Przebudowa i remont drogi powiatowej nr 1141D na odcinku Trzebcz - Komorniki
Polkowicki Zarząd Dróg Powiatowych
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00132500
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00132500/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-07-30 13:01
- Lokalizacja
- Polkowice, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-28502197-c93d-11eb-911f-9ad5f74c2a25
- Identyfikator
- 6922160703
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00132500 z dnia 2021-07-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa i remont drogi powiatowej nr 1141D na odcinku Trzebcz - Komorniki
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Polkowicki Zarząd Dróg Powiatowych
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390688630
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: św. Sebastiana 1
1.5.2.) Miejscowość: Polkowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 59-100
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski
1.5.7.) Numer telefonu: 76 7299235
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro@pzdp.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: pzdp.bip.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
www.pzdp.bip.gov.pl http://miniportal.uzp.gov.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
drogi publiczne powiatowe
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa i remont drogi powiatowej nr 1141D na odcinku Trzebcz - Komorniki2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-28502197-c93d-11eb-911f-9ad5f74c2a25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00132500
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-07-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00077862/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PZDP.254.5.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 406504 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
• remont istniejącej nawierzchni jezdni i mijanek – ok. 8.300 m2 (jezdnia: 4 m x 2.025 m, mijanki 4 x 1,6 m x 31,25 m), wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej poprzez frezowanie nierówności, profilowanie masą mineralna większych nierówności, ułożenie warstwy ścieralnej, (destrukt powstały w wyniku frezowania należy przeznaczyć do wbudowania w pobocze drogi),• remont pobocza drogi – dwustronnie, poprzez wzmocnienie destruktem/kruszywem z dodatkowym miałowaniem, z korytowaniem na szerokość 0,5 m, głębokość 10 cm – ok. 1.990 m2 (1.990 m x 0,5 m x 2)
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
4.5.5.) Wartość części: 400000 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
• budowa pasa izolacyjnego o nawierzchni z kostki betonowej o powierzchni ok 90 m2, z krawężnikiem i obrzeżem (1 m x 90 m),• montaż wyniesionego przejścia dla pieszych
• remont istniejącej nawierzchni jezdni – ok. 360 m2 (4 m x 90 m), wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej poprzez frezowanie nierówności, profilowanie masą mineralna większych nierówności, ułożenie warstwy ścieralnej, (destrukt powstały w wyniku frezowania należy przeznaczyć do wbudowania w pobocze drogi),
• remont pobocza drogi – jednostronnie, poprzez wzmocnienie destruktem/kruszywem z dodatkowym miałowaniem, z korytowaniem na szerokość 0,5 m, głębokość 10 cm – ok. 40 m2 (80 m x 0,5 m),
• opracowanie i zatwierdzenie i wprowadzenie stałej organizacji ruchu
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
4.5.5.) Wartość części: 50000 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
• remont istniejącej nawierzchni jezdni i mijanek – ok. 1.200 m2 (4 m x 300 m), wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej poprzez frezowanie nierówności, profilowanie masą mineralna większych nierówności, ułożenie warstwy ścieralnej, (destrukt powstały w wyniku frezowania należy przeznaczyć do wbudowania w pobocze drogi),• przebudowa pobocza drogi – jednostronnie, poprzez wzmocnienie destruktem/kruszywem z dodatkowym miałowaniem, z korytowaniem na szerokość 0,5 m, głębokość 10 cm – ok. 150 m2 (150 m x 0,5 m)
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
4.5.5.) Wartość części: 50000 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 411112,86 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 910599,75 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 411112,86 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ZABERD SA
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 930612039
7.3.3) Ulica: Bystrzycka
7.3.4) Miejscowość: Wrocław
7.3.5) Kod pocztowy: 54-215
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-07-27
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 411112,86 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2021-09-30Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu zostały złożone 4 oferty. Oferent, którego oferta została najwyżej oceniona nie złożył podmiotowych środków dowodowych, przez co Zamawiający odrzucił jego ofertę. Wartość kolejnej oferty wynosi 60.182,79 zł brutto i przekracza możliwości finansowe Zamawiającego, który zgodnie z informacją przekazaną w dniu 29.06.2021 r. zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie części nr 2 zamówienia kwotę brutto – 50.000,00 zł. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu zostało złożonych 5 ofert. Oferent, którego oferta została najwyżej oceniona nie złożył podmiotowych środków dowodowych, przez co Zamawiający odrzucił jego ofertę. Wartość kolejnej oferty wynosi 70.135,83 zł brutto i przekracza możliwości finansowe Zamawiającego, który zgodnie z informacją przekazaną w dniu 29.06.2021 r. zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie części nr 3 zamówienia kwotę brutto – 50.000,00 zł. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej
| 2021-07-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |