Remont ulicy Brzozowej i utwardzenie ulicy Polnej w Byczynie
Gmina Byczyna
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00135373
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00135373/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-08-03 13:49
- Lokalizacja
- Byczyna, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ece09a3e-e5f6-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 7511750102
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00135373 z dnia 2021-08-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont ulicy Brzozowej i utwardzenie ulicy Polnej w Byczynie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Byczyna
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 53141299300000
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 1
1.5.2.) Miejscowość: Byczyna
1.5.3.) Kod pocztowy: 46-220
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.5.7.) Numer telefonu: 77 413 41 50
1.5.8.) Numer faksu: 77 413 41 50
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@byczyna.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.byczyna.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://bip.byczyna.pl/10906/4568/7-remont-ulicy-brzozowej-i-utwardzenie-ulicy-polnej-w-byczynie.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont ulicy Brzozowej i utwardzenie ulicy Polnej w Byczynie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ece09a3e-e5f6-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00135373
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00002715/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Remont ulicy Brzozowej i utwardzenie ulicy Polnej w Byczynie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00116736/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OŚ.271.7.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 84509,98 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane pn.: „Remont ulicy Brzozowej i utwardzenie ul. Polnej w Byczynie”.
Na Ul. Brzozowej przewidziano sfrezowanie istniejącej nawierzchni bitumicznej oraz wykonanie nowej z dostosowaniem do istniejącej niwelety po obecnym śladzie. Na całej długości remontowanej ulicy przewiduje się wykonanie dwóch nowych odcinków chodnika oraz punktowe wyrównanie niwelety krawężnika. Z uwagi na rosnące drzewo w chodniku od km 0+057 do km 0+068 przewiduje się punktowe zawężenie jezdni i wykonanie nowego chodnika kosztem jezdni. Na długości 5,0m wykonana zostanie nawierzchnię bitumiczną jezdni a na pozostałym odcinku z destruktu o szerokości 4,0m.
Na remontowanym odcinku drogi planuje się wykonanie nowej warstwy ścieralnej o grubości 5cm. Chodnik ma być wykonany z betonowej kostki brukowej grubości 8cm ułożonej na podsypce cementowo-piaskowej. Nowe odcinki chodnika od strony jezdni mają być ograniczone krawężnikiem typu ulicznego 15/30/100cm, a od strony posesji obrzeżem 8/30/100cm.Na wjazdach niweleta krawężnika ma być zaniżona do 4cm. Krawężniki i obrzeża mają być ułożone na ławie betonowej z C12/15. Na istniejącej podbudowie na ulicy Polnej należy ułożyć nawierzchnię z 8-10 centymetrowej warstwy destruktu pozyskanego z frezowania warstwy ścieralnej ul. Brzozowej.
W km 0+060 planuje się likwidację znajdującej się tam studzienki ściekowej i wykonanie nowej w km 0+068,5.
2. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera:
a) Dokumentacja projektowa - Załącznik nr 8 do SWZ.
b) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych - Załącznik nr 9 do SWZ.
c) Przedmiar robót - Załącznik nr 10 do SWZ.
3. Rozwiązania równoważne:
W każdym przypadku użycia w opisie przedmiotu zamówienia norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca analizując dokumentację opisującą przedmiot zamówienia powinien założyć, że każdemu odniesieniu, o którym mowa w ww. przepisach użytemu w dokumentacji opisującej przedmiot zamówienia towarzyszy wyraz „lub równoważne". W przypadku, gdy w SWZ lub załącznikach zostały użyte znaki towarowe, oznacza to, że są podane przykładowo i określają jedynie minimalne oczekiwane parametry jakościowe oraz wymagany standard. Wykonawca może zastosować materiały lub urządzenia równoważne, lecz o parametrach technicznych i jakościowych podobnych lub lepszych, których zastosowanie w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań przyjętych w dokumentacji opisującej przedmiot zamówienia. Wykonawca, który zastosuje urządzenia lub materiały równoważne będzie obowiązany wykazać w trakcie realizacji zamówienia, że zastosowane przez niego urządzenia i materiały spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Użycie w SWZ lub załącznikach oznakowania, etykiety oznacza, że Zamawiający akceptuje także wszystkie inne oznakowania potwierdzające, że dane roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają równoważne wymagania. W przypadku, gdy wykonawca z przyczyn od niego niezależnych nie może uzyskać określonego przez Zamawiającego oznakowania, etykiety lub oznakowania, etykiety potwierdzającego, że dane roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają równoważne wymagania, Zamawiający w terminie przez siebie wyznaczonym akceptuje inne odpowiednie środki dowodowe, w szczególności dokumentację techniczną producenta, o ile dany wykonawca udowodni, że roboty budowlane, dostawy lub usługi, które mają zostać przez niego wykonane, spełniają wymagania określonego oznakowania lub określone wymagania wskazane przez Zamawiającego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:Art. 255, pkt 3) PZP
Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli:
cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty;
Do postępowania wpłynęła jedna oferta: cena brutto 224.188,36 zł
Zamawiający podał, że na realizację zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę 90.000,00 zł. (brutto). Równocześnie Zamawiający informuje, iż nie posiada środków budżetowych na zwiększenie tej kwoty.
W związku z tym, zgodnie z art. 255 pkt 3) PZP Zamawiający zmuszony jest unieważnić postępowanie.
Mając na uwadze powyższe należy uznać, iż decyzja Zamawiającego jest zgodna ze stanem faktycznym i prawnym przedmiotowego postępowania. W oparciu o obowiązujące przepisy Zamawiający był zobowiązany do podjęcia decyzji o unieważnieniu postępowania.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 224188,36 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 224188,36 PLN
| 2021-08-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |