Poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych w mieście Nowy Sącz w 2021r.

Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00137138
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00137138/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-08-05 07:36
Lokalizacja
Nowy Sącz, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d0afbeb5-f51c-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
7341024330
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie przejść dla pieszychRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaRoboty instalacyjne elektryczneInstalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00137138 z dnia 2021-08-05

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych w mieście Nowy Sącz w 2021r.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 490580733

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Wyspiańskiego 22

1.5.2.) Miejscowość: Nowy Sącz

1.5.3.) Kod pocztowy: 33-300

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@mzd.nowysacz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mzd.nowysacz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.mzd.nowysacz.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych w mieście Nowy Sącz w 2021r.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d0afbeb5-f51c-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00137138

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-05

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00002742/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.32 Poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych w mieście Nowy Sącz w 2021r.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00136849/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 271.2.28.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 0 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja robót budowlanych w zakresie programu „Poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych”. Zakres robót został podzielony na części:

Część I „Przebudowa drogi powiatowej nr 1600K w km od 0+100 do 0+250 w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania skrzyżowania ulicy Paderewskiego – Tarnowska
i Rybacka w miejscowości Nowy Sącz, Miasto Nowy Sącz”

Zakres robót obejmuje m.in.:
W zakresie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (BRD):
 Demontaż istniejących urządzeń sygnalizacji świetlnej (masztów sygnalizatorów przycisków dla pieszych, kamer, fundamentów itd. )
 Wykonanie fundamentów pod konstrukcję wsporcze (maszty sygnalizacyjne MS oraz maszty sygnalizacyjne wysięgnikowe MSW),
 Montaż fabrycznie nowych ocynkowanych ogniowo konstrukcji wsporczych MS i MSW,
 Przebudowa i udrożnienie istniejącej kanalizacji kablowej sygnalizacji świetlnej,
 Montaż sygnalizatorów: kołowych, pieszych , rowerowych i pieszo-rowerowych, sygnalizatorów warunkowego skrętu w prawo
i ostrzegawczych ( z soczewkami bezbarwnymi i barwionymi źródłami światła),
 Montaż ekranów kontrastowych,
 Montaż i uruchomienie automatycznej detekcji pieszych i rowerzystów,
 Montaż przycisków dla pieszych z potwierdzeniem ( wibracyjno – akustyczne ),
 Montaż i uruchomienie wideodetekcji pojazdów ( detekcja powinna posiadać strukturę umożliwiać bieżący podgolą i zapis obrazu z kamer, logika systemu detekcji należy umieścić w szafie sterowniczej i zapewnić jej galwaniczną separację od kamer wideodetekcji),
 Doposażenie sterownika sygnalizacji świetlnej umożliwiające obsługę wszystkich grup i systemów detekcji ( potoków ruchu),
 Wgranie i uruchomienie nowego programu sygnalizacji świetlnej,
 Uzupełnienie istniejącego okablowanie,
 Montaż lamp doświetlających przejście dla pieszych,
 Wykonanie niezbędnego okablowania do zasilania opraw doświetlających przejść dla pieszych,
 Badania i pomiary,
 Inne roboty niezbędne do wykonania zadania,
 Oznakowanie poziome, grubowarstwowe przejść dla pieszych,
 Oznakowanie cienkowarstwowe – odtworzenie,
 Dostarczenie pełnej dokumentacji powykonawczej,

W zakresie wykonania robót przy ścieżce rowerowej:
 wykonanie robót ziemnych,
 rozbiórka istniejących krawężników betonowych,
 wykonaniu podbudowy z kruszywa łamanego pod nawierzchnię ścieżki rowerowej,
 wykonanie krawężników betonowych na ławie betonowej,
 wykonanie obrzeży betonowych na ławie betonowej,
 wykonanie palisady betonowej na ławie betonowej,
 wykonanie nawierzchni z betonowej kostki integracyjnej przed przejściem dla pieszych,
 wykonanie nawierzchni ścieżki rowerowej z betonowej kostki brukowej gr. 8cm na podsypce piaskowej.

Część II „Przebudowa drogi gminnej nr 293199K w km od 0+100 do 0+250 w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania skrzyżowania ulicy Mickiewicza z Al. Wolności
w miejscowości Nowy Sącz, Miasto Nowy Sącz”

Zakres robót obejmuje m.in.:
W zakresie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (BRD):
 wykonanie dedykowanych oświetlenia dla pieszych na
4 przejściach dla pieszych w obrębie skrzyżowania al. Wolności – Mickiewicza, w tym:
o ułożenia kabla ziemnego YAKY 4x35 mm2
o zabezpieczenie projektowanych kabli rurami osłonowymi HDPE min fi 75 ( np. DVK 75),
o wykonanie przewiertu sterowanego pod jezdniami,
o wykonanie wykopów i rowów pod kanalizację kablową
i fundamenty,
o układanie ręczne kabli wielożyłowych w rurach osłonowych HDPE
o wykonanie wlz-ów zasilających poszczególne oprawy,
o montaż typowych fundamentów prefabrykowanych do słupów wg. zaleceń producenta,
o montaż słupów oświetleniowych stalowych ocynkowanych
o podwyższonej wytrzymałości o wysokości min. 5m wraz z odpowiednim wysięgnikiem,
o wykonanie zabezpieczenia antykorozyjnego słupa
i fundamentu,
o montaż izolowanych złącz kablowych,
o montaż palczatek termokurczliwych,
o montaż opraw dedykowanych do oświetlenia przejścia dla pieszych,
o podłączenie do sieci oświetleniowej,
o wykonanie uziemienia
o wykonanie niezbędnych pomiarów i badań oraz innych czynności mających na celu sprawne funkcjonowanie ww. urządzeń,
o dostarczeniu pełnej dokumentacji powykonawczej,
o przygotowanie/pozyskanie dokumentacji technicznej zgodnie
z obowiązującymi przepisami umożliwiającej wykonanie doświetlenia ww. przejść dla pieszych,
 wymiana bariery łańcuchowej U-12b z uwagi na zły stan techniczny,
 oznakowanie poziome, grubowarstwowe przejść dla pieszych,
 oznakowanie poziome, cienkowarstwowe – odtworzenie po wykonaniu nawierzchni,
 wykonanie aktywnego oznakowania pionowego

W zakresie wykonania nawierzchni chodnika:
 wykonanie robót rozbiórkowych istniejącej nawierzchni z betonowej kostki brukowej, rozbiórce obrzeży oraz wykonaniu robót ziemnych,
 wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego pod nawierzchnię chodnika,
 wykonanie obrzeży betonowych na ławie betonowej,
 wykonanie nawierzchni z betonowej kostki integracyjnej przed przejściem dla pieszych na podsypce piaskowej,
 wykonanie nawierzchni chodnika z betonowej kostki brukowej gr. 6cm na podsypce piaskowej.

W zakresie wykonania nawierzchni jezdni:
 frezowanie nawierzchni – warstwy ścieralnej Al. Wolności na długości 25mb od krawędzi jezdni ul. Mickiewicza – jezdnia prawa
i lewa,
 wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego gr. 4cm

Część III „Przebudowa drogi gminnej nr 293032K w km od 0+609,10 do 0+701,10 w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania skrzyżowania ulic Batalionów Chłopskich i Sucharskiego w miejscowości Nowy Sącz, Miasto Nowy Sącz”

Zakres robót obejmuje m.in:
W zakresie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (BRD):
 Demontaż istniejących urządzeń sygnalizacji świetlnej ( masztów sygnalizatorów przycisków dla pieszych, kamer, fundamentów itd. ),
 Wykonanie fundamentów pod konstrukcję wsporcze (maszty sygnalizacyjne MS oraz maszty sygnalizacyjne wysięgnikowe MSW),
 Montaż fabrycznie nowych ocynkowanych ogniowo konstrukcji wsporczych MS i MSW,
 Budowa /przebudowa i udrożnienie istniejącej kanalizacji kablowej sygnalizacji świetlnej,
 Montaż sygnalizatorów: kołowych, pieszych , rowerowych i pieszo-rowerowych, sygnalizatorów warunkowego skrętu w prawo i ostrzegawczych ( z soczewkami bezbarwnymi i barwionymi źródłami światła).
 Montaż ekranów kontrastowych,
 Montaż sygnalizatorów akustycznych,
 Montaż i uruchomienie automatycznej detekcji pieszych i rowerzystów,
 Montaż przycisków dla pieszych z potwierdzeniem,
 Montaż i uruchomienie wideodetekcji pojazdów ( detekcja powinna posiadać strukturę umożliwiać bieżący podgolą i zapis obrazu z kamer, logika systemu detekcji należy umieścić w szafie sterowniczej i zapewnić jej galwaniczną separację od kamer wideodetekcji ),
 Wymiana istniejącego sterownika sygnalizacji świetlnej umożliwiające obsługę wszystkich grup ( potoków ruchu) i systemów,
 Roboty ziemne,
 Wgranie i uruchomienie nowego programu sygnalizacji świetlnej,
 Uzupełnienie istniejącego okablowanie,
 Montaż lamp doświetlających przejście dla pieszych,
 Wykonanie niezbędnego okablowania do zasilania opraw doświetlających przejść dla pieszych,
 Niezbędna dokumentacja,
 Badania, pomiary , namiar geodezyjny powykonawczy,
 Inne roboty niezbędne do wykonania zadania,
 Wykonanie oznakowania poziomego i pionowego,
 Dostarczeniu pełnej dokumentacji powykonawczej,

W zakresie wykonania nawierzchni jezdni:
 4 cm w-wa ścieralna z betonu asfaltowego,
 5 cm w-wa wiążąca z betonu asfaltowego,
 7cm w-wa podbudowy zasadniczej z betonu asfaltowego,
 20 cm podbudowa pomocnicza z kruszywa łamanego,
 36 cm w-wa gruntu stabilizowanego cementem,

W zakresie wykonania nawierzchni chodnika:
 nawierzchnia z kostki brukowej betonowej grubości 6 cm na podsypce piaskowej,
 15cm podbudowa zasadnicza z kruszywa łamanego,

Przebudowa będzie polegała na rozebraniu istniejącej bitumicznej nawierzchni jezdni, chodników z kostki brukowej betonowej, wymianie krawężników, mechanicznym wykonaniu koryta pod warstwy konstrukcyjne a następnie wykonaniu przebudowy: jezdni i podbudowy zasadniczej bitumicznej, podbudowy pomocniczej z kruszywa łamanego oraz stabilizacji gruntu cementem, ścieku przykrawężnikowego z kostki granitowej 8/11 na ławie bet., przebudowy nawierzchni chodnika z kostki brukowej wraz z wykonaniem podbudowy z kruszywa łamanego.

Chodnik od strony jezdni będzie oddzielony krawężnikiem betonowym o wym. 15x30x100 cm posadowionym na ławie betonowej – przewidzianym do wymiany odcinkowo. Od strony zieleńców będzie wykonane obrzeże betonowe 8x30x100cm na ławie bet.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233261-6 - Roboty budowlane w zakresie przejść dla pieszych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Błąd w ogłoszeniu o zamówieniu niemożliwy do usunięcia. Ogłoszenie o zamówieniu dot. tego samego przedmiotu zostało umieszczone na platformie e-zamówienia oraz stronie prowadzonego postępowania tego samego dnia pod nr 2021/BZP 00137061/01
2021-08-05 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane