Modernizacja elewacji frontowej budynku Urzędu Miejskiego w Czersku

GMINA CZERSK

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00131756
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00131756/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-07-30 08:55
Lokalizacja
Czersk, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-631ce785-e405-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
5551908979
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty remontowe i renowacyjneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty elewacyjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00131756 z dnia 2021-07-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja elewacji frontowej budynku Urzędu Miejskiego w Czersku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA CZERSK

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092351274

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Kościuszki 27

1.5.2.) Miejscowość: Czersk

1.5.3.) Kod pocztowy: 89-650

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL637 - Chojnicki

1.5.7.) Numer telefonu: (52) 395-48-10.

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad_miejski@czersk.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://platformazakupowa.pl/pn/czersk

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/czersk

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja elewacji frontowej budynku Urzędu Miejskiego w Czersku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-631ce785-e405-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00131756

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-07-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001924/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.15 Modernizacja elewacji frontowej budynku Urzędu Miejskiego w Czersku

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00113398/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WZ.271.42.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 85409,52 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

5.1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane pn..: Modernizacja elewacji frontowej budynku Urzędu Miejskiego w Czersku.
5.2. Przedmiot zamówienia szczegółowo został określony w dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, oraz w przedmiarze robót stanowiących załączniki do SWZ.
5.3. O ile w opisie przedmiotu zamówienia, szczegółowych specyfikacjach technicznych, i innych dokumentach, wyjaśnieniach do przetargu Zamawiający wskazuje nazwy producentów materiałów, urządzeń, wyrobów itp., oznacza to, że Wykonawca może przyjąć rozwiązania wskazane przez Zamawiającego lub równoważne. Wykonawca musi jednak wykazać, że zastosowane materiały, urządzenia itp. są równoważne.
5.4. Wszystkie określenia i nazwy materiałów służą jedynie do określenia parametrów jakościowych użytych materiałów. Brak określenia szczególnych wymogów przez Zamawiającego
w przedmiocie standardu wykonania (jakości materiałów, sprzętu, urządzeń, itp.) oznacza, że Wykonawca wywiąże się ze swoich obowiązków, kiedy zachowa średni standard wykonania, po jego akceptacji przez Zamawiającego.
5.5. Zamawiający uzna, że oferta jest równoważna, jeżeli przedstawia przedmiot zamówienia o właściwościach funkcjonalnych i jakościowych takich samych lub lepszych od tych, które zostały określone w SWZ, lecz oznaczonych innym znakiem towarowym, patentem lub pochodzeniem. Przy czym istotne jest to, że produkt równoważny to produkt, który nie jest identyczny, tożsamy z produktem referencyjnym, ale posiada pewne, istotne dla Zamawiającego, zbliżone do produktu referencyjnego cechy i parametry.
Przedmiotem zamówienia jest: „Modernizacja elewacji frontowej budynku Urzędu Miejskiego w Czersku”.
1. Przedmiot zamówienia obejmuje:
1.1. Prace zabezpieczające.
1.1.1. Wykonanie rusztowania przy elewacji budynku.
1.1.2. Wykonanie daszku zabezpieczającego chodnik i ścieżkę rowerową przed upadkiem materiałów i narządzi podczas prowadzonych prac.
1.1.3. Oznakowanie przejścia dla pieszych i przejazdu dla rowerów.
1.2. Prace budowlane.
1.2.1. Sprawdzenie całej elewacji pod kątem stabilności tynku.
1.2.2. Odkucie luźnych fragmentów tynku na ścianach i wykuszu.
1.2.3. Odkurzenie całej płaszczyzny tynku.
1.2.4. Dwukrotne ręczne zmycie elewacji.
1.2.5. Zagruntowanie całej płaszczyzny elewacji gruntem głębokopenetrującym.
GRUNT:
Środek głębokogruntujący na bazie spoiwa z żywicy polimerowej rozpuszczonej
w rozpuszczalnikach organicznych.
1.2.6. Obłożenie odkrytych elementów drewnianych siatką.
1.2.7. Uzupełnienie ubytków tynkiem cementowo-wapiennym.
1.2.8. Wykonanie na całej płaszczyźnie warstwy wzmacniającej z zaprawy szpachlowo klejowej* z dwiema warstwami siatki zbrojącej
*ZAPRAWA SZPACHLOWO KLEJOWA:
Zaprawa szpachlowo klejowa do siatki z włóknem rozproszonym i pisakiem kwarcowym
w masie.
1.2.9. Wykonanie gzymsów i obwolut z zaprawy szpachlowo-klejowej*.
1.2.10. Gruntowanie przed tynkowaniem.
1.2.11. Ułożenie warstw tynku silikonowego cienkowarstwowego o fakturze baranka.
1.2.12. Malowanie dwukrotne silikonową farba fasadową.
2. Uwaga! Zamawiający jest w trakcie zatwierdzenia przez Starostę Chojnickiego zgłoszenia robót budowlanych dla w/w zakresu prac budowlano-remontowych. Przewidywany termin to 31.07.2021 r.
3. Wykonawca przedstawi Zamawiającemu przed podpisaniem umowy harmonogram prac.
4. Zamawiający określił łączny czas realizacji umowy do 2 miesięcy od dnia jej podpisania. Jednak Zamawiający wymaga, aby samo wykonywanie robót budowlanych nie przekroczyło 45 dni kalendarzowych (w ciągłości). W pozostałym czasie Wykonawca powinien zorganizować sobie zaplecze budowy, ewentualnych podwykonawców i dostawców materiałów budowlanych, dokumentację formalną budowy, w tym m.in.: POR i decyzje z GDDKiA na prowadzenie prac w pasie drogowym, zatwierdzenie wniosków materiałowych.
5. Teren prac budowlanych musi być odpowiednio zabezpieczony i odgrodzony.
6. Wykonawca zgłosi Zamawiającemu z conajniej 2-dniowym wyprzedzeniem prace budowlane, które mogą utrudnić funkcjonowanie Urzędu Miejskiego w Czersku.
7. Zamawiający wymaga, aby ciągi komunikacyjne i ewakuacyjne, w tym droga pożarowa, były wolne od przeszkód, materiałów budowalnych i sprzętu budowlanego.
8. Wykonawca we własnym zakresie i na własny koszt w miejscu wskazanym przez Zamawiającego ustawi kontener na materiały budowalne rozbiórkowe oraz inne materiały budowlane, które potem na własny koszt zutylizuje.
9. Wykonawca przygotuje i uzgodni z zarządcami dróg, w tym GDDKiA, tymczasowy projekt organizacji ruchu na czas realizacji inwestycji.
10. Wykonawca uzyska z GDDKiA decyzję na prowadzenie robót w pasie drogowym.
11. Wykonawca na własny koszt opracuje i wprowadzi tymczasowy projekt organizacji ruchu.
12. Przedmiot zamówienia szczegółowo został określony w dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, oraz w przedmiarze robót stanowiących załączniki do SWZ.
13. Zamawiający, zgodnie z zapisami art. 95 ustawy Pzp wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy:
a) wykonanie robót ogólnobudowlanych,
b) wykonywanie robót wykończeniowych,
c) Obowiązki Wykonawcy z tytułu spełnienia niniejszego wymogu określają Ogólne Warunki Umowy (OWU).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45443000-4 - Roboty elewacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie unieważniono na podstawie art. 255 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r., poz. 2019 ze zm.).
Zgodnie z art. 255 pkt 1 w/w ustawy Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty.

Uzasadnienie:

Art. 255 ust. 1 w/w ustawy stanowi, że Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: 1) nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty;
W związku z powyższym unieważniono postępowanie.
2021-07-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane