Roboty budowlane związane z budową dwóch peronów przystankowych w rejonie skrzyżowania ul. Baletowa/ul. Sarabandy w Warszawie.
MIASTO STOŁECZNE WARSZAWA DZIELNICA URSYNÓW
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00132342
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00132342/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-07-30 12:20
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-80c3d8c7-defe-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 5252248481
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00132342 z dnia 2021-07-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Roboty budowlane związane z budową dwóch peronów przystankowych w rejonie skrzyżowania ul. Baletowa/ul. Sarabandy w Warszawie.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Stołeczne Warszawa - Dzielnica Ursynów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 01525964000138
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Komisji Edukacji Narodowej 61
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 02-777
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ursynow.wzp@um.warszawa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ursynow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zamowienia.um.warszawa.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Roboty budowlane związane z budową dwóch peronów przystankowych w rejonie skrzyżowania ul. Baletowa/ul. Sarabandy w Warszawie.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-80c3d8c7-defe-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00132342
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-07-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000102/15/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.28 Roboty bud zw z budową dwóch peronów przystankowych w rejonie skrzyżowania ul. Baletowa/ul. Sarabandy
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00106938/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: KZP-XII-WZP.271.40.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 144843,69 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane związane z budową dwóch peronów przystankowych w rejonie skrzyżowania ul. Baletowa/ul. Sarabandy w Warszawie.
Zakres robót obejmuje:
1) rozebranie istniejącej nawierzchni chodników z kostki betonowej,
2) rozebranie istniejącej wyspy,
3) rozebranie istniejącej nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego,
4) rozebranie krawężników betonowych,
5) rozebranie obrzeży betonowych,
6) wykonanie koryta pod chodnik azyl i zjazd,
7) roboty ziemne,
8) regulację wysokościową włazów studni telekomunikacyjnej,
9) wykonanie warstwy mrozoochronnej z mieszanki związanej z cementem,
10) wbudowanie nowych obrzeży betonowych i krawężników betonowych na ławie betonowej,
11) ułożenie warstwy ścieralnej na chodnikach z płyt betonowych 50x50x7,
12) ułożenie warstwy ścieralnej z kostki betonowej na azylu i zjeździe,
13) zniesienie barier architektonicznych poprzez wykonanie obniżonych krawężników w miejscu przejść dla pieszych oraz zastosowanie żółtych płytek z wypustkami,
14) wdrożenie projektu stałej organizacji ruchu.
Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia określony został w Projekcie budowlano-wykonawczym „Budowa peronów przystankowych w rejonie skrzyżowania ul. Baletowej i Sarabandy w Warszawie” autorstwa firmy TRAFFIC Pracownia Projektowa.
1. Opis stanu istniejącego:
Inwestycja zlokalizowana jest w dzielnicy Ursynów w Warszawie na działkach o nr ew.: 1/2 z obrębu
1-09-39, 26/1 z obrębu 1-09-41, 31/3 z obrębu 1-09-50, 69/1 i69/6 z obrębu 1-09-51.
Ulica Baletowa jest drogą powiatową klasy L, o nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego, po której poruszają się autobusy komunikacji miejskiej ZDM.
2. Dodatkowe wytyczne i informacje dot. zamówienia:
1) Wykonawca zobowiązuje się do wykonania prac zgodnie z Zarządzeniem nr 1682/2017 Prezydenta m.st. Warszawy z dnia 23.10.2017 r. w sprawie tworzenia na terenie miasta stołecznego Warszawy dostępnej przestrzeni, w tym infrastruktury dla pieszych ze szczególnym uwzględnieniem osób o ograniczonej mobilności i percepcji.
2) Wykonawca zobowiązuje się do opracowanie we własnym zakresie i na własny koszt projektów czasowej zmiany organizacji ruchu na okres wykonywania robót i uzgodnienie tych projektów z właściwymi jednostkami, wykonanie wszystkich robót związanych z wprowadzeniem czasowej zmiany organizacji ruchu oraz jej likwidację (w tym uzgodnienie z Zarządem Transportu Miejskiego zmian w zakresie komunikacji autobusowej).
3) Dokumentacja powykonawcza winna zawierać m.in. pozwolenia administracyjne, dziennik budowy/robót, odbiory częściowe i końcowe, atesty, certyfikaty i inne dokumenty dopuszczające materiały i urządzenia do eksploatacji, rysunki techniczne, tworzące dokumentację powykonawczą wraz z naniesionymi zmianami, jakie ewentualnie wystąpiły w toku prac. Dokumentacja powykonawcza obejmuje również wykonanie kompleksowej, geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej zagospodarowania terenu – nawierzchni i innych elementów wytworzonych – w formie graficznej (plik .dwg oraz .pdf) i opisowej (plik .xls - forma tabeli określająca ich liczbę/ilość oraz ceny jednostkowe)
4) Wykonawca zobowiązany jest uzyskać protokoły odbioru Zarządu Dróg Miejskich i Zarządu Transportu Miejskiego.
Zgłoszenie inwentaryzacji powykonawczej do powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego jest obowiązkiem Wykonawcy – należy ją zgłosić zgodnie z przepisami prawa geodezyjnego i dostarczyć Zamawiającemu mapę z pomiarami oraz pieczęcią właściwego organu potwierdzającą wpływ oraz oświadczenie geodety dotyczące zgłoszenia.
Dokumentację powykonawczą Wykonawca złoży najpóźniej w dniu odbioru końcowego robót.
5) Po zakończeniu prac montażowo-budowlanych teren należy uporządkować, a elementy nie podlegające przebudowie i ingerencji (tj. zieleń) doprowadzić do stanu jak przed ich rozpoczęciem.
Wymagania związane z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia (klauzule społeczne):
1) Zamawiający w przedmiotowym postępowaniu stosuje klauzulę społeczną na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.
2) Wykonawca zobowiązuje się do zapewnienia, że czynności w zakresie realizacji zamówienia na roboty budowlane, przez cały okres wykonywania Przedmiotu Umowy, będą wykonywane przez osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę w rozumieniu Kodeksu Pracy przez Wykonawcę lub Podwykonawcę.
3) Warunek, o którym mowa w ust. 2 zostanie spełniony poprzez zatrudnienie na podstawie umowy o pracę nowych pracowników lub wyznaczenie do realizacji zamówienia zatrudnionych już osób wykonujących czynności w zakresie prac budowlanych, w tym w szczególności wykonujące prace przygotowawcze, roboty ziemne, roboty brukarskie.
4) Szczegółowy opis obowiązków, uprawnień i sankcji z tytułu niespełnienia warunków wynikających z klauzuli społecznej został zawarty we wzorze umowy.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa ww. treść, która będzie załącznikiem nr 1 do umowy wraz z załącznikami oraz:
Projektowane postanowienia umowy stanowiące załącznik nr 3 do SWZ;
Dokumentacja projektowa – załącznik nr 6a do SWZ;
Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót – załącznik nr 6b do SWZ;
Przedmiar robót – załącznik nr 6c do SWZ;
Wzór materiałów informacyjnych – załącznik nr 6d do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233221-4 - Malowanie nawierzchi
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
45233320-8 - Fundamentowanie dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
• Art. 255 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych.„Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli nie złożono żadnego
wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty”
Podstawa faktyczna:
W przedmiotowym postępowaniu nie złożono żadnej oferty.
| 2021-07-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |