„Budowa punktu informacji turystycznej z miejscem odpoczynku dla rowerzystów, wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu w obrębie ulicy A. Mickiewicza w Lubomi”
Gmina Lubomia
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00135094
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00135094/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-08-03 12:19
- Lokalizacja
- Lubomia, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-635e0229-d992-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 6471704471
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00135094 z dnia 2021-08-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa punktu informacji turystycznej z miejscem odpoczynku dla rowerzystów, wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu w obrębie ulicy A. Mickiewicza w Lubomi”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Lubomia
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258718
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Szkolna 1
1.5.2.) Miejscowość: Lubomia
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-360
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki
1.5.7.) Numer telefonu: 32 451 66 14
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: lubomia@lubomia.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://lubomia.idcom-web.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ugl.lubomia.finn.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Budowa punktu informacji turystycznej z miejscem odpoczynku dla rowerzystów, wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu w obrębie ulicy A. Mickiewicza w Lubomi”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-635e0229-d992-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00135094
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001905/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Budowa punktu informacji turystycznej z miejscem odpoczynku dla rowerzystów, wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu w obrębie ulicy A. Mickiewicza w Lubomi
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zamawiający ubiega się o dofinansowanie zadania ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 20202.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00102116/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RI.271.01.2021.EM
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane na zadaniu inwestycyjnym
pn.: „Budowa punktu informacji turystycznej z miejscem odpoczynku dla rowerzystów, wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu w obrębie ulicy A. Mickiewicza w Lubomi”.
2.Zakres robót obejmuje w szczególności:
1) zagospodarowanie terenu, w tym wykonanie nawierzchni, obramowania, nasadzenia oraz budowę wiaty z betonu, stali i elementów drewnianych,
2) dostawę i montaż małej architektury wraz z informacją wizualną (ławki, stoły, stojak rowerowy, kosze na śmieci, stacja ładowania rowerów, totem zewnętrzny dotykowy wraz z systemem zdalnego zarządzania treścią, telebim, ekspozytor samonośny).
3. Teren rekreacyjny planowany do utworzenia w ramach operacji obejmuje fragment działki numer 1370/44, znajdujący się przy ulicy Adama Mickiewicza w Lubomi. Powierzchnia działki pod inwestycję to 220 m2.
4. Na szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, stanowiący Załącznik Nr 1 do SWZ, opisujący zakres wykonywanych robót będących przedmiotem zamówienia składają się:
1)Projekt budowlany (Projekt zagospodarowania terenu) – wielobranżowy,
2)Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB),
3)Przedmiar robót.
Z uwagi na to, że wynagrodzenie Wykonawcy wskazane w ofercie będzie miało charakter ryczałtowy, Wykonawca przy wycenie oferty powinien opierać się na zakresie wskazanym w dokumentacji projektowej oraz STWiORB. Przedmiar robót ma charakter pomocniczy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w terminie składania ofert wpłynęła jedna oferta z ceną ofertową: 445 489,97 zł brutto.Przed otwarciem ofert Zamawiający podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości: 184 613,36 złotych brutto.
Przedmiotowe postępowanie ulega unieważnieniu w oparciu o art. 255 pkt 3) ustawy Pzp ustawy Pzp, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Po dokonanej analizie możliwości finansowej jednostki Zamawiający uznał, że nie jest możliwe zwiększenie kwoty pierwotnie przeznaczonej na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 445489,97 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 445489,97 PLN
| 2021-08-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |