„Budowa modułowego budynku przedszkola przy Szkole Podstawowej w Jędrzychowie w formule zaprojektuj i wybuduj”

GMINA POLKOWICE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00134113
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00134113/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-08-02 14:28
Lokalizacja
Polkowice, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-fd20e559-e3d6-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
6922253936
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty w zakresie nawierzchni ulicUsługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00134113 z dnia 2021-08-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa modułowego budynku przedszkola przy Szkole Podstawowej w Jędrzychowie w formule zaprojektuj i wybuduj”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA POLKOWICE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647618

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Polkowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 59-100

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.7.) Numer telefonu: +48 76 8474121

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: a.begier@gmina.polkowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.polkowice.eu/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Budowa modułowego budynku przedszkola przy Szkole Podstawowej w Jędrzychowie w formule zaprojektuj i wybuduj”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fd20e559-e3d6-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00134113

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00002233/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.39 Budowa modułowego budynku przedszkola przy SP w Jędrzychowie w formule zaprojektuj i wybuduj

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00113199/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.26.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 926640,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Budowa modułowego budynku przedszkola przy Szkole Podstawowej w Jędrzychowie” w formule zaprojektuj i wybuduj, w ramach zadania pn.: „Budowa modułowego budynku przedszkola przy SP w Jędrzychowie””.
Przedmiot zamówienia dotyczy wykonania dokumentacji projektowej na budowę modułowego przedszkola przy Szkole Podstawowej w Jędrzychowie (projekty budowlane i wykonawcze, Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych), uzyskanie w imieniu Zamawiającego niezbędnych decyzji i uzgodnień, wykonanie robót budowlanych wraz z przyłączami wod.-kan. i elektroenergetycznymi oraz usługami i pracami towarzyszącymi niezbędnymi do prawidłowego wykonania zamówienia.
Zakres przedmiotowej Inwestycji, przewidzianych robót, wymogi Zamawiającego oraz uwarunkowania realizacji zamówienia związane z budową modułowego przedszkola przy Szkole Podstawowej w Jędrzychowie został określony w Programie Funkcjonalno-Użytkowym.
Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia sporządzony był z uwzględnieniem wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy Pzp.
Prace projektowe oraz roboty budowlane należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami oraz na warunkach określonych umową.
Zamawiający dopuszcza sytuację zmian w zakresie rozwiązań materiałowych w stosunku do przedstawionych w Programie Funkcjonalno-Użytkowym.
Okoliczności te muszą być uwzględnione przez Wykonawcę na etapie przygotowania ofert.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Oferta z najniższą ceną tj. 1.697.400,00 zł przewyższa kwotę, którą zamawiający może przeznaczyć na jego realizację (środki jakie Zamawiający przeznaczył na realizację zamówienia wynoszą 760.000,00 zł). W związku z powyższym przedmiotowe postępowanie unieważnia się na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Prawo zamówień publicznych.
Zgodnie z art. 255 pkt 3) ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, która zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1697400 PLN

2021-08-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane