„Modernizacja systemu grzewczego siedziby Nadleśnictwa Człopa”
Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Człopa
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00137346
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00137346/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-08-05 09:32
- Lokalizacja
- Człopa, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a871d686-e1f2-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 7650008524
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00137346 z dnia 2021-08-05 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Modernizacja systemu grzewczego siedziby Nadleśnictwa Człopa”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Człopa
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 570064582
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Mickiewicza 9
1.5.2.) Miejscowość: Człopa
1.5.3.) Kod pocztowy: 78-630
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL427 - Szczecinecko-pyrzycki
1.5.7.) Numer telefonu: 672591063
1.5.8.) Numer faksu: 672591046
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: czlopa@pila.lasy.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://czlopa.pila.lasy.gov.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zamowienia.pila.lasy.gov.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Gospodarka Leśna
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Modernizacja systemu grzewczego siedziby Nadleśnictwa Człopa”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a871d686-e1f2-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00137346
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-05
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00043309/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Modernizacja systemu grzewczego Nadleśnictwa Człopa
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00111420/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SA.270.2.1.2021_08_01
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest: Wykonanie robót budowlanych pn.: „Modernizacja systemu grzewczego siedziby Nadleśnictwa Człopa”
Zamówienie realizowane jest w ramach projektu rozwojowego
pn. „Termomodernizacja budynków PGL LP (łącznie z zastosowaniem OZE
w budynkach)”.
W ramach modernizacji systemu grzewczego w budynku biurowym Nadleśnictwa Człopa, zgodnie z dokumentacją projektową, projektem technicznym, przedmiarami robót oraz STWiOR zaprojektowano:
1) montaż gruntowej pompy ciepła o mocy grzewczej nie mniejszej niż 28kW
w technologii kolektorów pionowych (dolne źródło ciepła) zapuszczonych
w ziemi na głębokość do 100 m każdy
2) montaż instalacji fotowoltaicznej o łącznej mocy 9,990 kWp posadowionej na gruncie. W skład instalacji będzie wchodzić 27 szt. paneli fotowoltaicznych o mocy 370Wp każdy oraz 1 szt. inwertera DC/AC.
3) wymianę klimatyzacji – demontaż zamontowanych jednostek oraz montaż 15 jednostek wewnętrznych z funkcją pompy ciepła oraz 4 jednostek zewnętrznych.
Dodatkowo:
1) Wykonawca w dniu podpisania umowy dostarczy aktualne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną wynoszącą: min. 50 000 zł. Wykonawca zobowiązuje się do utrzymywania przez okres wykonywania Przedmiotu Umowy Ubezpieczenia OC. Polisę lub inny dokument potwierdzający kontynuację ubezpieczenia od dnia następnego po dniu ustania poprzedniej ochrony ubezpieczeniowej wraz z dowodem opłacenia składek na to ubezpieczenie Wykonawca będzie przedkładał Zamawiającemu nie później niż na 14 dni przed dniem wygaśnięcia poprzedniej umowy ubezpieczenia.
2) Wykonawca udzieli Zamawiającemu minimum 60 miesięcznej gwarancji jakości
na wykonane roboty, licząc od dnia bezusterkowego odbioru końcowego robót.
3) Wykonawca umieści przy wyłączniku głównym instalacji fotowoltaicznej oraz przy wyłączniku głównym budynku Nadleśnictwa tabliczki informacyjne, wykonane z materiału odpornego na warunki atmosferyczne o treści: UWAGA: INSTALACJA FOTOWOLTAICZNE – ZASILANIE DWUSTRONNE. Ponadto ustawi dodatkową osłonę inwentera zabezpieczającą przed bezpośrednim działaniem słońca, umieści zalaminowaną skróconą instrukcję opisującą stan pracy oraz obsługę urządzenia, przeszkoli pracowników obsługujących instalację (potwierdzenie protokołem) oraz zainstaluje aplikacje monitorującą pracę instalacji na urządzeniach (smartfony i/lub komputery PC) wskazanych przez inwestora osób.
4) Wykonawca obowiązany jest zawiadomić PSP i PIS o zakończeniu wykonania montażu instalacji fotowoltaicznej i zamiarze przystąpienia do jej użytkowania,, zgodnie z art. 56 ust. 1a Prawa Budowlanego.
5) Wykonawca dokona skutecznego zgłoszenia Instalacji fotowoltaicznej do sieci elektroenergetycznej, w celu zamontowania licznika dwukierunkowego, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami.
6) Wykonawca dostarczy inwentaryzację geodezyjną powykonawczą, po wykonanej modernizacji.
7) Wykonawca wypełnieni formalne obowiązki wynikające z przepisów Ustawy z dnia 12 lipca 2017 r. (Dz.U. z dnia 23 sierpnia 2017 r. poz. 1567) zmieniającej ustawę o SZWO i F-gazach z dnia 15 maja 2015 r. – CRO.
8) Wykonawca przeszkoli pracowników z obsługi zainstalowanej klimatyzacji (potwierdzenie protokołem).
9) Wykonawca opracuje świadectwo charakterystyki energetycznej po zakończonej modernizacji, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zamieszczono w Załącznikach nr 4-6 do SWZ, na które składają się:
a. Dokumentacja projektowa załącznik nr 6,
b. Szczegółowa Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót załącznik nr 6,
c. Przedmiary robót, kosztorysy ofertowe załączniki nr 5,
d. Projekt umowy załącznik nr 4.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
42511110-5 - Pompy grzewcze
44622000-6 - Układy odzyskiwania ciepła
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający działając na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 z późn. zm.) unieważnił postępowanie ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższała kwotę, którą zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 655522,19 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 725895,74 PLN
| 2021-08-05 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |