„Modernizacja Ogrodu Jordanowskiego nr 1 w Poznaniu przy ul. Solna 2”- II przetarg
Poznańskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00139520
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00139520/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-08-06 10:58
- Lokalizacja
- Poznań, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1e39fef3-d015-11eb-911f-9ad5f74c2a25
- Identyfikator
- 7831711486
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00139520 z dnia 2021-08-06 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Modernizacja Ogrodu Jordanowskiego nr 1 w Poznaniu przy ul. Solna 2”- II przetarg
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Poznańskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 302689539
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: pl. Wiosny Ludów 2
1.5.2.) Miejscowość: Poznań
1.5.3.) Kod pocztowy: 61-831
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@pim.poznan.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pim.poznan.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
www.pim.poznan.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Modernizacja Ogrodu Jordanowskiego nr 1 w Poznaniu przy ul. Solna 2”- II przetarg2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1e39fef3-d015-11eb-911f-9ad5f74c2a25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00139520
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00007473/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.20 "Modernizacja Ogrodu Jordanowskiego nr 1 przy ul. Solnej 2”
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00088051/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PIM/03/21/ZP32/2019-230
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1268378,49 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem inwestycji jest Modernizacja Ogrodu Jordanowskiego nr 1 w Poznaniu przy ul. Solna 2. Głównym punktem zadania jest budowa nowego budynku zaplecza sportowego. W tym celu należy wykonać budynek, fragmenty dojść z kostki brukowej łączące się z istniejącymi ciągami pieszymi oraz dokonać rozbiórki starego budynku. Etap ten obejmuje również wycinkę, nasadzenia rekompensacyjne oraz zasadzenie pamiątkowego dębu. Dojścia należy wykonać z kostki brukowej betonowej, w tym z kostki odzyskanej z rozebrania istniejącej ścieżki. Zakres realizacji zagospodarowania terenu, wycinek i rozbiórek jest ujęty na rysunku załączonym do tego opisu.
Dodatkowe informacje dotyczące szczegółowego zakresu zamówienia zawarte zostały we wzorze umowy – Załączniku nr 1 do SWZ oraz Załącznikach nr 2-3-4 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45212140-9 - Obiekty rekreacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 255 pkt. 3 „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty”.I. INFORMACJA O UNIEWAŻNIENIU POSTĘPOWANIA
Zgodnie z art. 260 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (dalej: ustawy PZP), Zamawiający informuje o unieważnieniu postępowania na podstawie art. 255 pkt. 3) ustawy Prawo zamówień publicznych.
Zgodnie z art. 255 pkt. 3 „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty”.
W prowadzonym postępowaniu do Zamawiającego wpłynęły (2) oferty:
Nr oferty Wykonawca Cena
(pln brutto) Okres gwarancji / rękojmi (miesiące) Termin płatności dla Podwykonawców Doświadczenie Kierownika budowy
(realizacje DODATKOWE ponad spełnienie warunku udziału)
1.
JACK-BUD POLSKA Sp. z o.o. Sp.k.
ul. Obornicka 352
60-689 Poznań
biuro@jack-bud.com.pl
2 158 650,00 72 nie dłuższy
niż 14 dni wskazano 2 realizacje dodatkowe
2. Constructo Sp. z o.o. Sp. k.
Rogówko 6A
87-162 Lubicz
biuro@constructo.pro 2 368 850,85 60 nie dłuższy niż 14 dni wskazano 3 realizacje dodatkowe
Zamawiający zgodnie z art. 222 ust. 4 ustawy PZP bezpośrednio przed otwarciem ofert na swojej stronie udostępnił informacje o kwocie jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia w wysokości 1 449 304,22 zł brutto.
W związku z faktem, że wszystkie złożone oferty przewyższają kwotę, którą zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia oraz wobec aktualnego braku możliwości zwiększenia kwoty na sfinansowanie zamówienia zasadne stało się unieważnienie prowadzonego postępowania
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2158650,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 236850,85 PLN
| 2021-08-06 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |