiejsze skalkulowanie wynagrodzenia Wykonawcy.
Wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych lub projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników (art. 100 ust. 1 ustawy Pzp):
Nawierzchnia wykonanego chodnika musi być równa, a jej wysokość w miejscach przemieszczania pieszych musi być dostosowana do wysokości istniejącego krawężnika w miejscu przemieszczania i musi wynosić 2 cm.
2.1. Gwarancja będzie zgodna z ofertą, przy czym minimalny wymagany okres gwarancji wynosi 2 lata licząc od dnia odbioru końcowego przedmiotu zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45215400-1 - Roboty na cmentarzach
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Podstawą do unieważnienia przedmiotowego postępowania jest art. 256 ustawy Pzp. Zgodnie z nim: „Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert, jeżeli wystąpiły okoliczności powodujące, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione”. W dniu 15.07.2021 r. doszło do awarii technicznej Platformy e-Zamówienia, znajdującej się pod linkiem https://ezamowienia.gov.pl, co uniemożliwiło Zamawiającemu – Gminie Pyskowice opublikowanie w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenia o zamówieniu i wszczęcia postępowania nr ZP.271.025.2021. Na stronie platformy ukazał się komunikat o pracach serwisowych i czasowym przerwaniu działania platformy.W dniu 16.07.2021 r. Zamawiający podczas kolejnej próby publikacji swojego ogłoszenia, które posiadało status „robocze” zauważył, iż w wyniku awarii technicznej z dnia 15.07.2021 r. system UZP samoistnie opublikował w BZP ogłoszenie o zamówieniu pn. „Budowa kolumbarium na cmentarzu komunalnym w Pyskowicach - etap I i II i nr 2021/ BZP 00115777. Z uwagi na to, iż Zamawiający nie dokonał czynności publikacji ogłoszenia o zamówieniu w BZP i nie otrzymał dowodu jego publikacji, a postępowanie zarejestrowane na platformie e-Zamówienia w dalszym ciągu posiada status „w przygotowaniu” nie udostępnił on wykonawcom dokumentów postępowania na swojej stronie internetowej w „Systemie-ZP”. Okoliczności te powodują, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione.
Zamawiający nie jest w stanie zamieścić ogłoszenia o zamówieniu nr 2021/ BZP 00115777 oraz SWZ wraz z załącznikami na stronie prowadzonego postępowania z zachowaniem minimalnego - 14 dniowego terminu, o którym mowa w art. 283 ustawy Pzp, gdyż termin składania i otwarcia ofert wskazany w ogłoszeniu o zamówieniu mija w dniu 30.07.2021 r. Zachowanie tego terminu, jest niezbędne w celu zapewnienia wykonawcom czasu na zapoznanie się z dokumentacją postępowania, zadawanie pytań, przygotowanie i złożenie oferty. Ponadto Zamawiający nie może dokonać na platformie e-Zamówienia zmiany ogłoszenia o zamówieniu z przyczyn technicznych, z uwagi na to, iż nie dokonał czynności publikacji pierwotnego ogłoszenia.
W związku z powyższym zaistniały okoliczności, które powodują, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione.
| 2021-07-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |