Przebudowa i remont drogi gminnej w ciągu drogi Radonia-Olimpiów
Gmina Mniszków
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00137874
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00137874/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-08-05 12:42
- Lokalizacja
- Mniszków, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-339a0b32-d8ac-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 7681719189
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00137874 z dnia 2021-08-05 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa i remont drogi gminnej w ciągu drogi Radonia-Olimpiów
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Mniszków
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590648126
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Powstańców Wielkopolskich 10
1.5.2.) Miejscowość: Mniszków
1.5.3.) Kod pocztowy: 26-341
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski
1.5.7.) Numer telefonu: 44 756 15 22
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: mniszkow@mniszkow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.mniszkow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
www.bip.mniszkow.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa i remont drogi gminnej w ciągu drogi Radonia-Olimpiów2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-339a0b32-d8ac-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00137874
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-05
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00003447/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Przebudowa i remont drogi gminnej w ciągu drogi Radonia-Olimpiów
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00098436/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271/3/2021/RB
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 392756,12 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa i remont drogi gminnej w ciągu drogi Radonia-Olimpiów o szerokości 5,5 m na działkach nr ewid. 459 obręb Radonia, dz. nr ewid. 13 i 214 obręb Świeciechów i dz. nr ewid. 213 obręb Olimpiów na długości 1290 mb od drogi krajowej nr 12 w kierunku południowym za skrzyżowaniem z drogą gminną
nr 107112E. Przedmiot zamówienia (tj. odcinek drogi gminnej 107110E) znajduje się
w gminie Mniszków, powiat opoczyński, woj. łódzkie.
Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie następujących robót:
1) Roboty pomiarowe przy liniowych robotach ziemnych
2) Korytowanie pod poszerzenie podbudowy dla projektowanej jezdni (docelowo 5,5 m) oraz pod nowe pobocza (obustronne po 0,75 m)
3) Wykonanie warstwy odsączającej z piasku drobnego (grubość 15 cm) pod poszerzenie projektowanej jezdni
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
w przedmiotowym postępowaniu w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego tj. 15.07.2021 r. wpłynęły 3 oferty. Cena najkorzystniejszej oferty wynosi 401 934,53 zł brutto. Cena tej oferty przekracza możliwości finansowe Zamawiającego, który zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę brutto – 150.000,00 zł. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 401934,53 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 443692,00 PLN
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Postępowanie unieważniono Uzasadnienie faktyczne:w przedmiotowym postępowaniu w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego tj. 15.07.2021 r. wpłynęły 3 oferty. Cena najkorzystniejszej oferty wynosi 401 934,53 zł brutto. Cena tej oferty przekracza możliwości finansowe Zamawiającego, który zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę brutto – 150.000,00 zł. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej.
Uzasadnienie prawne:
zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz.U. z 2021 r. poz. 1129 ze zm.) - „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.
| 2021-08-05 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |