Przebudowa (modernizacja) zasobu mieszkaniowego Gminy Piekarach Śląskie – III części

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00200588
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00200588/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-04-22 14:45
Lokalizacja
Piekary Śląskie, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-afc379e9-2e8c-4d2c-99c4-9f051ace3f73
Identyfikator
6530004150
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty remontowe i renowacyjneRoboty instalacyjne elektryczneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

Wykonawcy

3 przyznane

KRYSTIAN WOLNIKMYSŁOWICE, PL · lot 0
171 785,52 PLN
KRYSTIAN WOLNIKMYSŁOWICE, PL · lot 1
113 083,67 PLN
KRYSTIAN WOLNIKMYSŁOWICE, PL · lot 2
159 223,66 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00200588 z dnia 2025-04-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa (modernizacja) zasobu mieszkaniowego Gminy Piekarach Śląskie – III części

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zakład Gospodarki Mieszkaniowej

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 271049051

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: gen. Jerzego Ziętka 60

1.5.2.) Miejscowość: Piekary Śląskie

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-940

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zgm@zgm.piekary.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zgm.piekary.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://bip.zgm.piekary.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Działalność w zakresie zarządu i administracji nieruchomościami zabudowanymi i niezabudowanymi stanowiącymi własność lub współwłasność Gminy Piekary Śląskie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa (modernizacja) zasobu mieszkaniowego Gminy Piekarach Śląskie – III części

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-afc379e9-2e8c-4d2c-99c4-9f051ace3f73

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00200588

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-04-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00056844/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 "Przebudowa zasobu mieszkaniowego", "Przebudowa gminnych lokali mieszkalnych w budynku przy ul. Kalwaryjskiej 66 i 64", "Budowa węzłów sanitarnych w budynku przy ul. Czarnieckiego 1a w Piekarach Śl."

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00117649

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZGM/NZ-263-29/2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 528510,66 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Nazwa zamówienia:
„Przebudowa (modernizacja) zasobu mieszkaniowego Gminy Piekarach Śląskie – III części”.
1.1. Część I pod nazwą: Przebudowa (modernizacja) mieszkań o adresach:
• Ul. Konstantego Damrota 24/II/2
• Ul. Konstantego Damrota 24/II/3.
2. Opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa (modernizacja) zasobu mieszkaniowego Gminy Piekary Śląskie w budynkach administrowanych przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Piekarach Śląskich polegająca w szczególności na wykonaniu robót ogólnobudowlanych instalacji wodno – kanalizacyjnych oraz elektrycznych w zależności od potrzeb w każdym z mieszkań.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki do SWZ:
- załącznik nr 4 tj. STWiORB,
- załącznik nr 6 tj. dokumentacje techniczne i przedmiary robót.
3. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę i Podwykonawców, na podstawie stosunku pracy w rozumieniu art. 22 §1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (tekst jednolity Dz. U. z 2023 r., poz. 1465 ze zm.) osób wykonujących czynności wchodzące w tzw. koszty bezpośrednie. Wymóg ten dotyczy osób (pracowników fizycznych), które wykonują czynności bezpośrednio związane z wykonaniem robót opisanych w dokumentacji technicznej, przedmiarach robót, STWiORB tj. wymianą/naprawą podłóg, naprawą i malowaniem ścian i sufitów oraz wykonujących roboty związane z instalacjami. Wymóg nie dotyczy m.in. osób kierujących robotami, dostawców materiałów, usług transportowych oraz osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, urzędujących członków organów zarządzających lub nadzorczych wykonawcy, wspólników spółki jawnej lub partnerskiej urzędujących członków organów zarządzających lub nadzorczych wykonawcy, wspólników spółki jawnej lub partnerskiej w zakresie, w jakim będą wykonywać osobiście roboty na rzecz Zamawiającego bądź Wykonawcy. Sposób kontroli oraz sankcje związane z niespełnieniem ww. wymogu opisane są w projektowanych postanowieniach umownych.
4. Przedmiotowe środki dowodowe: Nie dotyczy.
5. Dla każdej części zostanie zawarta odrębna umowa.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

4.5.5.) Wartość części: 204477,59 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Nazwa zamówienia:
„Przebudowa (modernizacja) zasobu mieszkaniowego Gminy Piekarach Śląskie – III części”.
1.2. Część II pod nazwą: Przebudowa (modernizacja) mieszkań o adresach:
• Ul. Konstantego Damrota 19/7
• Ul. Konstantego Damrota 19/4.
2. Opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa (modernizacja) zasobu mieszkaniowego Gminy Piekary Śląskie w budynkach administrowanych przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Piekarach Śląskich polegająca w szczególności na wykonaniu robót ogólnobudowlanych instalacji wodno – kanalizacyjnych oraz elektrycznych w zależności od potrzeb w każdym z mieszkań.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki do SWZ:
- załącznik nr 4 tj. STWiORB,
- załącznik nr 6 tj. dokumentacje techniczne i przedmiary robót.
3. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę i Podwykonawców, na podstawie stosunku pracy w rozumieniu art. 22 §1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (tekst jednolity Dz. U. z 2023 r., poz. 1465 ze zm.) osób wykonujących czynności wchodzące w tzw. koszty bezpośrednie. Wymóg ten dotyczy osób (pracowników fizycznych), które wykonują czynności bezpośrednio związane z wykonaniem robót opisanych w dokumentacji technicznej, przedmiarach robót, STWiORB tj. wymianą/naprawą podłóg, naprawą i malowaniem ścian i sufitów oraz wykonujących roboty związane z instalacjami. Wymóg nie dotyczy m.in. osób kierujących robotami, dostawców materiałów, usług transportowych oraz osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, urzędujących członków organów zarządzających lub nadzorczych wykonawcy, wspólników spółki jawnej lub partnerskiej urzędujących członków organów zarządzających lub nadzorczych wykonawcy, wspólników spółki jawnej lub partnerskiej w zakresie, w jakim będą wykonywać osobiście roboty na rzecz Zamawiającego bądź Wykonawcy. Sposób kontroli oraz sankcje związane z niespełnieniem ww. wymogu opisane są w projektowanych postanowieniach umownych.
4. Przedmiotowe środki dowodowe: Nie dotyczy.
5. Dla każdej części zostanie zawarta odrębna umowa.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

4.5.5.) Wartość części: 135022,01 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Nazwa zamówienia:
„Przebudowa (modernizacja) zasobu mieszkaniowego Gminy Piekarach Śląskie – III części”.
1.3. Część III pod nazwą: Przebudowa (modernizacja) mieszkań o adresach:
• Ul. Romualda Traugutta 1/I/1
• Ul. Romualda Traugutta 1/I/1a.
2. Opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa (modernizacja) zasobu mieszkaniowego Gminy Piekary Śląskie w budynkach administrowanych przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Piekarach Śląskich polegająca w szczególności na wykonaniu robót ogólnobudowlanych instalacji wodno – kanalizacyjnych oraz elektrycznych w zależności od potrzeb w każdym z mieszkań.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki do SWZ:
- załącznik nr 4 tj. STWiORB,
- załącznik nr 6 tj. dokumentacje techniczne i przedmiary robót.

3. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę i Podwykonawców, na podstawie stosunku pracy w rozumieniu art. 22 §1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (tekst jednolity Dz. U. z 2023 r., poz. 1465 ze zm.) osób wykonujących czynności wchodzące w tzw. koszty bezpośrednie. Wymóg ten dotyczy osób (pracowników fizycznych), które wykonują czynności bezpośrednio związane z wykonaniem robót opisanych w dokumentacji technicznej, przedmiarach robót, STWiORB tj. wymianą/naprawą podłóg, naprawą i malowaniem ścian i sufitów oraz wykonujących roboty związane z instalacjami. Wymóg nie dotyczy m.in. osób kierujących robotami, dostawców materiałów, usług transportowych oraz osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, urzędujących członków organów zarządzających lub nadzorczych wykonawcy, wspólników spółki jawnej lub partnerskiej urzędujących członków organów zarządzających lub nadzorczych wykonawcy, wspólników spółki jawnej lub partnerskiej w zakresie, w jakim będą wykonywać osobiście roboty na rzecz Zamawiającego bądź Wykonawcy. Sposób kontroli oraz sankcje związane z niespełnieniem ww. wymogu opisane są w projektowanych postanowieniach umownych.
4. Przedmiotowe środki dowodowe: Nie dotyczy.
5. Dla każdej części zostanie zawarta odrębna umowa.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

4.5.5.) Wartość części: 189011,06 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 171785,52 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 189124,77 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 171785,52 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe IDEA Krystian Wolnik

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 241285823

7.3.3) Ulica: Stalmacha 13a/24

7.3.4) Miejscowość: Mysłowice

7.3.5) Kod pocztowy: 41-400

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-04-16

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 171785,52 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 113083,67 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 126873,22 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 113083,67 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe IDEA Krystian Wolnik

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 241285823

7.3.3) Ulica: Stalmacha 13a/24

7.3.4) Miejscowość: Mysłowice

7.3.5) Kod pocztowy: 41-400

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-04-16

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 113083,67 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 159223,66 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 178319,50 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 159223,66 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe IDEA Krystian Wolnik

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 241285823

7.3.3) Ulica: Stalmacha 13a/24

7.3.4) Miejscowość: Mysłowice

7.3.5) Kod pocztowy: 41-400

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-04-16

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 159223,66 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-04-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane