Modernizacja budynku Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Ratowicach przy ul. Wrocławskiej 36 w zakresie konstrukcji dachu, działka nr 258, obręb Ratowice, gmina Czernica

GMINA CZERNICA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00133851
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00133851/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-08-02 13:09
Lokalizacja
Czernica, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-919995bc-e617-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
9121101093
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty remontowe i renowacyjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00133851 z dnia 2021-08-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja budynku Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Ratowicach przy ul. Wrocławskiej 36 w zakresie konstrukcji dachu, działka nr 258, obręb Ratowice, gmina Czernica

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA CZERNICA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931934986

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Kolejowa 3

1.5.2.) Miejscowość: Czernica

1.5.3.) Kod pocztowy: 55-003

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@czernica.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://czernica.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja budynku Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Ratowicach przy ul. Wrocławskiej 36 w zakresie konstrukcji dachu, działka nr 258, obręb Ratowice, gmina Czernica

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-919995bc-e617-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00133851

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00003580/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Modernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Ratowicach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00117670/02

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: MTP.271.2.15.2021.MK

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompleksowych robót budowlanych polegających na modernizacji budynku Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Ratowicach przy ul. Wrocławskiej 36 w zakresie konstrukcji dachu wraz z więźbą dachową, pokrycia dachu nad starą częścią budynku, częścią dobudowaną i łącznikiem oraz pozostałych elementów dachu, działka nr 258, obręb Ratowice, gmina Czernica.
2) Podstawowy zakres zamówienia obejmuje m.in.:
a) roboty budowlane będą wykonywane na podstawie Decyzji Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Powiecie Wrocławskim nr 43/2021 z dnia 24 czerwca 2021r. w zakresie wykonania określonych robót dotyczących elementów więźby dachowej, pokrycia dachowego, wyłazów i okien dachowych, instalacji odgromowej, konstrukcji wieżyczki oraz kominów,
b) przedmiot zamówienia będzie realizowany zgodnie z załączoną dokumentacją techniczną, w tym ekspertyzą budowlaną z kwietnia/lipca 2020r., przedmiarem (poz. 15-37, 45-110) i Decyzją nr 43/2021 z dnia 24 czerwca 2021r.,
c) Zamawiający pomocniczo udostępnia przedmiary robót. Przedmiary mogą nie uwzględniać pełnego zakresu robót wynikających z dokumentacji technicznej oraz uzgodnień i decyzji,
d) koszty wszystkich niezbędnych czynności związanych z realizacją robót ponosi wykonawca, m.in. uzgodnień, w tym zajęcia pasa drogowego, zapewnienia mediów do obsługi budowy, wywozu odpadów, oznaczenia terenu budowy itd.
e) w trakcie prac remontowych szczególną uwagę należy zwrócić na bezpieczeństwo wokół budynku ze względu na potencjalną obecność dzieci i innych osób na terenie przyszkolnym,
f) do obowiązków Wykonawcy należy przygotowanie terenu objętego pracami do możliwości realizacji prac budowlanych i zabezpieczenie mienia znajdującego się na terenie prowadzenia robót,
g) Wykonawca ma obowiązek zapewnić w czasie trwania prac objętych niniejszą umową bezpieczeństwo i ochronę zdrowia dla pracowników własnych oraz pozostałych osób przebywających na terenie budowy,
h) na Wykonawcy spoczywa obowiązek prawidłowego wygrodzenia, zabezpieczenia i oznakowania placu budowy ze szczególną starannością,
i) Wykonawca nie będzie miał wyłącznego dostępu do terenu budowy,
j) w przypadku konieczności przeprowadzenia prac remontowych w czasie funkcjonowania szkoły prace te organizuje się w sposób nienarażający osób pozostających pod opieką szkoły na niebezpieczeństwo i uciążliwości wynikające z prowadzonych prac oraz z zastosowaniem szczególnych środków ostrożności. Miejsca prowadzenia prac należy zabezpieczyć przed dostępem osób nieuprawnionych, w szczególności uczniów,
k) Wykonawca musi umożliwić dojazd i dojście do nieruchomości, w przypadku robót wymagających czasowego ograniczenia przejazdu lub przejścia wykonawca ma obowiązek uzgodnić termin z użytkownikiem i odpowiednio wcześniej poinformować zamawiającego,

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

UZASADNIENIE PRAWNE
Zgodnie z art. 255 pkt. 1 ustawy Pzp – Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty.

UZASADNIENIE FAKTYCZNE
W niniejszym postępowaniu, w terminie przewidzianym na składanie ofert tj. do dnia 2 sierpnia 2021 r. do godziny 10:00, nie wpłynęła żadna oferta.
2021-08-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane