Budowa drogi gminnej Nr 100044L na odcinku od km 0+838 do km 1+433,4 wraz z budową kanalizacji deszczowej z miejscowości Zakanale
GMINA KONSTANTYNÓW
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00132429
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00132429/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-07-30 12:42
- Lokalizacja
- Konstantynów, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3f392f9a-db24-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 5372312388
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00132429 z dnia 2021-07-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa drogi gminnej Nr 100044L na odcinku od km 0+838 do km 1+433,4 wraz z budową kanalizacji deszczowej z miejscowości Zakanale
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KONSTANTYNÓW
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 030237581
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul.Kard. St. Wyszyńskiego 2
1.5.2.) Miejscowość: Konstantynów
1.5.3.) Kod pocztowy: 21-543
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL811 - Bialski
1.5.7.) Numer telefonu: +48 83 3414192
1.5.8.) Numer faksu: +48 83 3414192
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina.konstantynow@gmail.com
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: ugkonstantynow.bip.lubelskie.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ugkonstantynow.bip.lubelskie.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa drogi gminnej Nr 100044L na odcinku od km 0+838 do km 1+433,4 wraz z budową kanalizacji deszczowej z miejscowości Zakanale2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3f392f9a-db24-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00132429
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-07-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00103558/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IZP.271.9.2021.EK
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 791425,36 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa drogi gminnej Nr 100044L na odcinku od km 0+838 do km 1+433,4 wraz z budową kanalizacji deszczowej z miejscowości Zakanale”. 4.2. Zakres robót obejmuje w szczególności:
roboty rozbiórkowe (roboty pomiarowe, ścinka drzew, mechaniczne karczowanie pni, rozbiórka nawierzchni betonowej, rozbiórka krawężników, rozbiórka przepustów),
wykonanie przepustów z rur HDPE średnicy 60 i 40 cm
ustawienie krawężników betonowych na ławie betonowej -1215 m
wykonanie warstwy ulepszonego podłoża z gruntu stabilizowanego spoiwem hydraulicznym o grubości 31 cm - 3537 m2
wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego o ciągłym uziarnieniu (0-31,5)
o grubości warstwy 20 cm i pow. 3175 m2,
wykonanie warstwy wiążącej z betonu asfaltowego AC-16W, grubość warstwy po zagęszczeniu 5 cm – o pow. 3175 m2
spryskanie warstwy wiążącej emulsją asfaltową,
wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego AC 11S m o grubości warstwy po zagęszczeniu 4 cm, o pow. 3996,3 m2.
wykonanie zjazdów o nawierzchni z kruszywa łamanego, o pow. 365,8 m2
oznakowanie,
przebudowa linii kablowej NN (usunięcie kolizji)
przebudowa gazociągu
przesunięcie hydrantów ppoż.
kanalizacja deszczowa
zahumusować i obsiać mieszanką traw pobocza i skarpy
W zakres zamówienia wchodzi tez wykonanie powykonawczej inwentaryzacji geodezyjnej . 4.4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku Nr 1 do SWZ. Składają się na niego następujące dokumenty:
1) dokumentacja projektowa w tym projekt budowlany i projekt stałej organizacji ruchu,
2) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB),
3) Przedmiar robót,
Z uwagi na to, że wynagrodzenie Wykonawcy wskazane w ofercie będzie miało charakter ryczałtowy, Wykonawca przy wycenie oferty powinien opierać się na zakresie wskazanym w dokumentacji projektowej, o której mowa w pkt 4.4.1) oraz STWIORB. Przedmiar robót ma charakter pomocniczy. Wystąpienie w trakcie realizacji umowy robót nieujętych w przedmiarze lub robót w większej ilości w stosunku do przyjętej w przedmiarze nie będzie uprawniało Wykonawcy do żądania dodatkowego wynagrodzenia - jeżeli roboty te ujęte były w dokumentacji projektowej, o której mowa w pkt 4.4 1) oraz STWIORB.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45231220-3 - Roboty budowlane w zakresie gazociągów
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne :Postępowanie zostało unieważnione na podstawie przepisów art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty (oferty z najniższa ceną) przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Uzasadnione faktyczne:
W prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w oznaczonym terminie na składanie ofert wpłynęła jedna oferta złożona przez Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A ul. Sidorska 84-90, 21-500 Biała Podlaska, z ceną ofertową brutto: 1.101.037,24 zł.
Zamawiający przed otwarciem ofert działając na podstawie art. 222 ust. 4 ustawy Pzp podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia 849.00,00 zł brutto.
Przedmiotowe postępowanie zostało unieważnione w oparciu o art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty (oferty z najniższa ceną) przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Po dokonanej analizie możliwości finansowej Zamawiający uznał, że nie jest możliwe zwiększenie kwoty pierwotnie przeznaczonej na realizację zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1101037,24 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1101037,24 PLN
| 2021-07-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |