Remont przepustów pod drogą linii kolejowej nr 229

Gmina Miasto Lębork

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00137935
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00137935/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-08-05 13:00
Lokalizacja
Lębork, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8ea90e24-de3c-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
8411622090
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie robót inżynieryjnych, z wyjątkiem mostów, tuneli, szybów i kolei podziemnejRoboty budowlane w zakresie nasypów kolejowychRoboty w zakresie ochrony przeciwpowodziowej

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00137935 z dnia 2021-08-05

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont przepustów pod drogą linii kolejowej nr 229

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Lębork

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770979737

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Armii Krajowej 14

1.5.2.) Miejscowość: Lębork

1.5.3.) Kod pocztowy: 84-300

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL636 - Słupski

1.5.7.) Numer telefonu: 598624280

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@um.lebork.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.lebork.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/lebork

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont przepustów pod drogą linii kolejowej nr 229

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8ea90e24-de3c-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00137935

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-05

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00007574/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.9 Remont przepustu linii PKP 229

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00112659/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RI.271.11.2021.R

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 280569,14 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest remont urządzenia wodnego w postaci dwóch przepustów kolejowych zbierających wodę opadową z przyległych terenów zielonych.
2. Zakres robót do realizacji zgodnie z dokumentacją projektową obejmuje w szczególności:
a) Budowę dwóch przepustów ramowych długości około 9 m i 10 m na żelbetowym fundamencie monolitycznym o wymiarach 100x100 cm;
b) Montaż balustrady stalowej długości około 4,7 m i wysokości 1,1 m mocowanej na głowicy żelbetowej;
c) Odtworzenie zgodnie ze stanem istniejącym wszystkich uszkodzonych warstw (podtorze, pokrycia ochronne/wzmacniające, odwodnienie, nawierzchnia);
d) Ułożenie przestrzennej maty przeciwerozyjnej na powierzchni skarpy o powierzchni około 36 m2;
3. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z:
3.1. Dokumentacją projektową pn. „Remont przepustu pod drogą linii kolejowej nr 229 w km 104, 179” zawierającą:
3.1.1. Projekt budowlany - stanowiący Załącznik nr 9 do SWZ;
3.1.2. Projekt wykonawczy - stanowiący Załącznik nr 10 do SWZ;
3.1.3. Specyfikacja techniczna – stanowiący Załącznik nr 11 do SWZ;
3.1.4. Przedmiar - stanowiący Załącznik nr 12 do SWZ;
3.1.5. Zaświadczenie Wojewody Pomorskiego z dnia 02.03.2021 r. sygn. WIIV.
7843.2.1.2021.TH o braku sprzeciwu do zgłoszenia - stanowiący Załącznik nr 13 do SWZ;
4. Zamawiający przewiduje termin przekazania terenu budowy do dnia 01.09.2021 r..
5. Zakres zamówienia obejmuje również:
5.1. Na 7 dni przed przystąpieniem do realizacji robót Wykonawca jest zobowiązany w formie pisemnej zawiadomić PKP oddział Gospodarki Kolejowej w Gdańsku o terminie rozpoczęcia robót celem przekazania placu budowy. W tym celu Wykonawca uzyska upoważnienie do reprezentowania Inwestora.
5.2. Na 14 dni przed przystąpieniem do realizacji robót Wykonawca jest zobowiązany w formie pisemnej zawiadomić PKP Telkol Region Północny Gdańsk w celu wyznaczenia odpłatnego nadzoru ze strony właściciela urządzeń teletechnicznych. Koszty przedmiotowego nadzory pokryje Wykonawca;
5.3. Wykonawca zawrze z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Gdyni umowę regulującą szczegółowo udostępnianie terenów kolejowych na czas realizacji przedmiotowej inwestycji oraz nadzór nad prowadzonymi robotami. Wykonawca pokryje koszty związane z czasowym udostępnieniem pasa kolejowego.
5.4. Nawierzchnię po wykonaniu prac należy odtworzyć do istniejących rzędnych;
5.5. Geodezyjne wytyczenie obiektów w terenie;
5.6. Ogrodzenie terenu budowy (odcinków prac tego wymagających);
5.7. Wykonanie niezbędnych pomiarów, prób i sprawdzenia prawidłowości realizowanych robót wynikających z obowiązujących przepisów dotyczących wykonania i odbioru robót budowlanych (z przekazaniem Zamawiającemu odpowiednich protokołów);
5.8. Zawiadomienie odpowiednich organów o wprowadzonej zmianie organizacji ruchu zgodnie z zatwierdzonym projektem wraz z przekazaniem Zamawiającemu przedmiotowego zawiadomienia w przypadku gdy dokumentacja projektowa obejmowała zmianę organizacji ruchu.
5.9. Organizację terenu budowy z zasileniem w niezbędne media, obsługę geodezyjną w trakcie budowy, bariery tymczasowe, pomosty przejściowe, uzyskanie decyzji zezwalającej na zajęcie pasa drogowego (wraz z wniesieniem opłaty) jeżeli zachodzi taka potrzeba. Zamawiający nie zapewnia dostawy wody, energii elektrycznej, odprowadzania ścieków w trakcie realizacji zadania. Wykonawca winien jest zapewnić je sobie własnym kosztem i staraniem;
5.10. Usuwanie wszelkich kolizji i prac nie wymienionych w dokumentacji technicznej, które można było przewidzieć po szczegółowym zapoznaniu się z zakresem robót i dokumentacją;
5.11. Realizacje prac zgodnie z uwagami zawartymi w uzgodnieniach branżowych;
5.12. Uporządkowanie terenu po zakończonych pracach budowlanych;
5.13. Przygotowanie i dostarczenie Zamawiającemu inwentaryzacji geodezyjnej
powykonawczej, z potwierdzeniem o przyjęciu do zasobu geodezyjnego;
5.14. Przekazanie Zamawiającemu kompletnej dokumentacji powykonawczej, uwzględniającej wszelkie zmiany w stosunku do dokumentacji projektowej (wraz z uzyskaniem niezbędnych podpisów), zawierającej wszelkie potrzebne atesty, certyfikaty itp. dla wbudowanych materiałów;
5.15. Wszelkie rozbiórki należy dokonać w taki sposób, aby odzyskany materiał mógł być w jak największym zakresie możliwy do ponownego wykorzystania. Przed rozbiórką materiałów, komisja składająca się z przedstawicieli Wykonawcy, Zamawiającego i Inspektora Nadzoru dokona oceny ilości i jakości materiałów, które Wykonawca będzie zobowiązany odzyskać. Odzyskany materiał Wykonawca przewiezie do magazynu wskazanego przez Zamawiającego
(do 3,0 km). Materiał zostanie złożony przez Wykonawcę w sposób umożliwiający jego ponowne wykorzystanie. Wszystkie pozostałe materiały nie nadający się do ponownego wykorzystania (materiał ziemny) Wykonawca wywiezie i zutylizuje we własnym zakresie. Koszty te należy wliczyć w cenę ryczałtową.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45222000-9 - Roboty budowlane w zakresie robót inżynieryjnych, z wyjątkiem mostów, tuneli, szybów i kolei podziemnej

45234114-8 - Roboty budowlane w zakresie nasypów kolejowych

45246400-7 - Roboty w zakresie ochrony przeciwpowodziowej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 491385,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 880000,00 PLN

2021-08-05 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane