„Przebudowa dróg gminnych stanowiących ulice Kilińskiego i Dąbrowskiego w Świeradowie-Zdroju”
Gmina Miejska Świeradów-Zdrój
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00131737
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00131737/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-07-30 08:47
- Lokalizacja
- Świeradów-Zdrój, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-03d669a4-da59-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 6161001947
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00131737 z dnia 2021-07-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa dróg gminnych stanowiących ulice Kilińskiego i Dąbrowskiego w Świeradowie-Zdroju”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Świeradów-Zdrój
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821397
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 11 Listopada 35
1.5.2.) Miejscowość: Świeradów-Zdrój
1.5.3.) Kod pocztowy: 59-850
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@swieradowzdroj.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://swieradowzdroj.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
http://bip.umswieradowzdroj.nv.pl/m,1421,roboty-budowlane.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Przebudowa dróg gminnych stanowiących ulice Kilińskiego i Dąbrowskiego w Świeradowie-Zdroju”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-03d669a4-da59-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00131737
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-07-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00003468/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 Przebudowa dróg gminnych stanowiących ulice Kilińskiegi i Dąbrowskiego w Świeradowie-Zdroju
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00101329/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: GMiI.271.12/2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiot zamówienia obejmuje przebudowę dróg gminnych stanowiących ulice Kilińskiego i Dąbrowskiego w Świeradowie-Zdroju.
Technologia wykonania robót drogowych remontowych została określona w specyfikacjach Technicznych oraz Warunkach wykonania robót drogowych, które stanowią załączniki do SWZ.
Zakres zadania obejmuje min.:
Projekt przewiduje przebudowę dwóch odcinków dróg gminnych ul. Kilińskiego o długości 152,0 m oraz ul. Dąbrowskiego o długości 85,0 m. Nawierzchnię dróg projektowano z mieszanki bitumicznej AC11S o gr. 4 cm. Jezdnia obu dróg ograniczona opornikiem drogowym betonowym o wym. 12x25x100 cm posadowionym na ławie betonowej z oporem wykonanej z betonu C12/15, zatopionym do poziomu nawierzchni jezdni. W ciągu ul. Dąbrowskiego od km 0+000 do 0+020 projektuje się ograniczenie z jednej strony nawierzchni drogi korytem betonowym typu "U" o wym. 15x60x50 cm posadowionym na ławie betonowej wykonanej z betonu C12/15.
Zestawienie danych technicznych:
ul. Kilińskiego
- powierzchnia jezdni: 642m2
- powierzchnia utwardzonych poboczy: brak
- długość drogi wewnętrznej : 152m
- szerokość drogi: 4,50m
ul. Dąbrowskiego
- powierzchnia jezdni: 285m2
- powierzchnia utwardzonych poboczy: 82m2
- długość drogi wewnętrznej : 85m
- szerokość drogi: 3,00m
- szerokość poboczy: 0,50m
- dł. koryta betonowego: 20m
Warstwy konstrukcji drogi:
- warstwa ścieralna z mieszanki bitumicznej AC11S gr. 4cm,
- warstwa wiążąca z mieszanki bitumicznej AC16W gr. 4cm,
- podbudowa z mieszanki niezwiązanej 0/31,5 stabilizowanej mechanicznie gr. 25cm,
- grunt stabilizowany cementem C1,5/2,0 gr. 15cm.
Warstwy konstrukcji poboczy tylko ul. Dąbrowskiego):
- nawierzchnia z mieszanki niezwiązanej 0/31,5 gr. 15 cm podwójnie skropiona emulsją bitumiczną.
4.1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera umowa, dokumentacja projektowa i specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych zwane dalej dokumentacją.
4.2. Dokumentacja ta jest załącznikiem do ogłoszenia o przetargu i jest dostępna na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
4.3. Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp w sytuacji, gdyby w dokumentacji projektowej lub STWiORB, a więc w dokumentach opisującym przedmiot zamówienia, zawarto odniesienie do norm, ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Pzp a takim odniesieniom nie towarzyszyło wyrażenie „lub równoważne”, to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w każdej takiej normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych. W związku z powyższym należy przyjąć, że każdej: normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważne”.
4.4. Zgodnie z art. 101 ust. 5 Pzp wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym w tych dokumentach, jest obowiązany udowodnić, poprzez dołączenie do oferty stosownych przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Działając na podstawie art. 255 pkt 7 ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia 11 września 2019r. (t. jedn. Dz. U. z 2019r., poz. 2019 z późn. zm.)- dalej „Pzp” Zamawiający poinformował, że unieważnia przedmiotowe postępowanie z uwagi na fakt, że Wykonawca uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznegoSEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 246604,57 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 246604,57 PLN
| 2021-07-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |