Remont ogrodzenia przy Szkole Podstawowej nr 96 przy ul. Sarabandy 16/22 w Warszawie

MIASTO STOŁECZNE WARSZAWA DZIELNICA URSYNÓW

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00132452
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00132452/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-07-30 12:48
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2b527753-d58a-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
5252248481
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneElementy ogrodzeńNakładanie powierzchni kryjącychRoboty remontowe i renowacyjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00132452 z dnia 2021-07-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont ogrodzenia przy Szkole Podstawowej nr 96 przy ul. Sarabandy 16/22
w Warszawie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Stołeczne Warszawa - Dzielnica Ursynów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 01525964000138

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Komisji Edukacji Narodowej 61

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 02-777

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ursynow.wzp@um.warszawa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ursynow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zamowienia.um.warszawa.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont ogrodzenia przy Szkole Podstawowej nr 96 przy ul. Sarabandy 16/22
w Warszawie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2b527753-d58a-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00132452

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-07-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000102/15/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.12 Remont ogrodzenia przy Szkole Podstawowej Nr 96 przy ul. Sarabandy 16/22 w Warszawie.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00095069/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: KZP-XII-WZP.271.36.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 196641,90 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest remont ogrodzenia przy Szkole Podstawowej nr 96 przy ul. Sarabandy 16/22 w Warszawie.
Informacje ogólne
Remont ogrodzenia Szkoły Podstawowej nr 96, ul. Sarabandy 16/22 w Warszawie, dz. ew. nr 31 obręb 1-09-66.
Celem remontu istniejącego ogrodzenia Szkoły Podstawowej nr 96 przy ul. Sarabandy 16/22 w Warszawie jest naprawa złego stanu technicznego.
Ogrodzenie będące przedmiotem zamówienia przebiega po granicy działki. Ponadto istnieją jeszcze ogrodzenia wewnętrzne wydzielające trafostację i parking dla pracowników. Ogrodzenia przebiegają w większości na styku z prywatnymi posesjami. W ogrodzeniach są bramy i furtki przewidziane do wymiany lub remontu. Przy ogrodzeniu rosną liczne drzewa i krzewy. Od strony sąsiadujących posesji do ogrodzenia w wielu miejscach zamontowano panele. Po obu stronach ogrodzenia często występują różnice wysokości (do ok 25 cm).
Ogrodzenie otaczające działkę na betonowej podmurówce wysokości ok 160 cm. Podmurówka betonowa, wykonywana na miejscu, szerokości ok 20 cm. Przy każdym słupie poszerzenie o wymiarach 20 x 20 cm. Słupy podwójne z teowników stalowych. Rozstaw słupów co ok 2,5 m. W niektórych miejscach żelbetowe słupki wysokości ok 180 cm. Panele w postaci ram z kątowników stalowych wypełnionych sztachetami z ceowników lub prętów zbrojeniowych. Wszystkie elementy metalowe ze stali czarnej malowane.
Ogrodzenie wydzielające trafostację z trzech stron od terenu szkoły wysokości ok 3 m. Podmurówka betonowa, wykonywana na miejscu, szerokości ok 20 cm. Słupy i panele stalowe, wykonywane z różnych improwizowanych elementów.
Ogrodzenie jest w większości w złym stanie. W podmurówkach ubytki. Elementy stalowe skorodowane z licznymi ubytkami. Ogrodzenie szczególnie od strony wschodniej zniszczone przez korzenie drzew. W kilku miejscach ogrodzenie poprzerastane gałęziami.
Dane liczbowe
Łączna długość ogrodzenia 576,0 m.b. Liczba bram 4 szt. Liczba furtek 2 szt.
Przeznaczenie i program użytkowy
Przeznaczenie i lokalizacja nie ulegają zmianie. Jedynie zmieniono przebieg ogrodzenia przy dużych dębach.
Ogrodzenie wysokości ok. 170 cm wykonane z systemowych przęseł ze stalowych profili zamkniętych i słupków stalowych. Przewidziano wykorzystanie istniejących cokołów.
Przewidziano montaż nowych bram i furtek.
Ponadto zaplanowano montaż szlabanu automatycznego na drodze wewnętrznej.
Inne cechy terenu
Szerokość furtek i brak progów pod nimi umożliwia dostęp na teren szkoły osobom niepełnosprawnym.
Obszar na którym znajduje się działka nie podlega opiece Konserwatora Zabytków.
Remont nie wpływa na środowisko i otaczający ją teren oraz nie stwarza zagrożenia dla zdrowia ludzi. Brak emisji zanieczyszczeń gazowych. Brak emisji hałasu, wibracji i promieniowania. Brak wpływu na pozostawiony drzewostan i glebę. Odprowadzenie wód deszczowych, istniejące, bez zmian powierzchniowo na teren działki własnej.
Działka nie znajduje się w granicach terenu górniczego.
Ochrona pożarowa, nie dotyczy – wyłącznie tereny zewnętrzne, otwarte.
Zakres robót:
-oczyszczenie terenu przy ogrodzeniu
- przesunięcie trzech przęseł przy drzewach (ogrodzenie w części parkingu przy wejściu)
-czyszczenie, odtłuszczanie, malowanie całości ogrodzenia
- naprawa furtki – montaż nowej klamki
- wymiana furtki na nową
- montaż dwóch nowych bram o szerokości 490 i 250 cm wraz z wymianą słupków stalowych
- wymiana 12 uszkodzonych paneli na nowe, dostosowane do istniejącego ogrodzenia
- obejście dębów ogrodzeniem dostosowanym do istniejącego ogrodzenia
- naprawa uszkodzonych cokołów
- dostawa i montaż paneli drewnianych wys. 180 cm
-demontaż i ponowny montaż tabliczek informacyjnych na ogrodzeniu
-montaż siatki piłkochwytu
-montaż szlabanu automatycznego
-zabezpieczenie drzew i krzewów na okres wykonywania robót

Rozwiązania konstrukcyjne i materiałowe

Prace rozbiórkowe, przygotowawcze
Do demontażu ogrodzenia można przystąpić dopiero po przywiezieniu na teren budowy materiałów niezbędnych do wykonania konkretnego odcinka. Ma to na celu skrócenie do minimum czasu gdy nie będzie ogrodzenia.
Przed przystąpieniem do rozbiórki ogrodzenia należy zdemontować i zabezpieczyć w celu ponownego montażu wszystkie tabliczki informacyjne. Po wykonaniu ogrodzenia należy je zamontować ponownie.
Wszystkie wymiary należy potwierdzić w naturze. Dotyczy to szczególnie rozstawy słupów na istniejących cokołach gdyż słupy muszą znajdować się na wysokości poszerzeń cokołów.
Rozbiórki cokołów przy ogrodzeniu parkingu
Cokoły przeznaczone do rozbiórki należy zdemontować na całej ich głębokości (ok. 1,0 m). Cokoły betonowe, wylewane na miejscu.
Cały materiał rozbiórkowy należy wywieźć z terenu budowy.
Oczyszczenie terenu
Przy cokołach z biegiem czasu nagromadził się materiał głównie pochodzenia organicznego (liście, uschłe trawy, ziemia itp.). W wielu miejscach całkowicie zasłaniając cokół.
Pas szerokości min. 1 m od ogrodzenia należy uporządkować.
Naniesiony materiał wraz z trawą należy usunąć i wywieźć z terenu budowy. Drzewa i krzewy należy pozostawić.
Naprawa istniejących cokołów i słupów
Istniejące cokoły (nie przeznaczone do rozbiórki) i słupy podlegają naprawie. Elementy o konstrukcji betonowej, otynkowane.
Słupy o wymiarach w rzucie ok. 20 x 20 cm i wysokości ok. 200 cm, zakończone czterospadowo –wyrobione w tynku. Podmurówka wystająca ponad grunt na ok. 20 cm bez nakrywy. Szerokość podmurówki 20 cm, z poszerzeniami do 40 cm w miejscach słupków stalowych.
Wszystkie widoczne powierzchnie podmurówki i słupów należy oczyścić i usunąć luźne fragmenty. Ubytki i spękania uzupełnić zaprawą betonową.
Wszystkie widoczne powierzchnie cokołów i słupów należy pomalować farbami do betonu, bezbarwnymi lub w kolorze szarym. Malowanie wykonać również na min. 5 cm części podziemnej cokołów i słupów.

Fundamenty i cokoły nowe
Fundamenty wiercone
Dla słupów przewidziano fundamenty betonowe punktowe (stopy). Identyczny fundament przewidziano dla ram bram.
Fundament okrągły, wiercony, o średnicy ok. 35 cm, bezszalunkowy. Górna powierzchnia fundamentu powinna znajdować się ok. 10 cm poniżej gruntu lub chodnika. Spód fundamentu min. 90 cm poniżej poziomu gruntu. Fundament wykonany z betonu klasy nie niższej niż C16/20, niezbrojony.

Ogrodzenie stalowe
Słupy
Element wykonany z profilu stalowego, kwadratowego 60 x 60 mm. Grubość ścianki min. 2 mm. Zabetonowane (beton klasy min. C16/20). Do każdego słupa należy przyspawać 4 marki z otworami do montażu paneli. Elementy zespawane ze sobą. Spawy szlifowane.
Elementy stalowe ocynkowane i malowane na kolor uzgodniony z Dyrektorem placówki. Słupy zakończone daszkiem z tworzywa sztucznego, mrozoodpornego.
Panele
Elementy zespawane ze sobą. Spawy szlifowane. Ramy wyposażone w łączniki mocujące do słupów, każda rama 4 łączniki. Całość ram ocynkowana i malowana proszkowo na kolor uzgodniony z Dyrektorem placówki. Mocowanie ram do słupów za pomocą śrub nierdzewnych lub ocynkowanych. W jednym panelu należy wykonać otwór dostosowany do wielkości elektrycznej skrzynki przyłączeniowej.
Bramy rozwieralne
Należy wykonać 2 dwuskrzydłowe bramy rozwieralne. Bramy wysokości 180 cm i szerokości odpowiednio 490 cm i 250 cm. Wymiary sprawdzić w naturze.
Bramy wykonane z ram z profili stalowych min. 40 x 40 mm x 2. Wypełnienie identycznymi sztachetami jak reszta ogrodzenia. Każde skrzydło wyposażone w min. 3 zawiasy. Zamknięcie za pomocą pręta blokowanego w tulei zabetonowanej w gruncie i nakładki z ceownika stalowego.
Elementy zespawane ze sobą. Spawy szlifowane. Elementy stalowe ocynkowane i malowane fabrycznie na kolor uzgodniony z Dyrektorem placówki.
Zamknięcie wyposażone w uchwyt - miejsce dla kłódki i samą kłódkę. Bramy otwierane do środka.
Furtki
W ogrodzeniu zaprojektowano dwie furtki jednoskrzydłowe. Każda furtka wysokości 180 cm i szerokości w osiach słupów 100 cm. Minimalna szerokość w świetle skrzydła to 90 cm.
Pojedyncza furtka wykonana z ram z profili stalowych min. 40 x 40 2 mm. Każde skrzydło wyposażone w min. 3 zawiasy. Wypełnienie identycznymi sztachetami jak reszta ogrodzenia. Elementy zespawane ze sobą. Spawy szlifowane. Elementy stalowe ocynkowane i malowane fabrycznie na kolor uzgodniony z dyrektorem placówki.
Zamknięcie za pomocą zamka z klamką i wkładką patentową. Furtki otwierane do środka.
Montaż szlabanu
Instalacja zasilania
Dla zasilanie instalacji należy dobudować w rozdzielnicy głównej zabezpieczenie nadprądowe 1 fazowe 16 A ch.”B” dla zasilenia szlabanu. Zasilanie wykonać przewodem YKY 4x4 mm2.
Układanie linii kablowych
Na zewnątrz projektowane linię układać w rurach osłonowych typu DVR 75 mm, na głębokości minimum 60 cm. Dla ułożenia linii konieczne jest rozebranie i ponowne ułożenie chodnika z betonowej kostki brukowej.
Szlaban
Samoblokujący szlaban elektromechaniczny.
Produkt wyposażony w min.:
Obudowę z ocynkowanej i lakierowanej stali.
Wbudowaną centralę sterującą z jednokanałowym dekoderem radiowym.
Fotokomórkę blokującą zamykanie.
Moduł SOS.
Sprężyny wyważające ramię.
Ramie szlabanu płaskie z gumami ochronnymi lub tubowe wykonane z rury aluminiowej średnicy min. 60 mm malowanej na biało z naklejkami odblaskowymi.
Lampę ostrzegawczą, pomarańczową.
5 pilotów sterujących.
Parametry produktu:
Zasilanie 230V.
Silnik min. 24V.
Minimalny czas otwarcia 3 s.
Długość ramienia 3,5 – 4,0 m.
Montaż do gruntu za pomocą fundamentu betonowego.
Siatki piłkochwytów
Siatki zamocować do linek naciągowych (góra i dół). Siatka ochronna do piłki nożnej, polipropylenowa, bezwęzłowa. gł. 100/100 Grubość linki min. 4 mm. Kolor zielony. Wysokość siatki 210 cm.

Obowiązki wynikające z klauzuli społecznej
1. Zamawiający w przedmiotowym postępowaniu stosuje klauzulę społeczną na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.

Pełny opis przedmiotu zamówienia w pkt. 6 SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

34928220-6 - Elementy ogrodzeń

45442000-7 - Nakładanie powierzchni kryjących

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
• Art. 255 pkt 3 ustawy Pzp
„Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”
Uzasadnienie faktyczne:
Oferta złożona przez Wykonawcę Zakład Budowlany AUSTENIT Walczyk Tadeusz, Zawada 10, 28-230 Połaniec została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2) lit. c) ustawy Pzp. Wartość kolejnej oferty, złożonej przez Wykonawcę GRANABUD Przedsiębiorstwo Remontowo Budowlane Rafał Gębal wynosi 368 388,00 zł brutto. Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie niniejszego zamówienia kwotę 241 869,54 zł brutto. Mając na uwadze fakt, iż kwota zaoferowana przez ww. Wykonawcę znacząco przekracza kwotę jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia a Zamawiający nie jest w stanie zwiększyć tej kwoty do ceny oferty najkorzystniejszej, Zamawiający unieważnienia przedmiotowe postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 237500,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 590400,00 PLN

2021-07-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane