Wykonanie robót budowlanych w obiektach Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców w Kętrzynie w ramach zadania pn. „Remont pomieszczeń sanitarnych w budynku nr 26A i 26B w m. Kętrzyn”
Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00152118
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00152118/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-08-18 09:08
- Lokalizacja
- Kętrzyn, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e9c99271-e957-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 7420007389
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00152118 z dnia 2021-08-18 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych w obiektach Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców w Kętrzynie w ramach zadania pn. „Remont pomieszczeń sanitarnych w budynku nr 26A i 26B w m. Kętrzyn”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510207605
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Gen. Władysława Sikorskiego 78
1.5.2.) Miejscowość: Kętrzyn
1.5.3.) Kod pocztowy: 11-400
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński
1.5.7.) Numer telefonu: (89) 750 30 27
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.wmosg@strazgraniczna.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wm.strazgraniczna.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://portal.smartpzp.pl/wmosg1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie robót budowlanych w obiektach Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców w Kętrzynie w ramach zadania pn. „Remont pomieszczeń sanitarnych w budynku nr 26A i 26B w m. Kętrzyn”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e9c99271-e957-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00152118
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00014418/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Wykonanie robót budowlanych w obiektach SOdC w Kętrzynie w ramach zadania pn. "Remont pomieszczeń sanitarnych w budynku nr 26A i 26B w m. Kętrzyn" z możliwością częściowego składania ofert
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Przedmiotowe zadanie pn. „Remont pomieszczeń sanitarnych w budynku nr 26A i 26B w m. Kętrzyn” współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu nr 4/9-2018/BK-FAMI „Organizowanie powrotów przymusowych cudzoziemców – część II” realizowanego z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji na lata 2014-20202.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00125076/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 08/FI/21
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 427455,16 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 88408,90 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w obiektach Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców w Kętrzynie w ramach zadania pn. „Remont pomieszczeń sanitarnych w budynku nr 26A i 26B w m. Kętrzyn”. Opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ, w tym dla: Części nr 1 – „Remont pomieszczeń sanitarnych w budynku nr 26A w m. Kętrzyn”:a) załącznik nr 1a dla części nr 1 – Opis przedmiotu zamówienia,
b) załącznik nr 1b – Dokumentacja projektowa,
c) załącznik nr 1c – Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45410000-4 - Tynkowanie
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45442100-8 - Roboty malarskie
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
4.5.5.) Wartość części: 73494,08 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w obiektach Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców w Kętrzynie w ramach zadania pn. „Remont pomieszczeń sanitarnych w budynku nr 26A i 26B w m. Kętrzyn”. Opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ, w tym dla: Części nr 2 – „Remont pomieszczenia sanitarnego w budynku nr 26B w m. Kętrzyn”:a) załącznik nr 1d dla części nr 2 – Opis przedmiotu zamówienia,
b) załącznik nr 1e – Dokumentacja projektowa,
c) załącznik nr 1f – Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45410000-4 - Tynkowanie
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45421146-9 - Instalowanie sufitów podwieszanych
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45442100-8 - Roboty malarskie
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
4.5.5.) Wartość części: 14914,82 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne: Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego ze względu na wystąpienie okoliczności powodujących, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione. Zamawiający dnia 23 lipca 2021 r. wszczął przedmiotowe postępowanie wyznaczając termin składania ofert do 10 sierpnia 2021 r. W dniu 3 sierpnia 2021 r. do Kierownika Zamawiającego wpłynęło pismo Dyrektora Zarządu do Spraw Cudzoziemców KGSG informujące, o nowych okolicznościach związanych z funkcjonowaniem Strzeżonych Ośrodków dla Cudzoziemców, a mających związek z masową, nielegalną migracją na polsko-białoruskim odcinku granicy państwowej oraz koniecznością zapewnienia odpowiedniej liczby miejsc cudzoziemcom.
Biorąc pod uwagę konieczność zapewnienia odpowiedniej liczby miejsc w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Kętrzynie, realizacja robót budowlanych w ramach zadania pn. „Remont pomieszczeń sanitarnych w budynkach nr 26A i 26B w m. Kętrzyn” spowoduje ograniczenia i utrudnienia dla przebywających w nim cudzoziemców polegające na: całkowitym wyłączeniu z eksploatacji sanitariatów w budynkach nr 26A i 26B na okres realizacji zamówienia, tj. 60 dni od dnia zawarcia umów z Wykonawcami, konieczności wprowadzenia na teren ośrodka pracowników wykonawców oraz utworzenia przez nich zaplecza na potrzeby realizacji robót budowlanych, powstaniu zanieczyszczeń oraz hałasu występującego podczas realizacji prac, w szczególności w I etapie robót związanych z prowadzeniem prac rozbiórkowych. Powyższe spowoduje utrudnienia w funkcjonowaniu ośrodka oraz w zapewnieniu cudzoziemcom wymaganych warunków bytowych. W zaistniałej sytuacji dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione i uwzględnia potrzebę ochrony Wykonawców przed ponoszeniem daremnych kosztów uczestnictwa w postępowaniu.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne: Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego ze względu na wystąpienie okoliczności powodujących, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione. Zamawiający dnia 23 lipca 2021 r. wszczął przedmiotowe postępowanie wyznaczając termin składania ofert do 10 sierpnia 2021 r. W dniu 3 sierpnia 2021 r. do Kierownika Zamawiającego wpłynęło pismo Dyrektora Zarządu do Spraw Cudzoziemców KGSG informujące, o nowych okolicznościach związanych z funkcjonowaniem Strzeżonych Ośrodków dla Cudzoziemców, a mających związek z masową, nielegalną migracją na polsko-białoruskim odcinku granicy państwowej oraz koniecznością zapewnienia odpowiedniej liczby miejsc cudzoziemcom.
Biorąc pod uwagę konieczność zapewnienia odpowiedniej liczby miejsc w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Kętrzynie, realizacja robót budowlanych w ramach zadania pn. „Remont pomieszczeń sanitarnych w budynkach nr 26A i 26B w m. Kętrzyn” spowoduje ograniczenia i utrudnienia dla przebywających w nim cudzoziemców polegające na: całkowitym wyłączeniu z eksploatacji sanitariatów w budynkach nr 26A i 26B na okres realizacji zamówienia, tj. 60 dni od dnia zawarcia umów z Wykonawcami, konieczności wprowadzenia na teren ośrodka pracowników wykonawców oraz utworzenia przez nich zaplecza na potrzeby realizacji robót budowlanych, powstaniu zanieczyszczeń oraz hałasu występującego podczas realizacji prac, w szczególności w I etapie robót związanych z prowadzeniem prac rozbiórkowych. Powyższe spowoduje utrudnienia w funkcjonowaniu ośrodka oraz w zapewnieniu cudzoziemcom wymaganych warunków bytowych. W zaistniałej sytuacji dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione i uwzględnia potrzebę ochrony Wykonawców przed ponoszeniem daremnych kosztów uczestnictwa w postępowaniu.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0
| 2021-08-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |