Termomodernizacja budynków szkół na terenie gminy Dąbrowa Białostocka

GMINA DĄBROWA BIAŁOSTOCKA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00134258
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00134258/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-08-02 15:25
Lokalizacja
Dąbrowa Białostocka, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0cd2a58d-e0a1-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
5451683713
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie budynkówOchrona odgromowaRoboty izolacyjneIzolacja cieplnaRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalowanie centralnego ogrzewaniaRoboty instalacyjne gazoweInstalowanie drzwi i okien, i podobnych elementówRoboty elewacyjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00134258 z dnia 2021-08-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja budynków szkół na terenie gminy Dąbrowa Białostocka

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA DĄBROWA BIAŁOSTOCKA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050659042

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Solidarności 1

1.5.2.) Miejscowość: Dąbrowa Białostocka

1.5.3.) Kod pocztowy: 16-200

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki

1.5.7.) Numer telefonu: 85 7121 100

1.5.8.) Numer faksu: 85 7121 017

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dabrowab@beep.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.dabrowa-bial.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/dabrowa_bial

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Termomodernizacja budynków szkół na terenie gminy Dąbrowa Białostocka

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0cd2a58d-e0a1-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00134258

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00004205/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.10 Termomodernizacja budynków szkół na terenie gminy Dąbrowa Białostocka

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00110166/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BRG. 271.37.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2105028,40 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Termomodernizacja budynku Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Różanymstoku w zakresie:
• docieplenie ścian zewnętrznych parteru i piętra, docieplenie ścian zewnętrznych piwnic, docieplenie stropu nad wnęką przy wejściu, docieplenie stropodachu,
• częściowa wymiana stolarki zewnętrznej – okien piwnic, okien parteru i piętra oraz drzwi zewnętrznych,
• wymiana instalacji centralnego ogrzewania dla budynku, który przewiduje wymianę instalacji centralnego ogrzewania, wymianę grzejników wraz z montażem zaworów termostatycznych,
• przerobienie kotłowni z paliwa stałego na kocioł gazowy (propan butan),
• prace wykończeniowe i malarskie,
• demontaż (i ponowny montaż) instalacji odgromowej oraz demontaż istniejących warstw stropodachu, docieplenie dachu granulatem z wełny mineralnej, wykończenia dachu obróbką blacharską oraz montaż rur spustowych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45312310-3 - Ochrona odgromowa

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45321000-3 - Izolacja cieplna

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45443000-4 - Roboty elewacyjne

4.5.5.) Wartość części: 669118,12 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Suchodolinie w zakresie:
• docieplenie ścian zewnętrznych piwnicy, docieplenie ścian zewnętrznych nadziemia, docieplenie zadaszenia nad wejściem głównym, docieplenie stropodachu niewentylowanego, docieplenie balkonu,
• prace wykończeniowe i malarskie,
• przerobienie kotłowni z paliwa stałego na kocioł gazowy (propan butan),
• demontaż i ponowny montaż instalacji odgromowej (jeżeli po demontażu instalacja nie będzie w odpowiednim stanie do ponownego montażu należy wymienić na nową, według odrębnego opracowania),
• częściowa wymiana stolarki okiennej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45312310-3 - Ochrona odgromowa

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45321000-3 - Izolacja cieplna

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45443000-4 - Roboty elewacyjne

4.5.5.) Wartość części: 609491,71 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu Wielkim w zakresie:
• docieplenie ścian zewnętrznych parteru i piętra, docieplenie ścian zewnętrznych piwnic, docieplenie stropu nad wnęką przy wejściu, docieplenie stropodachu,
• częściowa wymianę stolarki zewnętrznej – okien piwnic, okien parteru i piętra oraz drzwi zewnętrznych,
• wymiana instalacji c.o.; montaż zaworów termostatycznych i powrotnych przy wszystkich grzejnikach, wymianę pionów i gałązek w instalacji, izolację termiczną i regulacje hydrauliczną,
• przerobienie kotłowni z paliwa stałego na kocioł gazowy (propan butan),
• prace wykończeniowe i malarskie,
• demontaż i ponowny montaż instalacji odgromowej (jeżeli po demontażu instalacja nie będzie w odpowiednim stanie do ponownego montażu należy wymienić na nową, według odrębnego opracowania).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45312310-3 - Ochrona odgromowa

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45321000-3 - Izolacja cieplna

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45443000-4 - Roboty elewacyjne

4.5.5.) Wartość części: 826418,57 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia kwotę 1 550 690,00 zł. brutto na całość zadania, w tym na część I – Termomodernizację budynku Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Różanymstoku kwotę 638 549,00 zł brutto, na część II – Termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej w Suchodolinie kwotę 289 250,00 zł brutto oraz na część III – Termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu Wielkim kwotę 622 891,00 zł brutto.
W postępowaniu złożono dwie oferty. Oferta Wykonawcy WMB Budownictwo Sp. z o.o. została złożona na wszystkie trzy części zamówienia, Wykonawca zaoferował wykonanie I części zamówienia za kwotę 1 032 656,66 zł brutto, II część zamówienia za kwotę 922 010,32 zł brutto oraz III części zamówienia za kwotę 1 165 195,52 zł brutto. Wykonawca KDBUD Sp. z o.o. złożył ofertę na wykonanie dwóch części zamówienia, Wykonawca zaoferował wykonanie I części zamówienia za kwotę 1 101 342,12 zł brutto, natomiast wykonanie II części zamówienia za kwotę 961 112,34 zł brutto.
Obie oferty złożone w przedmiotowym postępowaniu, w tym oferta z najniższą ceną przewyższają kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1032656,66 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1101342,12 PLN

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia kwotę 1 550 690,00 zł. brutto na całość zadania, w tym na część I – Termomodernizację budynku Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Różanymstoku kwotę 638 549,00 zł brutto, na część II – Termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej w Suchodolinie kwotę 289 250,00 zł brutto oraz na część III – Termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu Wielkim kwotę 622 891,00 zł brutto.
W postępowaniu złożono dwie oferty. Oferta Wykonawcy WMB Budownictwo Sp. z o.o. została złożona na wszystkie trzy części zamówienia, Wykonawca zaoferował wykonanie I części zamówienia za kwotę 1 032 656,66 zł brutto, II część zamówienia za kwotę 922 010,32 zł brutto oraz III części zamówienia za kwotę 1 165 195,52 zł brutto. Wykonawca KDBUD Sp. z o.o. złożył ofertę na wykonanie dwóch części zamówienia, Wykonawca zaoferował wykonanie I części zamówienia za kwotę 1 101 342,12 zł brutto, natomiast wykonanie II części zamówienia za kwotę 961 112,34 zł brutto.
Obie oferty złożone w przedmiotowym postępowaniu, w tym oferta z najniższą ceną przewyższają kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 922010,32 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 961112,34 PLN

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia kwotę 1 550 690,00 zł. brutto na całość zadania, w tym na część I – Termomodernizację budynku Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Różanymstoku kwotę 638 549,00 zł brutto, na część II – Termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej w Suchodolinie kwotę 289 250,00 zł brutto oraz na część III – Termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu Wielkim kwotę 622 891,00 zł brutto.
W postępowaniu złożono dwie oferty. Oferta Wykonawcy WMB Budownictwo Sp. z o.o. została złożona na wszystkie trzy części zamówienia, Wykonawca zaoferował wykonanie I części zamówienia za kwotę 1 032 656,66 zł brutto, II część zamówienia za kwotę 922 010,32 zł brutto oraz III części zamówienia za kwotę 1 165 195,52 zł brutto. Wykonawca KDBUD Sp. z o.o. złożył ofertę na wykonanie dwóch części zamówienia, Wykonawca zaoferował wykonanie I części zamówienia za kwotę 1 101 342,12 zł brutto, natomiast wykonanie II części zamówienia za kwotę 961 112,34 zł brutto.
Obie oferty złożone w przedmiotowym postępowaniu, w tym oferta z najniższą ceną przewyższają kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1165195,52 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1165195,52 PLN

2021-08-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane