„Budowa boiska przy Szkole Podstawowej w Polichtach” Zadanie realizowane z dotacji celowej z budżetu WM w ramach projektu "Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa - MIRS"

GMINA GROMNIK

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00136023
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00136023/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-08-04 09:32
Lokalizacja
Gromnik, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b868360c-e3cd-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
8732614007
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanychRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00136023 z dnia 2021-08-04

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa boiska przy Szkole Podstawowej w Polichtach”

Zadanie realizowane z dotacji celowej z budżetu WM w ramach projektu "Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa - MIRS"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA GROMNIK

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 851660950

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Witosa 2

1.5.2.) Miejscowość: Gromnik

1.5.3.) Kod pocztowy: 33-180

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL217 - Tarnowski

1.5.7.) Numer telefonu: 14 65 14 202, 14 65 14 238

1.5.8.) Numer faksu: 14 65 14 095

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@gromnik.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gromnik.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://bip.malopolska.pl/uggromnik,m,342909,2021.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Budowa boiska przy Szkole Podstawowej w Polichtach”

Zadanie realizowane z dotacji celowej z budżetu WM w ramach projektu "Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa - MIRS"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b868360c-e3cd-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00136023

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001683/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Budowa boiska przy Szkole Podstawowej w Polichtach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00113121/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IK.271.9.2021.ZP

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa boiska przy Szkole Podstawowej w Polichtach, na dz. nr 204, Gmina Gromnik
Zakres zamówienia obejmuje:
budowę boiska o wymiarach 32,10 x 19,10 (28,10 x 15,10)m z nawierzchnią syntetyczną poliuretanową, na warstwie elastycznej, przepuszczalnej,
oświetlenie boiska,
budowę ogrodzenia po obwodzie boiska wysokości 4,0 m wraz z furtką,
budowę ciągu pieszego o nawierzchni trawiastej, wzmocnionej ekokratką,
likwidację istniejącej linii napowietrznej nN pomiędzy istniejącymi słupami nr 33 a 37,
przebudowę istniejącego stanowiska słupowego nr 33 a 37,
budowę odcinka linii kablowej nN pomiędzy słupami 33 a 37.
Przewiduje się kompleksową realizację przedmiotu inwestycji. W ramach inwestycji należy wykonać:
niwelację terenu,
na terenie wokół boiska wykonać nową nawierzchnię trawiastą.
Dane liczbowe:
Bilans terenu
powierzchnia działki nr 204 (0,48ha) 4 800,00 m^2
powierzchnia zabudowy kubaturowej 215,86 m^2
w tym:
istniejący budynek szkoły (1 i 2 kondygnacja) 163,57 m^2
istniejący budynek zaplecza szkoły (t) (1 kondygnacja) 45,89 m^2
istniejący budynek magazynowy (i) (1 kondygnacja) 6,40 m^2
powierzchnie utwardzone 960,12 m^2
w tym:
proj. boisko do koszykówki i siatkówki 32,10x19,10 (28,10x15,10)m 613,11m^2
istn. ciągi pieszo-jezdne, place o nawierzchni z kostki betonowej 347,01m^2
powierzchnie zielone 3624,02 m^2
istniejące tereny zielone 3564,92 m^2
proj. ciąg pieszy o nawierzchni trawiastej wzmocnionej ekokratką 59,10 m^2
Wskaźnik zagospodarowania terenu według MPZP
dla terenów oświaty i sportowe – UO, US
powierzchnia zabudowy – max 60% pow. terenu inwestycji,
powierzchnia biologicznie czynna – min. 30% pow. terenu inwestycji,
intensywność zabudowy – 0,1 – 0,7
dla działki nr 204 (tereny oświaty i sportowe – UO, US) wynosi
powierzchnia zabudowy – stanowi 26% powierzchni terenu inwestycji
powierzchnia biologicznie czynna – stanowi 74% powierzchni terenu inwestycji
intensywność zabudowy wynosi – 0,3.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa dokumentacja projektowa, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (dalej „STWiORB”) oraz pomocniczo przedmiar robót.
Dokumentacja ta jest załącznikiem do ogłoszenia o postępowaniu i jest dostępna na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
Uwagi końcowe:
Do wykonania robót należy użyć wyłącznie materiałów posiadających wymagane atesty i certyfikaty, które będą wymagane przy odbiorze końcowym robót. Przy doborze materiałów należy kierować się wymaganiami sprecyzowanymi w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót,
W czasie realizacji robót Wykonawca utrzymywał będzie teren budowy w stanie bez przeszkód komunikacyjnych oraz będzie usuwał i składował wszelkie urządzenia pomocnicze we własnym zakresie i na własny koszt,
Wszelkie inne koszty realizacji przedmiotu zamówienia konieczne do poniesienia w celu prawidłowego wykonania zamówienia do momentu jego bezusterkowego, protokolarnego przyjęcia przez Zamawiającego poniesie Wykonawca.
Należy zachować szczególną ostrożność i zminimalizować uciążliwości związane z prowadzonymi pracami gdyż Wykonawca ponosił będzie pełną odpowiedzialność za szkody oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków pracowników i osób trzecich, a powstałych w związku z prowadzonymi robotami budowlanymi w czasie od daty protokolarnego przejęcia terenu budowy przez Wykonawcę do daty końcowego odbioru robót,
Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy PZP w sytuacji, gdyby w dokumentacji projektowej, STWiORB lub przedmiarze robót, a więc w dokumentach opisujących przedmiot zamówienia, zawarto odniesienie do norm, ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 PZP a takim odniesieniom nie towarzyszyło wyrażenie „lub równoważne”, to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w każdej takiej normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych. W związku z powyższym należy przyjąć, że każdej: normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważne”.
Zgodnie z art. 101 ust. 5 PZP wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym w tych dokumentach, jest obowiązany udowodnić, poprzez dołączenie do oferty stosownych przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104–107 PZP, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45212000-6 - Roboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanych

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie zostało unieważnione ponieważ kwota oferty z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty na realizację zamówienia.
2021-08-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane