„Fontanna solankowa w Dzielnicy Giszowiec w Katowicach IV”

ZAKŁAD ZIELENI MIEJSKIEJ W KATOWICACH

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00136082
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00136082/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-08-04 10:00
Lokalizacja
Katowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-949384c2-dd80-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
6340015570
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnychUrządzenia wodneRoboty w zakresie różnych nawierzchniUsługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00136082 z dnia 2021-08-04

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Fontanna solankowa w Dzielnicy Giszowiec w Katowicach IV”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZAKŁAD ZIELENI MIEJSKIEJ W KATOWICACH

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 003545711

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Tadeusza Kościuszki 138

1.5.2.) Miejscowość: Katowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 40-523

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.7.) Numer telefonu: 322517751

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@zzm.katowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zzmkce.bip.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zzmkce.bip.gov.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Fontanna solankowa w Dzielnicy Giszowiec w Katowicach IV”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-949384c2-dd80-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00136082

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00008519/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Fontanna solankowa w Dzielnicy Giszowiec w Katowicach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00104304/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: NZI.261.8.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych pn.: „Fontanna solankowa w Dzielnicy Giszowiec w Katowicach IV”
2. Teren, na którym planowana jest realizacja przedmiotu inwestycji zlokalizowany jest w województwie śląskim, w mieście Katowice przy ul. Wojciecha i ul. Batalionów Chłopskich, w dzielnicy Giszowiec, w jednostce ewidencyjnej 246901_1 M. Katowice oraz w obrębie ewidencyjnym 0008 Mysłowice Las na działkach o numerach: 999/55, 252/55, 1080/55.
3. Przedmiot zamówienia obejmuje zagospodarowanie terenu poprzez budowę placu z fontanną solankową wraz ze ścieżkami doprowadzającymi. Na placu wokół projektowanej fontanny przewidziano wykonanie elementów małej architektury w postaci ławek, siedzisk, koszy na śmieci oraz stojaków na rowery. W pracach uwzględniono także rabaty z zielenią.
4. Do realizacji ujęto poniższe elementy: − fontannę solankową (żelbetowa niecka fontanny, wykończona granitowymi elementami, tafle bezpiecznego szkła z grafikami przedstawiającymi Giszowiec, podświetlane dysze, tafle szkła i spód niecki); − chodnik o nawierzchni z kostki betonowej gr. 6 cm; − plac o nawierzchni wykończonej płytami granitowymi gr. 4 cm i brukiem ceramicznym bezfazowym gr. 5,2 cm; − małą architekturę, w tym: ławki z oparciem i podłokietnikami– 6 szt.,
siedziska miejskie z podłokietnikami – 3 szt., kosze na śmieci – 2 szt., stojak na rowery – 2 szt., oprawy gruntowe LED – 12 szt.; - nawierzchnię trawiastą; − nasadzenia drzew i krzewów: berberys Thunberga 'golden dream' - 19 szt., irga pozioma 'horizontalis' - 41 szt., klon palmowy 'firecracker PBR' - 2 szt., brzoza brodawkowata 'youngii' - 3 szt., hortensja bukietowa 'limelight' - 8 szt., miskant chiński 'gracillimus' - 56 szt., róża okrywowa 'salsa' - 47 szt., berberys Thunberga 'atropurpurea' - 5 szt., bukszpan wieczniezielony 'buxus sempervirens' - 20 szt.
5. Zestawienie powierzchni poszczególnych części zagospodarowania terenu: Powierzchnia zabudowana niecką fontanny - 21,40 m²; Powierzchnia nawierzchni utwardzonej kostką betonową - 131,00 m²; Powierzchnia nawierzchni utwardzonej płytami granitowymi - 34,40 m²; Powierzchnia nawierzchni utwardzonej brukiem ceramicznym - 45,90 m²; Powierzchnia projektowanej nawierzchni trawiastej - 645,60 m²; Powierzchnia rabat pokrytych korą sosnową - 109,60 m²; Powierzchnia terenu objętego wnioskiem - 987,90 m²
6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i wymagania związane z jego wykonaniem określa Załącznik Nr 10 do SWZ zawierający projekt, w tym:
1) Przedmiar robót, 2) Opis techniczny z Informacją BIOZ, 3) Rysunki techniczne i konstrukcyjne, 4) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, 5) Uzgodnienia z gestorami sieci.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

34930000-5 - Urządzenia wodne

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne
Art. 255 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2021r.
poz. 1129 z późn. zm.), tj. „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu.”.

Uzasadnienie faktyczne
W postępowaniu została złożona jedna oferta. Zamawiający pismem nr NZI.261.8.2021.GD-10 z dnia 28 lipca 2021r. wezwał Wykonawcę do uzupełnienia dokumentów i oświadczeń, w terminie do dnia 2 sierpnia 2021r. Wykonawca nie uzupełnił wymaganych dokumentów i oświadczeń w wymaganym terminie.

W związku z powyższym oferta została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. c ustawy Pzp, a ww. postępowanie Zamawiający unieważnia na podstawie art. 255 pkt 2 ustawy Pzp.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 502920,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 502920,00 PLN

2021-08-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane